Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

Żeby było jasne... nie jestem zwolennikiem PiSu... Ale to co wyprawia PO, Nowoczesna i KOnDomy to nic innego jak kwiczenie świń oderwanych od koryta. Pis robi dokładnie to samo co zrobiło PO, tylko, że PO robiło to po cichu za plecami. Wszystkie polskie media, były mediami PO (za ich rządów) z ich dziennikarzami, ekspertami itp itd... Oderwali ich od koryta to kwiczą. Tak samo wszyscy powiązani z nimi "dziennikarze", "aktorzy" itp itd... żałośni ludzie. Wprowadzić maksymalnie 2 kadencje w sejmie. Dać 4-5 tyś zł na rękę (bez żadnych dodatków) i ciekawe czy dalej by się tak pchali. Od 25 lat ciągle ci sami u władzy... przechodzą tylko z jednej partii do drugiej i zmieniają się rolami (władza/opozycja). Ale skubią nas ciągle ci sami. Dopóki nie pojawi się ktoś świeży, w kraju nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I tak samo będzie kwiczał PiS po prędzej czy później przegranych wyborach. Ale chodzi właśnie o to jak sie PiS zachowuje. PiS bardzo dzieli społeczeństwo swoją mową. Nazywanie wszystkich ich przeciwników komunistami i ubeckimi pomiotami. Nie było takich rzeczy za czasów PO, nie było też robienia siłą przejazdu politykom PO. Mi sie rządy PiS przed rządami PO nawet podobały. Oczywiście wolałem PO, ale nie byłem jakiś mega przeciwnikiem PiSu. Zmieniło sie to podczas tej kadencji a szczególnie po katastrofie smoleńskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to i tak wybieranie miedzy małym, a dużym g*wnem... Póki co wielkością owego "G" PO>PIS. Ale zaznaczam, ani jedni, ani drudzy nie są warci oddania głosu. PO sprzedało cały kraj, wszystko sprywatyzowali, a na koniec uciekli do UE. Jeśli doszliby znów do władzy, to "ubogacą" nasz kraj przyjaznymi śniadymi panami z dywanikami pod kolanami. A tego bym nie chciał. Mówię to z pełną świadomością mając kilkunastu znajomych tego wyznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to te drogi, które miały być oddane do 2012r podczas mistrzostw Europy? :D

 

Za to należy pochylić się nad zmianą granic gminy Dobrzeń Wielki aby elektrownia była w granicach administracyjnych Opola. Jaki się popisał. Podobno też była zmiana ustawy że wpływy z korzystania ze środowiska mają w jakiejś części iść do "Warszawy". Szukają hajsu gdzie się da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marszy nie wspomniałeś. Okrzyk 'wina Tuska/PO' może cię ominął, podobnie jak protesty przeciwko zaproszonej przez ministra Wszczykowskiego Komisji Weneckiej czy 'donoszeniu na Polskę za granicą'. Szumne zapowiedzi dotyczące wstawania z kolan przy jednoczesnym zarzynaniu polskiej energetyki w imię poparcia od 'Solidarności' Piotra Dudy i klękaniu przed pewnym redemptorystą. Krótka pamięć pomaga spojrzeć w lustro w dzisiejszych czasach, ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to te drogi, które miały być oddane do 2012r podczas mistrzostw Europy? :D

Sristrzostw Europy. Akurat mam otwarte: http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... ostcount=2

 

JEDYNE póki co osiągnięcie pisu to rozpoczęcie procedur przetargowych na S61, przy czym to jest droga absolutnie priorytetowa, o której powstaniu późno zadecydowano (wcześniej lansując S8 przez Białystok - drogę na grzyby). A, i ostatni przetarg na 13 km S17. :lol:

 

O tym, co jest bardziej społecznie potrzebne i moralnie właściwe - czy drogi, czy 500+ i reszta socjalistycznego pitolenia, chyba nie muszę mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy czytałeś wcześniejsze posty ale zaraz ci tu koledzy wyjaśnią że to sprzedawanie było korzystne :mrgreen:

a może doczekamy sie w koncu wskazania przykladu firmy panstwowej nie majacej monopolu w danej branzy, ktora skutecznie konkuruje z innymi? Jak czytam zwolennikow pisu, to nie moge sie oprzec wrazeniu, że to zwolennicy komunizmu w nowej postaci. Socjalizm gospodarczy, gospodarka sterowana centralnie, zadluzanie panstwa- gierek wiecznie zywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEDYNE póki co osiągnięcie pisu to rozpoczęcie procedur przetargowych na S61, przy czym to jest droga absolutnie priorytetowa, o której powstaniu późno zadecydowano (wcześniej lansując S8 przez Białystok - drogę na grzyby). A, i ostatni przetarg na 13 km S17.

 

Na grzyby czy nie, taka była koncepcja Via Baltica, korzystna dla stanu drogi Augustów - Białystok, teraz ostro wzięli się za '61', tyle że nadal na odcinku Warszawa - Ostrów Mazowiecka, czyli wspólnym z S8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o drogach to lepiej nic nie piszcie za czasów PO, połowa tego co zbudowali sie już rozlatuje, może warto poczytać o aferze autostradowej a wykonawcy do tej pory walczą w sądach o pieniądze. Po za tym żeby właśnie nie Euro to by było gó*no a nie drogi, dostaliśmy kupe szmalu z Unii. O cenie za 1 km autostrady nie wspomne, bo płaciliśmy wiecej niż Niemcy a jakość drogi jest bez porównania z zachodnimi

 

http://www.forbes.pl/afera-drogowa-grub ... 0,1,1.html

 

http://www.turalinski.pl/index.php/afera-autostradowa

 

http://cdn.natemat.pl/7134b1909b33c8fee ... ,0,0,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się zdarza podróżować po Polsce i obiektywnie jeśli uważasz że przez kilkanaście lat (nie tylko rządów PO) nic się nie zmieniło

to przepraszam ale piszesz głupoty..zapraszam na Śląsk..dojedziesz i nawet w jednym kawałku:)

 

Aaaa.. jeśli uważasz że były rząd czy np. Tusk odpowiada za to że wykonawcy nie dopełnili w 100% swojego zadania to ja uważam

że prezydent Duda nie powinien być prezydentem, choćby za afere z Misiewiczem - wkońcu jest zwierzchnikiem sił zbrojnych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o drogach to lepiej nic nie piszcie za czasów PO, połowa tego co zbudowali sie już rozlatuje, może warto poczytać o aferze autostradowej a wykonawcy do tej pory walczą w sądach o pieniądze. Po za tym żeby właśnie nie Euro to by było gó*no a nie drogi, dostaliśmy kupe szmalu z Unii. O cenie za 1 km autostrady nie wspomne, bo płaciliśmy wiecej niż Niemcy a jakość drogi jest bez porównania z zachodnimi

Z pełną świadomością możliwości dostania bana:

 

Ale pier-dolisz!

 

[mod=krd]30 dni urlopu ode mnie.[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowanie dróg w ostatnich latach to nie jest zasługa PO!

PO dzięki kasie z Unii "budowała" drogi, a raczej przekręty podczas budowania tych dróg.

Obsadzali byłych polityków i ludzi z WSI do takich spółek jak PolAqua, budowali drogi po bardzo wysokich cenach, dorabiali się majątków przy jednoczesnym okradaniu skarbu państwa. Powód do dumy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o drogach to lepiej nic nie piszcie za czasów PO, połowa tego co zbudowali sie już rozlatuje, może warto poczytać o aferze autostradowej a wykonawcy do tej pory walczą w sądach o pieniądze. Po za tym żeby właśnie nie Euro to by było gó*no a nie drogi, dostaliśmy kupe szmalu z Unii. O cenie za 1 km autostrady nie wspomne, bo płaciliśmy wiecej niż Niemcy a jakość drogi jest bez porównania z zachodnimi

 

http://www.forbes.pl/afera-drogowa-grub ... 0,1,1.html

 

http://www.turalinski.pl/index.php/afera-autostradowa

 

http://cdn.natemat.pl/7134b1909b33c8fee ... ,0,0,0.jpg

 

Tak się składa że budową dróg zajmuję się zawodowo. Więc odwrotnie do Ciebie wypowiem się bo się znam.

 

Link nr 1. - proponuję zobaczyć jakich inwestycji dotyczy i w jakich latach były realizowane. I kto wtedy był przy władzy.

 

Link nr 2. - półprawdy, pomówienia i oczywiste kłamstwa podane na przemian z oczywistymi informacjami które łatwo zweryfikować. Akurat osobiście byłem na budowie której dotyczą te wypociny. Budowa została sparaliżowana na pół roku różnego rodzaju kontrolami - żaden z zarzutów się nie potwierdził.

 

Link nr 3 - z tego chyba wychodzi że od 2008 roku koszt budowy sukcesywnie maleje ??? Jesteś pewien że chciałeś go wstawić.

 

 

Proponuję nie wypowiadać się na tematy o których nie masz najmniejszego pojęcia. Masz w tym temacie link do skyscrapercity - poczytaj dokształć się i wtedy się wypowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link trzy dotyczył tego że koszt jest wyższy niż w Niemczech. Te drogi co powstawały są wg ciebie dobre jakościowo ? troche pojedziłem przez święta i te koleiny co są to mi sie w takim razie zdawały, musiałem mieć pomroczność jasną chyba. Foxy nigdzie nie napisałem że sie nic nie zmieniło. Mnie tylko martwi że z tego co powstało za 5 lat to sie nie bedzie nadawało do użytku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to największe problemy mamy z A4 Katowice-Kraków..i z tego co mi pokazuje stronka Stalexport-u oraz wikipedia to umowy w sprawie koncesji podpisywano za rządów SLD-PSL.. jakoś nie wspomniałeś o tym.

Mieszkając na obrzeżach Gliwic dojeżdżam obecnie do Katowic w 20minut, mając do wyboru dwie drogi ekspresowe..kilkanaście lat temu zajmowało mi to min. 2 razy dłużej. Do Krakowa nie jade A4 bo tylko trace kase a jestem 15 minut szybciej niż zwykłą trasą.. co to za autostrada pytam?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma S8 do Warszawy, póki co jest tylko do Radziejowic. I nie wydaje mi się, byś widział koleiny na betonowej nawierzchni.

 

 

jechałem nie z Warszawy a od strony Warszawy, Rawa Mazowiecka - Piotrków. I to jest droga S8. Lewy pas jest jak nie równy że szkoda gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.