Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

A wracając do TK:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/timmerm ... ki/s9ellc5

 

Jesteśmy przekonani, że mamy systemowy problem z praworządnością w Polsce - powiedział wiceszef KE Frans Timmermans.

 

Timmermans zapewnił, że Komisja nie porzuci tej sprawy i będzie wykorzystywała wszelkie możliwe instrumenty, by rozwiązać problem. Jak zaznaczył, jeśli dialog nie przyniesie rozwiązania, KE "będzie musiała spojrzeć na inne opcje".

 

Jak zaznaczył, nowe, dopiero co przyjęte ustawy są okazją do tego, by wykorzystać instrument, jakim jest zalecenie Komisji, tak by polski rząd mógł się zastanowić nad swoim postępowaniem. Przypominał, że polska konstytucja nie przewiduje powoływania osoby pełniącej obowiązki prezesa TK.

 

Kurcze! Oni w tej UE znają chyba lepiej Polską konstytucję niż nasz prezydent :kox:

 

Wśród głównych zaleceń dla polskich władz jest mianowanie trójki prawidłowo wybranych przez poprzedni Sejm sędziów TK, publikacja i wdrożenie wszystkich orzeczeń, a także zapewnienie, że reformy TK będą brały pod uwagę opinię Komisji Weneckiej, tak by efektywność Trybunału jako gwaranta konstytucjonalności ustaw nie była podważona.

 

itd itd.

Powiem Wam że czasami to szkoda mi tego prezesa. Chciałby sobie zbudować takie małe totalitarne państewko a wszyscy się go czepiają. UE go straszy odcięciem funduszy, opozycja nie siedzi cicho i się z niego śmieje, dziennikarze chcą mieć dostęp do posłów...

I JAK ON MA PRACOWAĆ W TYCH WARUNKACH???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przecież tego listu nawet płynnie nie idzie odczytać, a ci z tym na antenę :D

 

Temat "listu" był już omawiany w tym temacie :)

Myślę że ta jego "łamana polszczyzna" uwiarygodniła go w oczach "redaktora" - wskazywała na prawdziwego widza TVPis :kox: (teraz mi się oberwie i to zasłużenie :D:D )

 

 

rzekł gość co pisze wydaŻenia zamiast wydaRZenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle tylko że ja nie pisze o innych jak o głąbach co nie umieją pisać po polsku. Walnąć się może każdy, ja też. Także nie zawsze rżnięcie wszechwiędzącego mędrca dobrze wychodzi :) muszę zażyć chyba Apap bo mnie BUL głowy dopadł od tej polityki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

685492 Czy ktoś z blokująco - rzucających został ukarany mandatem albo sprawa została skierowana do sądu ? chyba nie. Inaczej już pewne stacje by o tym trąbiły.

http://warszawawpigulce.pl/z-ostatniej- ... oslom-pis/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]W1Michal[/ref], chłopie! Zawsze się domyślałem że lubisz czytać moje posty i że jestem dla Ciebie jakimś tam autorytetem ale że postrzegasz mnie na równi z Telewizją Narodową! SHOCK!

Jest mi z tego powodu niezmiernie miło i w związku z tym obiecuję nie zawieść Cię w przyszłości i w dalszym ciągu prowadzić wobec Ciebie misję edukacyjną abyś jak najwięcej rozumiał z otaczającego Cię świata.

Co do moich ułomności ortograficznych to umówmy się że kiedy mój bądź co bądź, większy brat - Telewizja Narodowa, poprawi poziom merytoryczny swoich programów, ja popracuję nad moją ortografią - deal? :D:D

 

Dodane po 10 minutach 55 sekundach:

No ale my tu dzisiaj o myślistwie dywagujemy a tymczasem stała się rzecz które Rzeczpospolita Pisowa jeszcze nie widziała. Członek PiSu, nad / vice premier Morawiecki, przyznał się publicznie do tego że miał kiepski pomysł. Uwierzycie w to? On powiedział że się pomylił :shock::shock::shock:

Ale to nie koniec. Dalej z jego ust popłynęły po raz drugi raz odkąd go znam, mądre słowa. Pan Morawiecki powiedział:

"Jednolity podatek nie wejdzie w życie"

Dziś cieszą się ludzie którzy... nie głosowali na PiS :D:D:D

 

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nie-bed ... 90103.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano w Zetce usłyszałem, że są powoływane przy Starostwach zespoły do sprawdzania czy dociera sygnał TVP. W związku z powyższym uprzejmie donoszę , że do Bytomia sygnał TVP niestety dociera :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Oczywiście nie to , żebym po dzisiejszej konferencji naczelnika się nawrócił, nadal nie mogę zdzierżyć TVPIS. Nieoglądanie TVP1 bądź TVP Info jeszcze nie zostało spenalizowane i to dowodzi demokracji w Polsce :D Mam nadzieję, że P. W1Michał się ze mną zgodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale my tu dzisiaj o myślistwie dywagujemy a tymczasem stała się rzecz które Rzeczpospolita Pisowa jeszcze nie widziała. Członek PiSu, nad / vice premier Morawiecki, przyznał się publicznie do tego że miał kiepski pomysł. Uwierzycie w to? On powiedział że się pomylił :shock::shock::shock:

Ale to nie koniec. Dalej z jego ust popłynęły po raz drugi raz odkąd go znam, mądre słowa. Pan Morawiecki powiedział:

"Jednolity podatek nie wejdzie w życie"

Dziś cieszą się ludzie którzy... nie głosowali na PiS :D:D:D

 

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nie-bed ... 90103.html

 

Sygnalizował to jakiś czas temu, słyszałem to w drodze do żłobka w którym bawi mój syn. Wtedy wykręcił się od jednoznacznej odpowiedzi twierdząc, że mnóstwo koncepcji rozważa, a jedną z nich był ten podatek.

No ale skoro wycofuje się ze swego sztandarowego pomysłu, to co będzie w zamian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#3366cc]lukwawa[/ref], moja koleżanka w zeszłą wigilię pojechała do rodzinnego domu - do mamy i siostry, do Żychlina. Spędzić miała tam całe święta ale tak się wściekła na "te wiejskie pisiory" że walnęła drzwiami, wróciła do Łodzi i... do dziś z rodziną nie rozmawia :kox:

Chyba nic tak nie dzieli ludzi jak polityka.

 

 

Cóż, na temat poziomu koleżanki się nie wypowiem, z jednym się zgodzę, z ostatnim zdaniem. Tylko ... (i tu powstrzymam się od słownych epitetów) nie uważacie, że to główny cel? Głównym celem tych wszystkich łajdaków politycznych i osób, które za nimi stoją jest pogłębianie antagonizmów wśród Polaków? Wzajemne dolewanie oliwy do ognia, sanie fermentu, stosowanie radykalnej retoryki to tylko część głębszego planu. Brak obiektywnych mediów, co za tym idzie ów wspomniany wyżej podział stale się krystalizuje i powiększa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wiejskie pisiory" :) w miastach jest ich tyle co i na wsiach :) btw mam takiego kolege "warszawiaka" który sie uważa za miastowego mimo tego że jeszcze trzy lata temu orał pole traktorem u ojca i pochodzi rzecz jasna z prowincji. Także tak to już czasami bywa z "miastowymi" też jestem z miasta i nigdy nie traktowałem ludzi ze wsi z góry bo i w stolicy buraków nie brak, miejsce zamieszkania ma male znaczenie. To tak abstrahując od polityki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]W1Michal[/ref], Będę się widział z koleżanką po świętach to jej opowiem co o niej myślisz - jak ją znam bardzo się tym przejmie.

Co do poparcia dla PiSu to mijasz się z prawdą. PiS wygrał wybory dzięki poparciu wsi i małych miast. W miastach miał mniejsze poprarcie - takie badania były prowadzone.

Nie wiem dlaczego masz kompleksy co do tego skąd pochodzisz i gdzie mieszkasz. Każdy gdzieś się urodził i gdzieś umrze. Istotne jest to jak przeżyje swoje życiu i jakim będzie człowiekiem. Punkt startu i mety nie ma znaczenia.

Popieranie programu politycznego PiSu, ich obecnych działań politycznych i ich pozytywne ocenianie to stan umysłu a nie kwestia skąd się pochodzi. Wierzę że ktoś komu bliska jest socjalistyczno - katolicka narracja obecnie rządzącej partii, urodził się i mieszka w mieście jak i w to że na wsiach mieszkają ludzie którzy wiedzą czym jest wolność, demokracja i liczą w życiu na siebie a nie na państwo.

Tak jak napisałem, większość ludzi nie zmienia poglądów politycznych przez całe życie bo one są w nich. Stan umysłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o niej to ja nic nie myśle bo jej nie znam. Pisałem ogólnie a nie personalnie a jeśli juz to o moim koledze a nie twojej koleżance. Także czy sie przejmie czy nie to już jej sprawa, ja też sie nie przejmuje jak sie ktoś uważa na miastowego mimo że ma wiejskie korzenie :) kompleksy ? :) pisałem przecież że nie mieszkam na wsi, małe miasto ale miasto. I uwierz że jakbym chciał to bym mieszkał gdzie indziej. A że nie lubie zgiełku i korków i lubie cisze to już moja sprawa. I nie mam kompleksów bo mi małe miasto pasuje. A co do koleżanki z Miasta Łodzi to ją możesz jedynie pozdrowić ode mnie ale pewnie nie przyjmie pozdrowień od jakiegoś czereśniaka z małej mieściny :mrgreen: w miastach średnich i dużych PO również przegrało z PISem, tyle tylko że różnice były mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
685669 PiS wygrał wybory dzięki poparciu wsi i małych miast.

 

Pozwolę sobie wstawić grafikę, którą zrobiłem z danych PKW.

 

302aWu.jpg

 

Pod uwagę wzięte zostały wszystkie okręgi (nie miasta) powyżej 100tys uprawnionych do głosowania. Zaraz oczywiście zostanę zjedzony, że sama góra została zdominowana przez PO bo tak rzeczywiście było. Ale ciężko o Tychach czy Rybniku mówić wieś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

685534 FG400 pisze:

O tym chvju piszesz?

 

 

 

Żegnam kolegę.

 

 

Widzę, że podwójne standardy Eryczka cały czas na fali :good:

 

Kundel, karakan, pisdzielce i inne epitety - wszystko ok. Nawet jednego, [mod=krd]Cichosza.[/mod] ostrzeżenia :good:

Nic dziwnego, że prawie nikt normalny nie pisze w tym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sie nauczyć że tu wolność słowa działa w jedną strone :) można z czasem przywyknąć ;) i coś dla rozrywki skrobnąć. A te 28 % w Łodzi - hmm to albo są to co jak pisałem o korzeniach z prowincji albo nie wiem, przecież szanujący sie inteligentny Łodzianin nie zagłosowałby na PIS :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
685682 Piękny obrazek tego, ile osób poszło głosować i ile oddało głosy ważne.

 

Ta tabela w ogóle o tym nie mówi... mogę uwzględnić głosy nieważne, ale w sumie nie ma tego aż tak dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.