Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

link trzy dotyczył tego że koszt jest wyższy niż w Niemczech. Te drogi co powstawały są wg ciebie dobre jakościowo ? troche pojedziłem przez święta i te koleiny co są to mi sie w takim razie zdawały, musiałem mieć pomroczność jasną chyba. Foxy nigdzie nie napisałem że sie nic nie zmieniło. Mnie tylko martwi że z tego co powstało za 5 lat to sie nie bedzie nadawało do użytku

 

 

Pogrążasz się ...

1. Koszt wyższy niż w Niemczech - ok - czyli to, że sukcesywnie od kilku lat spada nie jest istotne (spadał jak u władzy było PO) - przemilczmy więc to co nam nie pasuje i skupmy się na tym że jest drożej niż w Niemczech. To jak już podajesz takie dane to zobacz jakie inwestycje były realizowane w podanym okresie w Niemczech i w Polsce. Może wtedy do Ciebie dojdzie że porównujesz malucha z mercedesem AMG. Odpowiednie dane znajdziesz na skyscrapercity.

 

2. Tak. Uważam że są dobre jakościowo. I uważam że mam większą wiedzę od Ciebie żeby w tym temacie cokolwiek twierdzić.

 

3. Trochę pojeździłeś przez święta... gratuluję. Ja robię rocznie jakieś 120-140 tyś km. Trasa ze Szczecina do Rzeszowa zajmuje mi teraz jakieś 8 godzin. Kilka lat temu zajmowała 14. Nie licząc odcinka od Krakowa do Rzeszowa gdzie rekord to 100 km w 8 godzin.

Piszesz że spotkałeś koleiny - a jesteś pewien że to było na odcinku nowo budowanym ???

 

Proponuję poczytać forum które podałem. Bez złośliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej z drogami może i jest... ale co z tego jak dalej jest kiepsko :D Mnie najbardziej interesuje S11... Autostrada która idzie od Ostrawy, muszę z niej niestety zjechać na Tarnowskie góry i potem tłuc się krajówką do samego Pleszewa gdzie mam rodzinę. Z resztą od Pleszewa do Poznania (przez Jarocin) też jest tragedia. Wiecznie korki itp. Nie każdy jedzie z północy na południe albo ze wschodu na zachód, a póki co tylko kawałki takich autostrad mamy. W linii prostej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

686666 Uważam że są dobre jakościowo.

Patrze ogólnie na swoje podwórko, ledwie co oddali drogę a trzeba było znowu asfalt zrywać, takie to wykonanie :D

http://biskupiec.wm.pl/205026,To-nie-za ... z33AoqfBjm

 

686593 Przejedź się i zobacz ile zostało zrobionych dróg lokalnych w małych miejscowościach, dzięki tym drogom bardzo poprawił się komfort mieszkania w małych miejscowościach i powstały one za czasów PO/PSL.

Pewnie masz na myśli tzw "schetynówki". W moim powiecie tylko jedna droga powiatowa została wyremontowana (na odc 4-5 km) tj m.in. zmiana nawierzchni. O gminnych to nawet nie ma co wspominać.

 

686605 wcześniej lansując S8 przez Białystok - drogę na grzyby

Masz pojęcie widzę jak droga jest tam potrzebna. Ale z południa nie wiesz co się dzieje na północy.

 

686605 Sristrzostw Europy.

Czyli jednak wszystkie zaplanowane na Euro 2012 drogi powstały zgodnie z obietnicami PO-PSL? :D Ty no dobry jesteś.

 

I jeszcze odnośnie infrastruktury- DK 16 która łączy Olsztyn z m.in. Mikołajkami. Miasteczko znane na cały świat dzięki WRC i jaką drogą mają przemierzać kibice? Stan ten drogi nie nadaje się na DW (nawet połowa nie jest porządnie wyremontowana a odcinek Mrągowo- Mikołajki jest skandaliczny), ładna wizytówka kraju. Oczywiście, zmieniają się drogi ale północny-wschód jest zaniedbany, nie to co od centrum kraju w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko szukać... mieszkam za granicą. Wczoraj moja żona rozmawiała z jakimś Austriakiem w pracy, opowiadał, że był w PL. Pierwsze o czym wspomniał, to dziurawe drogi :good: Ja rozumiem, że fajnie ogląda się wiadomości, fakty, wydarzenia... zwał jak zwał. Jednej pani się nawet kiedyś wyrwało, że w czymś tam jesteśmy lepsi od Szwajcarii... :D Ale zamiast słuchać tych bzdur z TV, zejdźmy na ziemię... Przy takiej powierzchni jaką ma Polska... Mamy g*wno a nie sieć autostrad i dróg szybkiego ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój szef rok temu leciał do USA (zebranie dyrektorów z całego świata) i gdy pytaliśmy go jak ogólnie widzi USA - odpowiedział

że to jest nie do opisania. Ciekawe gdyby pojechał do Detroit powiedziałby to samo..

Więc czym jest opisywanie dróg Austrii do naszych? Myślisz że przez te 10 lat nadrobimy 30?

Ciekawe co by powiedzieli mieszkańcy krajów bloku wschodniego gdyby tutaj przyjechali?

Inną sprawą są drogi powiatowe i gminne..ale będąc zdrowym na umyśle nie oczekuję że Pani premier przyjedzie i naprawi drogę w okolicy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie nie interesuje ani USA ani Austria. Mnie interesują drogi w PL a tych jest CIĄGLE mało (autostrady + ekspresówki) a krajówki są w stanie jakim są. W AT szybciej drążą tunele w skale po 5-10km długie niż w PL taki sam odcinek autostrady na płaskiej jak stół powierzchni więc o czym my mówimy?! Wiem, bo przyjeżdżam tu od ponad 20 lat, od prawie 3 mieszkam. Dojeżdżając do mojej miejscowości przejeżdżasz przez 6 tuneli wydrążonych przez góry o łącznej długości ponad 10km. Po drodze taki tam most: http://static.panoramio.com/photos/original/476373.jpg To wszystko powstało w kilkanaście lat... Idzie? Idzie... Tylko u nas jakoś nie idzie :/ Jeśli zadowala was stan polskich dróg to tylko się cieszyć. Mnie niestety nie, bo nie jeżdżę z Wrocka do Katowic, ani z Warszawy do Poznania. Poza tym, nawet jakbym miał jeździć to bym chyba zbańczył bo opłaty u nas to jakaś parodia. Tu zapłacę 80e na rok i mogę jeździć przez cały rok gdzie mi się podoba (a nawet 14 mies bo np od grudnia '16 do stycznia '18). W Czechach kosztuje to chyba ok 50e na rok. Natomiast 4 wycieczki Świecko - Łódź to koszt rocznej winiety w AT! 14 godzin jazdy po wspaniałych polskich autostradach kosztuje tyle co roczna winieta... Ja nie mam pytań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

686747 14 godzin jazdy po wspaniałych polskich autostradach kosztuje tyle co roczna winieta... Ja nie mam pytań
Na pocieszenie nie pozostaje nic innego jak informacja, że wszystkie autostrady w Polsce maja być płatne. PIS z budowaniem jakiś wielkich osiągnięć nie ma, a jak opłaty wprowadzić bardzo chętnie. Piszę tu również o kawałku autostrady koło Łodzi otwartej przez P.Glińskiego bo zasługa w tym że powstała żadna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejna zła informacja. Do tej pory mi się udawało... Kawałek od granicy do Tarnowskich gór (pewnie nawet dalej - nie wiem nie jechałem) był bezpłatny. Z tego co pamiętam to w kampanii wyborczej Korwin ostrzegał, że dadzą 500+ a wezmą 700-... Jak widać pomylił się... wezmą minimum 1500- Niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coś więcej niż film Pana Cejrowskiego, który drze napisaną przez siebie liste? :D Bo widziałem wczoraj w TV jak ludzie, którzy mieli kase w Skoku dostali wezwanie do zapłaty na pokrycie długów.

A co tam u naczelnego szeryfa, który defraudował kase z UE?

 

To jest dramat :D

http://polityczek.pl/index.php/uncatego ... za-inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jak osoby, które pobierają pensję z naszych podatków mieli pracować jak banda świń odsuniętych od koryta blokują im miejsce do pracy? Jedne świnie dopchały się do koryta, drugie nie i już kwik :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież poseł czy jest w partii rządzącej czy nie dostaje taką samą kase. Chodzi o chęć rzadzenia, polityk ma we krwi aby mieć poczucie władzy nawet kosztem pieniędzy. A jak sie ma władze to można robić przekręty i ci nikt za to nic nie zrobi bo sie sprawa zamiecie pod dywan (afery PO są umorzone przecież). Potem jak sie taką władze traci to sie trze du*pą ze strachu żeby nie pójść do puszki. I tak w kólko.

 

weglus coś więcej ? a to nie slyszałeś o tych aferach tak ? :) to sobie wygoogluj. Ps PIS jeszcze jest czy już nie ? bo wieszczyłeś koniec tej partii a ja troche nie jestem na bieżąco ostatnio :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

686803 polityk ma we krwi aby mieć poczucie władzy nawet kosztem pieniędzy.

Potrzeba władzy jest bardzo silna. Ludzie, którzy mają kasę chcą jeszcze władzy. Stąd kandydatura Trumpa na prezydenta, której nie rozumiałeś.

686803 Ps PIS jeszcze jest czy już nie ? bo wieszczyłeś koniec tej partii a ja troche nie jestem na bieżąco ostatnio

Cały czas sie zastanawiam czy jesteś po prostu tak mało inteligentną osobą czy po prostu jesteś internetowym trollem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi tu zarzucał, że ONR jest fe (sam nim nie jestem) a imigranci są cacy.

 

We Włoszech (w tv była mowa dokładniej o Rzymie) zabroniono używanie sztucznych ogni podczas sylwestra. Reporterka Polsat News powiedziała, że powodem takiej decyzji jest groźba ataku terrorystycznego. Oj jaki biedny zachód, jaka biedna stara unia :D . Kapiszony są zabronione :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglus ojoj, gdzie "wasze" poczucie humoru ? mi kiedyś zarzucono jego brak ale chyba nie wyczułeś ironii. Ale rozumiem, słupki są jak były wiec humoru brak. W razie czego zawsze można zrobić jak zwykle wycieczke personalną i jakoś wybrnąć. Nie musisz sie na de mną zastanawiać, sam mnie sprowokowałeś do dyskusji, którą zresztą już kończę, więc nie prowokuj dalej "trolli" i będziesz miał spokój :) w tym czasie o aferach doczytaj jak nie wiesz o co chodzi (myśle że tak inteligentna osoba raczej powinna je znać, więc hmm nie rozumiem czego nie wiesz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atvmmz cię zaprosił do dyskusji i co z tego wyszło ? :) czekałeś chyba aż po raz drugi podeśle jakieś linki na te afery a ty stwierdzisz że zmanipulowane ? i ty potrafisz dyskutować ? :) jak nie masz wiedzy o tych aferach to o czym ma być dyskusja, jak udajesz że nie wiesz to tymbardziej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za to wiedze o:

-aferze 500+ na kredyt

-aferze kwoty wolnej od podatku

-aferze ułaskawienia Pana Kamińskiego

-aferze Trybunałowej

-aferze wejścia MON w nocy do Kontrwywiadu NATO

-aferze zarypania pieniędzy z OFE w stopniu większym niż zrobiło to PO

-aferze izolacji w Europie

-aferze niejasnego spożytkowania funduszy przez szeryfa

-aferze upolitycznienia prokuratury przez połączenie Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego

-aferze aborcyjnej

-aferze ograniczania dostępu mediów i społeczeństwa do posiedzeń Sejmu

-aferze podatku handlowego i bankowego

-aferze jednolitej stawki podatkowej

-aferze wątpliwego uchwalenia budżetu

-aferze nie potwierdzeniu tezy o zamachu w Smoleńsku

-aferze o unieważnieniu przetargu na Caracale

-aferze o zakupie Black Hawków

-aferze o nie zakupie Black Hawków

-aferze o kolejnej chęci zakupu Caracali

-aferze o puszczeniu przez MINISTRA OBRONY fałszywej plotki o sprzedaży Rosji Mistrali przez Egipt za 1$

-aferze Misiewiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]weglus[/ref], a o aferach PO dalej nie masz? Ehhh... daleko mi do interesowania się polityką... Brzydzę się zarówno PO jak i Pisem. Naprawdę nie potrafię pojąć jak można być takim zwolennikiem tej bandy złodziei z PO :shock: Tak, napiszmy to otwarcie, to złodzieje z immunitetem. Masz rodzinę w partii czy co? Pytam naprawdę, nie z żadną ironią czy zaczepnie. Po prostu nie potrafię zrozumieć jak można bronić (a w sumie broniąc się tylko atakować PIS) PARTIĘ. Robisz dokładnie to co politycy w TV. Ich argumentem jest jedynie oczernienie opozycji - tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglus pominąłeś chyba kilka, wiecej tego było. Weglus ma wiedze o aferach tylko w jedną strone, o pozostałych nie słyszał. "afera izolacji w Europie" albo "afera aborcyjna" mi sie najbardziej spodobała. A największa aferą jest to że Pis wygrał wybory, dopisz do listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Fredi88[/ref], nie mam nikogo w partii, nikt z mojej rodziny do partii nie aspiruje. Ukradli Ci coś, że jesteś taki pewien ich złodziejstwa? Nie jestem ich zwolennikiem. Po prostu są lepsi od PiSu. O ile PiS, który był przed rządami PO mi nie przeszkadzał o tyle od wygranej PO bardzo mnie denerwuje.

686818 Weglus ma wiedze o aferach tylko w jedną strone, o pozostałych nie słyszał.

Ucze sie od najlepszych :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

686819 Nie jestem ich zwolennikiem.

 

Jesteś... Z oceną tego chyba nikt nie ma tu problemu. Mi to nie przeszkadza, każdy ma wybór ;)

 

686819 Po prostu są lepsi od PiSu.

Nie są. Ale pis też nie jest lepszy od PO. Wybieranie między nimi to wybranie mniejszego g*wna i tyle.

 

Ja twierdzę, że Polskę na nogi postawić mogłyby rządy jedynie ludzi, którzy nie mają nic wspólnego z bandą która od 25lat przepycha się przy korycie... Po, pis, sld, psl i te inne twory to wszystko jeden pies. Wszyscy mają przez tyle lat wszędzie znajomości, układy i tyle. Wprowadzić max 2 kadencje i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.