Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

685410 Jestem pewien ze nigdy nie byles na polowaniu

Jasne, że nie byłem. Czy skoro nie zgwałciłem nigdy dziecka to znaczy, że nie mam prawa mieć swojej oceny abp. Wesołowskiego?

Naoglądałem się natomiast nagrań, na których np. "myśliwy" szczuje swoimi pieskami wpół żywego i wpół sparaliżowanego od śrutu dzika, próbującego uciec i chwali swoich pupili, jak fajnie podgryzają zwierza. No w chvj męski jest taki cieć, który robi to wyłącznie dla rozrywki.

Jeśli na tym - przypadkowym - zdjęciu dla ciebie jest wszystko ok - to szkoda czasu na gadkę, nie dogadamy się.

c2c794b571962b63med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja wiem jakie jest pochodzenie tego zdjęcia, tylko pytam czy to na serio dla WOŚP, bo jakoś wierzyć mi się nie chce.

A co do polowań to też jestem zdania, że to jawne skur.....stwo i już, bardzo mi się nie podoba to szczucie i dobijanie tych zwierząt.

I jakoś nie wydaje mi się, że koleś z wielkim brzuchem i ryjem tłustym bardziej niż świnia chodzi po lesie karmi zwierzynę itp itd, on ma od tego Janków którzy za parę groszy zrobią albo i nie to za niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

685421 szczuje swoimi pieskami wpół żywego i wpół sparaliżowanego od śrutu dzika

Nikt normalny nie strzela ze srutu do dzika, a tym bardziej do rannego nie puszcza psa.

Chyba ze bardzo go nie lubi.

Rozumujac w ten sposob, powinni Ci zabrac prawko, bo na necie jest duzo filmow z idiotami za kierownica.

Dla jasnosci, nie jestem mysliwym, jednak mam swiadomosc, ze bez ich wysilku dzikiej zwierzynie nie bedzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

685413 a włażenie na cudze działki, bo nagonka źle poszła albo azymut 'się zgubił' , to gięcie pręta.

Ale żeby prosić się o hajs że dziki zryły pole to już ok :D .

 

Mój tata jest myśliwym, często jemu pomagałem przy patroszeniu, jako tako znam realia polowań. I o ile 3/4 myśliwych zachowuje się bardzo ok to 1/4 jest zakałą tego światka. Ale tak jak we wszystkim- czy to kierowców (którzy wsiadają po pijanemu), motocyklistów (co gnają na złamanie karku). Nie ma co tu uogólniać- myślistwo było w kraju od wieków a jakieś dziwne jazdy mnie śmieszą. Chcecie najeżdżać na myśliwych to zobaczcie od podszewki jak to wygląda. Lepiej zajmijcie się pucowaniem furek bo to lepiej wam wyjdzie niż dyskusja na ten temat gdzie chciał nie chciał jakoś jestem z tym związany.

 

A z czego żrecie (mowa do tych co jadą po myśliwych) mięsa, wędliny, mielone, schabowe bądź ryby? Z fabryki wyprodukowane? Czy kiedykolwiek widzieliście jak "produkuje" się świnie, które maciory mają żreć syf i wydawać prosięta? I to na zachodzie? Zapewne nie ale odpowiem- wolę takie zabijanie zwierząt w lesie niż tak karmić świnie lub tak dawać żryć dla kur co znoszą jaja. Nie róbcie komedii i idźcie do jakiejkolwiek fermy albo do prawdziwego rolnika ukierunkowanego na produkcję prosiąt to zobaczycie jakie są standardy zachowane.

 

685410 Dokarmianie, lizawki, pasniki, buchtowiska, poletka, pilnowanie upraw itp

Niestety taki obraz mysliwego jest malo medialny.

Właśnie bo najlepiej pie$#%#lić jaki to myśliwy jest zły. Przyjedź jeden z drugim do mnie, pokażę u ojca zapas buraków cukrowych, słomy i innych smakołyków. Dodatkowo ojciec otwiera na zimę wejście do sadu aby zwierzyna mogła zjeść jabłka leżące na ziemi. No ale myśliwy to cham, prostak i debil. Szkoda mi was że tak zaściankowo myślicie ale to nie mój ból a wasz że w mieście mało się wie o wsi.

 

685356 Likwidacja GDOŚ i RDOŚ to centralizacja zarządzania środowiskiem, czyli ruch rodem z PRLu.

Kolega widzę bardzo zainteresowany w tej materii a czy miałeś z nimi do czynienia? Bo ja miałem nie raz i nie dwa i stwierdzę prosto- RDOŚ to kabaret a nie praworządność. Kilka lat temu byłem na spotkaniu pracowników Lasów Państwowych vs RDOŚ (chodziło chyba o żółwia błotnego na mazurach ale przepraszam, to było kilka lat temu i nie pamiętam czy to o to chodziło czy też nie). Wiesz co Ci powiem? Pracownicy RDOŚ wymiękali pod względem merytorycznym co do ochrony krajobrazu, ochrony przyrody i innych aspektach. A chcesz wiedzieć jak wygląda decyzja na wycinkę drzew przy drogach publicznych jak rosną porosty chronione? Albo jak wygląda pozytywna opinia dot. budowy budynków mieszkalnych? To można pracę doktorancką pisać a z nimi miałem do czynienia przez 5 lat. To są ludzie oderwani od rzeczywistości, mający chore ambicje.

 

I o ile WIOŚ robi robotę tak RDOŚ jest zlepkiem pseudo ekologów którzy jakoś zahaczyli się w tej administracji.

 

Dodane po 57 minutach 47 sekundach:

Dopiszę sobie odnośnie tragedii w Berlinie

https://pl.sputniknews.com/swiat/201612 ... rystyczny/

 

A to zachowanie naszych tfu sąsiadów

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 22565.html

 

I Pani poseł z wielkiej N

http://telewizjarepublika.pl/poslanka-n ... 35843.html

 

I w tej kwestii z PiS się zgadzam- zero tolerancji dla przyjezdnych, skoro taki wielki zachód ma problemy to niech sami się z nim borykają a nie jakieś kwoty uchodźców chcą narzucać. Nie jestem tolerancyjny z natury, kto nie chce przyjąć kultury europy to won do siebie na prowincje. Dziwnym trafem KE jakoś nie zajmuje się tym tematem (nie zagwarantowanie ochrony obywateli przez państwo na przykład). UE to jest tak chory wymysł i tak stronniczy że aż rzygać się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

685413 a włażenie na cudze działki, bo nagonka źle poszła albo azymut 'się zgubił' , to gięcie pręta.

Ale żeby prosić się o hajs że dziki zryły pole to już ok :D .

 

 

Tu Skarb Państwa odpowiada, zarządca /dzierżawca obwodu łowieckiego natomiast za szkody w uprawach i płodach rolnych.

 

Dodane po 6 minutach 6 sekundach:

685356 Likwidacja GDOŚ i RDOŚ to centralizacja zarządzania środowiskiem, czyli ruch rodem z PRLu.

Kolega widzę bardzo zainteresowany w tej materii a czy miałeś z nimi do czynienia? Bo ja miałem nie raz i nie dwa i stwierdzę prosto- RDOŚ to kabaret a nie praworządność. Kilka lat temu byłem na spotkaniu pracowników Lasów Państwowych vs RDOŚ (chodziło chyba o żółwia błotnego na mazurach ale przepraszam, to było kilka lat temu i nie pamiętam czy to o to chodziło czy też nie). Wiesz co Ci powiem? Pracownicy RDOŚ wymiękali pod względem merytorycznym co do ochrony krajobrazu, ochrony przyrody i innych aspektach. A chcesz wiedzieć jak wygląda decyzja na wycinkę drzew przy drogach publicznych jak rosną porosty chronione? Albo jak wygląda pozytywna opinia dot. budowy budynków mieszkalnych? To można pracę doktorancką pisać a z nimi miałem do czynienia przez 5 lat. To są ludzie oderwani od rzeczywistości, mający chore ambicje.

 

I o ile WIOŚ robi robotę tak RDOŚ jest zlepkiem pseudo ekologów którzy jakoś zahaczyli się w tej administracji.

 

Piszesz o czymś, o czym ja nie pisałem, nie piszesz o czymś, o czym napisałem. Jeśli poziom merytoryczny ci nie odpowiada, to jest to podstawa do likwidacji organu, czy do weryfikacji pracowników? (pytanie retoryczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

685356 Likwidacja GDOŚ i RDOŚ to centralizacja zarządzania środowiskiem, czyli ruch rodem z PRLu.

Kolega widzę bardzo zainteresowany w tej materii a czy miałeś z nimi do czynienia? Bo ja miałem nie raz i nie dwa i stwierdzę prosto- RDOŚ to kabaret a nie praworządność. Kilka lat temu byłem na spotkaniu pracowników Lasów Państwowych vs RDOŚ (chodziło chyba o żółwia błotnego na mazurach ale przepraszam, to było kilka lat temu i nie pamiętam czy to o to chodziło czy też nie). Wiesz co Ci powiem? Pracownicy RDOŚ wymiękali pod względem merytorycznym co do ochrony krajobrazu, ochrony przyrody i innych aspektach. A chcesz wiedzieć jak wygląda decyzja na wycinkę drzew przy drogach publicznych jak rosną porosty chronione? Albo jak wygląda pozytywna opinia dot. budowy budynków mieszkalnych? To można pracę doktorancką pisać a z nimi miałem do czynienia przez 5 lat. To są ludzie oderwani od rzeczywistości, mający chore ambicje.

 

I o ile WIOŚ robi robotę tak RDOŚ jest zlepkiem pseudo ekologów którzy jakoś zahaczyli się w tej administracji.

 

Piszesz o czymś, o czym ja nie pisałem, nie piszesz o czymś, o czym napisałem. Jeśli poziom merytoryczny ci nie odpowiada, to jest to podstawa do likwidacji organu, czy do weryfikacji pracowników? (pytanie retoryczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz forumowy kolega, czynny wojskowy twierdzi że w MON jest ok, a tutaj proszę taki kwiatek, już jest w sejmie projekt ustawy naczelnego wodza MON :

 

"Projekt ustawy daje uprawnienia szefowi MON do degradacji oficerów i podoficerów, którzy "popełnili czyn świadczący o utracie wymaganych wartości moralnych" lub "dokonali czynu uwłaczającego godności posiadanego stopnia, podważając tym samym wierność dla RP". Degradacje mają objąć również osoby, które pełniły służbę - jak cytuje "Wyborcza" projekt MON - "na rzecz totalitarnego państwa od 22 lipca 1944 r. do 31 sierpnia 1990 r.".

 

Czyli wg widzi mi się temu zabieram stopień, brawo dobra zmiano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łamią prawo, Konstytucję, generują napięcia społeczne by potem pojechać na Jasną Górę pomodlić się w intencji "sytuacji politycznej w kraju".

Bezczelność polityczną i kłamstwo wynieśli na nowe poziomy ale w kościele oczywiście w pierwszej ławce - hipokryzja w najczystszej postaci. :wallbash:

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... =FB_Gazeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezczelność polityczną i kłamstwo wynieśli na nowe poziomy ale w kościele oczywiście w pierwszej ławce - hipokryzja w najczystszej postaci. :wallbash:

 

 

Świetnie się rozumieją z instytucją, która od przeszło 16 wieków chce rządzić niepodzielnie.

 

Dla tych zainteresowanych sprawą 'bezpiecznika', jakim był TK:

http://wiadomo.co/prof-zoll-rozstrzygni ... a-ulicach/

 

A tu w prostych słowach wyrażone to, co może umyka niektórym popierającym PiS w działaniach dotyczących TK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam - skoro za rządów PO było tak źle a teraz tak dobrze to czemu wtedy nie było protestów po nocach, rzucania się pod auta władzy, ogradzania sejmu barierkami i chmarą policji? :kox:

 

 

ludzie doczekali wyborów poszli do urny i zagłosowali. Może tak jest lepiej i daje lepszy efekt niż sie kłaść przed autami na jezdni. Jak to jeden z posłów chyba Kukiza powiedział - o zmianie władzy decyduje urna a nie ulica. Wątpie aby trąbienie wuwuzelą coś pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Najbardziej spodobał mi się jeden komentarz gdzieś tam wyczytany (nie pamiętam dokładnie):

"Jak bardzo musieli być Polacy niezadowoleni z rządów PO, skoro zagłosowali na (niby) taki zły PIS?"

 

No i podoba mi się określenie Korwina - demokracja to dyktatura większości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,ze prawicowy internet wygląda inaczej niż rzeczywistość i możesz pewnych faktów nie znać,ale wuwuzele -jako symbol różnych form protestu takich jak: palenie opon,rzucanie kostką brukową, organizowanie miasteczek protestu wielokrotnie pomagały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem o 'rzeczywistym internecie' tylko o 'rzeczywistości' do której prawa i lewa strona sieci często ma się nijak.

Na potrzeby dyskusji oparłem się na przykładzie prawej strony,która np. wskazuje na zamach w Smoleńsku,albo to, że Macierewicz jest najlepszym szefem MON ever, czy też narzucając narrację,że aktualnie znajdujący się u władzy przemysł pogardy jest trzecim pokoleniem żołnierzy wyklętych-genetycznymi patriotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie doczekali wyborów poszli do urny i zagłosowali. Może tak jest lepiej i daje lepszy efekt niż sie kłaść przed autami na jezdni. Jak to jeden z posłów chyba Kukiza powiedział - o zmianie władzy decyduje urna a nie ulica. Wątpie aby trąbienie wuwuzelą coś pomogło

 

Parafrazując Poniedzielskiego, który akurat wypowiedział się nt. relacji damsko-męskich: 'władzy nie zmienisz, możesz zmienić władzę, ale to nic nie zmieni'. Nie chodzi o (wcześniejsze) wybory, tylko o rządy zgodne z prawem.

 

A stwierdzenie, że o zmianie władzy decyduje urna to bzdura, nie biorąca pod uwagę liczących głosy (patrz wybory w USA).

 

Dodane po 2 minutach 43 sekundach:

No i podoba mi się określenie Korwina - demokracja to dyktatura większości :D

Nie przypisywałbym JKM autorstwa tego stwierdzenia:

https://pl.wikipedia.org/wiki/John_Stua ... polityczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę inaczej: wjeżdzanie autami w tłum to łamanie prawa :D

Jajek fakt,szkoda-zwłaszcza w nawiązaniu do wątku zwierząt hodowlanych,warunków jej realizacji itp. Biedne kury nadwyrężają sobie tyłki,żeby jakiś lewak czy prawilny miał ucieche z rzucania :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie wiesz co piszesz. Auta jechały po ulicy a blokowanie wyjazdu jest nie zgodne z prawem. Także 'wjeżdżanie w tłum" jest zabawne :) twoim tokiem rozumowania należało dać mandat kierowcy bo stanał na środki drogi i ruch zablokował :mrgreen: a że nie miał jak jechać bo ludzie staneli wokół to nie ważne. To że po swojemu interpretujesz co jest łamaniem prawa a co nie to ja doskonale wiem ale bądż choć troche poważny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak już tak zwróciłeś uwage na prawo to kładzenie sie przed autami na jezdni i rzucanie jajkami to również łamanie prawa. I jesteśmy w Polsce a nie USA i to wyborcy decydują jak na razie a nie głosy elektorskie

Rozumiem że ludzie, którzy robili "zadyme" podczas marszu niepodległości w 2014r (min. podpalenie 2 samochodów tvn) robili to zgodnie z prawem.

Wierzysz w zbiegi okoliczności?

Dlaczego obecnie nie ma takich akcji? Bierzesz pod uwagę że mogli być sympatykami partii rządzącej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

685490 Rozumiem że ludzie, którzy robili "zadyme" podczas marszu niepodległości w 2014r (min. podpalenie 2 samochodów tvn) robili to zgodnie z prawem.

Nie zrobili tego zgodnie z prawem. Zostali za to skazani odsiadką plus muszą zapłacić ponad milion złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poruszyłeś ciekawy temat, bo faktycznie były zadymy co rok kiedy rządziło PO podczas 11 listopada, w tym roku był spokój. Nie wiem czy jakiś podpalacz aut był za którą partią, może miał taki kaprys i sobie podpalił bo był piromanem. Ty jesteś przekonany że był to zwolennik Pisu. Być może, ja tego nie wiem. Jak wspomniał lukwawa zostali ukarani. Czy ktoś z blokująco - rzucających :) został ukarany mandatem albo sprawa została skierowana do sądu ? chyba nie. Inaczej już pewne stacje by o tym trąbiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

685489 twoim tokiem rozumowania należało dać mandat kierowcy bo stanał na środki drogi i ruch zablokował

Może i należało ;)

685489 To że po swojemu interpretujesz co jest łamaniem prawa a co nie to ja doskonale wiem

Przyganiał kocioł garnkowi ;)

685489 blokowanie wyjazdu jest nie zgodne z prawem.

Podlinkuj podstawę prawną,z której będzie to wprost wynikało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.