Skocz do zawartości

Tesla Model S 85D 2015


mbieniek

Rekomendowane odpowiedzi

mbieniek, coś czuję, że ustrzelisz hat-tricka w następnym konkursie PSB !! :good::good:

 

Mistrzowska relacja, jak zawsze!

 

Ps. Rozmawiałeś z właścicielem na temat samochodu? Jak mu się użytkuje?

 

Sporo macie tam stacji szybkiego ładowania " na mieście" , na " trasach" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

642223 Udało sie w końcu obejrzeć cała relacje zacząłem rano ale trzeba było wychodzić do pracy a teraz dokończyłem. Super ogłada sie Twoja prace. Podziwiam ze chce Ci sie robić tyle zdjeć

Dzieki ! Pozdrawiam

 

;)

Chcesz coś zrobić, staraj sie to robić porządnie. Co to za relacja z małą ilością zdjęć? Sam jestem fanem i niektóre relacje to chciałoby się aby się nie kończyły... ;)

 

642260 Co to za szczotka ?

 

Do szczotkowania... :D

 

642269 musiałeś się bardzo napracować

 

Hehe, no trochę tak. :D

 

642281 No, teraz rozumiem o co chodziło z tą odpowiedzialnością. No cóż, życzę Ci wobec tego otrzymania reszty, ze względu na to, że to przecież zaniedbanie producenta. Należy Ci się.

 

Skąd wiesz? Może to ja popełniłem błąd? Jeśli tak stwierdzą, może mnie tam wezwą abym sam zobaczył...

 

Mam update, znaleźli wolny termin na oględziny lakieru i wykończenia naokoło auta - na 4 lipiec hahaha :lol:

 

642348 mbieniek, coś czuję, że ustrzelisz hat-tricka w następnym konkursie PSB !!

 

Mistrzowska relacja, jak zawsze!

 

Ps. Rozmawiałeś z właścicielem na temat samochodu? Jak mu się użytkuje?

 

Sporo macie tam stacji szybkiego ładowania " na mieście" , na " trasach" ?

 

Konkursie? ? :|

 

:good:

 

No pewnie że rozmawiałem, i to nie z nim jednym, 2 czy 3 lata temu jednego wiozłem na odbiór jego nowej zabawki :) Każdy zajarany bajerami i każdy milczący co do komfortu i działania samochodu jako samochodu... :)

Szybkie ładowarki są co gdzieś 200-300 km. Przynajmniej były, jak jechaliśmy w 1000km podróż.

W mieście takich nie ma. W mieście jest dostęp do ładowarek miejskich za darmo, tak jak do miejskich miejsc parkingowych, natomiast do prywatnych miejsc normalne opłaty.

 

 

642449 Na forum jestem od kilku lat. Mało pisze, dużo czytam i oglądam. Mbieniek wniósł relacje na nowy poziom To jest rewelacja, zarówno sama robota jak i podejście - tak mało polskie

 

Bardzo miło mi to czytać :) Dziękuję

 

642461 Mega mega mega. Biorę piwko siadam przed kompem i relax przed Twoja relacją

 

Miłego relaksu, ale piwkowanie o tej porze?

 

642487 Matko, ale ten samochód jest piękny No może poza tą konsolą środkową Kolejna świetna relacja

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nudne auto? To może czas na mojego Saaba? Tylko musiał być poprzepychać się trochę z lakiernikiem co go malował i powojować z 30 letnim kurzem na tapicerce... :( ale wszystko jest do zrobienia, tylko ja bym się chyba nie wypłacił ;)

 

pięknie się to ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

642515 No pewnie że rozmawiałem, i to nie z nim jednym, 2 czy 3 lata temu jednego wiozłem na odbiór jego nowej zabawki :) Każdy zajarany bajerami i każdy milczący co do komfortu i działania samochodu jako samochodu... :)

Szybkie ładowarki są co gdzieś 200-300 km. Przynajmniej były, jak jechaliśmy w 1000km podróż.

W mieście takich nie ma. W mieście jest dostęp do ładowarek miejskich za darmo, tak jak do miejskich miejsc parkingowych, natomiast do prywatnych miejsc normalne opłaty.

 

 

W Polsce auto kompletnie chyba niepraktyczne w związku z brakiem stacji ładowania na trasach, a 400 tys za auto miejskie....trochę sporo ;)

 

Ciekawe czy motoryzacja pójdzie w kierunku elektryki czy wodoru.

 

Elektryczne miały być ekologiczne, a czytałem, że utylizacja tych akumulatorów to też masakra dla środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utylizacja aku swoją drogą, ale trzeba się zastanowić jak w polsce jest pozyskiwany prąd. Nadal elektrownie węglowe i zanieczyszczają środowisko bardziej niż auta spalinowe.

Autko fajnie wygląda a po "zabiegach" jeszcze lepiej. Super prezentacja i podziwiam za wkład pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Laptop na kółkach. W środku dramat. Pusto i nudno. Na zewnątrz niezgrabny i przekombinowany. Komora silnika przerażająca...

Mimo wszystko, to jest samochód, który jest pewnego rodzaju osiągnięciem i odniósł duży sukces. Ma świetny wygląd zewnętrzny, fajne osiągi. A środek? Wiadomo, popis technologii. Uwagi o komorze silnika nie rozumiem szczerze mówiąc.

 

Gdyby nie te niedoróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na spokojny sobotni wieczór żeby na spokojnie obejrzeć relacje... było warto, jak zawsze super. Auto zupełnie nie w moim guście, a ten tablet na desce ... :shock: . Ale to tylko moje zdanie, super relacja a dbałość o szczegóły... Inspirujące ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

642526To może czas na mojego Saaba? Tylko musiał być poprzepychać się trochę z lakiernikiem co go malował i powojować z 30 letnim kurzem na tapicerce...

 

Challenge accepted! ;)

 

tylko ja bym się chyba nie wypłacił ;)

 

To jest challenge dla Ciebie! :D

 

642550 Super relacja

 

:good:

 

642749 W Polsce auto kompletnie chyba niepraktyczne w związku z brakiem stacji ładowania na trasach, a 400 tys za auto miejskie....trochę sporo

 

Ciekawe czy motoryzacja pójdzie w kierunku elektryki czy wodoru.

 

Elektryczne miały być ekologiczne, a czytałem, że utylizacja tych akumulatorów to też masakra dla środowiska.

 

Ale kolego zasięg na trasie to ponad 400 km. A mając 3 fazy w garażu możesz naładować auto przez noc.

 

642768 Pełen szacunek, robota na prawdę grubo wykonana i korekta w zasadzie w jedną sobotę Gratki i czekam na następne relacje

 

:good:

Możesz czekać całkiem długo :(

 

642802 Eee znow mi zabraklo wyswietlacza tyle fotek jak zawsze można na Ciebie liczyc

 

:good:

 

642831 Serio? Laptop na kółkach. W środku dramat. Pusto i nudno. Na zewnątrz niezgrabny i przekombinowany. Komora silnika przerażająca...

 

No a mi zawsze brakowało pełnej kontroli, tzn takiej właśnie, że to ja ustalam sobie jai jest kolor wyświetlania, zamiast pilot do webasto jest smartfon który i tak masz zawsze przy sobie = auto nagrzane kiedy sobie życzysz. W środku no jak to w amerykańskich autach nie porywa ani też materiały, ale to tylko samochód.

 

642868 Utylizacja aku swoją drogą, ale trzeba się zastanowić jak w polsce jest pozyskiwany prąd. Nadal elektrownie węglowe i zanieczyszczają środowisko bardziej niż auta spalinowe.

Autko fajnie wygląda a po "zabiegach" jeszcze lepiej. Super prezentacja i podziwiam za wkład pracy.

 

A Ty jako użytkownik przejmowałbyś się skąd jest prąd w gniazdku czy kosztem przejechanego kilometra? ;) Bo jak byś tego nie policzył, elektryczne kilometry wychodzą taniej...

 

642907 Mimo wszystko, to jest samochód, który jest pewnego rodzaju osiągnięciem i odniósł duży sukces. Ma świetny wygląd zewnętrzny, fajne osiągi. A środek? Wiadomo, popis technologii. Uwagi o komorze silnika nie rozumiem szczerze mówiąc.

 

Gdyby nie te niedoróbki.

 

:good:

 

643000 Czekałem na spokojny sobotni wieczór żeby na spokojnie obejrzeć relacje... było warto, jak zawsze super. Auto zupełnie nie w moim guście, a ten tablet na desce ... . Ale to tylko moje zdanie, super relacja a dbałość o szczegóły... Inspirujące .

 

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi tu o ekonomię a raczej o "ekologiczne" auto. Ci wszyscy zieloni, ekolodzy i reszta pro eko eko, którzy to jeżdżąc autami elektrycznymi myślą że robią dobrze i są ekologiczni. W rzeczywistości tak nie jest. Mnie mało obchodzi kto czym jeździ w sensie ekologi ;)

Nie mniej auto jak dla mnie ładne i jak już wspomniałem robota :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce auto kompletnie chyba niepraktyczne w związku z brakiem stacji ładowania na trasach, a 400 tys za auto miejskie....trochę sporo ;)

 

Ciekawe czy motoryzacja pójdzie w kierunku elektryki czy wodoru.

 

Elektryczne miały być ekologiczne, a czytałem, że utylizacja tych akumulatorów to też masakra dla środowiska.

W piątek wyprzedziłem identyczną Teslę na szwedzkich tablicach rejestracyjnych na A4 pod Tarnowem. Jechała jakieś 100 km/h, jak przypuszczam, ze względu na oszczędzanie energii. Za nią z taką samą prędkością jechało Audi A6 Allroad, też na szwedzkich blachach. Pewnie go asekurował. Ja zaś jechałem benzynowym Citroenem C3, mniej ekologicznym i zużywającym energię za więcej pieniędzy. Jednak, jak widać, coś kosztem czegoś. :D

 

Jeśli jednak chodzi o ładowanie w Polsce, to Tesla właśnie we współpracy z Orlenem zamontowała już kilka szybkich ładowarek na Orlenach w Polsce (np. we Wrocławiu - Szwed czy Norweg jadący na południe Polski przez Świnoujście albo przez Danię praktycznie na 100% jedzie przez Wrocław, więc to bardzo dobra lokalizacja), a wcześniej w Niemczech (nie tylko na stacjach marki Orlen, bo tych tam jest garstka, Orlen funkcjonuje tam głównie bodaj pod marką Star).

 

Co do utylizacji akumulatorów - masz na myśli "utylizację" w Indiach czy Chinach, czy normalny proces w Europie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X6 była niebieska, taki jaby kolor nieba z palety BMW. Niestety, koleżka się rozmyślił po tym jak mu dałem do zrozumienia że owszem mogę wypolerować mu szyby i nałożyć powłokę, ale to kosztuje ekstra, a może i sporo gdyby szyby były całe upaćkane wżerami :D

 

643698 W piątek wyprzedziłem identyczną Teslę na szwedzkich tablicach rejestracyjnych na A4 pod Tarnowem. Jechała jakieś 100 km/h, jak przypuszczam, ze względu na oszczędzanie energii. Za nią z taką samą prędkością jechało Audi A6 Allroad, też na szwedzkich blachach. Pewnie go asekurował. Ja zaś jechałem benzynowym Citroenem C3, mniej ekologicznym i zużywającym energię za więcej pieniędzy. Jednak, jak widać, coś kosztem czegoś.

 

Teorie spiskowe. :P Jakby rzeczywiście oszczędzał, to Audi jechałoby przodem, zmniejszając drag. Po drugie, jechaliby wolniej za jakiś tirem, mój szef twierdzi, że to poprawia to zasięg o 10-15 procent, jak ktoś da radę tak długo wytrzymać. :D

 

A pod Tarnowem to juz musiała być wielokrotnie ładowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

644887 Jak ma się gwarancja do korekty lakieru nie przepada?

Tak, gwarancja przepadnie od korekty lakieru :D myć też nie można za często bo też przepadnie

 

644887 wolał by coś z tradycyjnym silnikiem bo wymiana aku to nie są tanie rzeczy.

Jak kogoś stać kupić nową teslę to stać go też wymienić akumulatory.

 

Koniec ot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja kozak :good: milo spedzone kilkanascie minut :D

 

Tak sie zastanawiam nad dwiema rzeczami, jak mozna tak upierd*lić auto za taki hajs :wallbash: a druga to jak Tesla mogla zaniedbać tak wazny element jakim jest lakier, to przecież tak jakbysmy kupili piekną willę z eternitem na dachu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.