Skocz do zawartości

Poorboy's World Natural Look


julian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 238
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ostatnio zaplakowałem "na żarty" kawałek deski rozdzielczej kumpla Peżota (znalazłem u niego w garażu i mu mówiłem, że to rewelacja środek i patrz!). Zrobiły się jakieś białe plamy, nie chciało zejść szmatką i wodą. Niby nie było tłuste w dotyku a się kleiło, żenada. Szybko przetrałem to APC, na to PB NL i plasticzek jak nowy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie mam pytanie odnośnie tego PB NL. Zakupiłem APC Nielsena i PB NL i moje pytanie brzmi następująco - jak już umyję całą deskę APC to jak aplikować tego PB? Na mikrofibrę czy na element, który będzie czyszczony? Powiedzcie też ile tego używać, gdyż nie chcę przesadzić a mam tylko tester ;) Z góry dzięki za pomoc bo jestem zielony i będzie to moja pierwsza taka praca - a to dopiero początek :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po raz pierwszy zastosowałem tego Poorboys`a :) Jestem bardzo zaskoczony wydajnością tego produktu - jedna kropelka starcza na naprawdę pokrycie sporej powierzchni :) Ładnie matowi deskę oraz elementy jednak w Megance mam już plastiki trochę "zmęczone" życiem. Jak będę miał chwilę to zrobię fotki. Generalnie produkt na plus :good:

 

BTW. Już się nie mogę doczekać jak użyje tego PB u ojca w Lagunie - tam dopiero będzie widać efekty :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I ja również dołączyłem do posiadaczy Natural Look'a. Na miękkich plastikach Xantii sprawuje się następująco:

 

Plusy:

- efekt końcowy - delikatny, satynowy połysk, pogłębiona czerń

- wydajność

 

Trzeba go uważnie nakładać, po pierwszej aplikacji po kilku godzinach pojawiły się jasne smugi w miejscach, gdzie środka było trochę mniej. Powtórna aplikacja załatwiła sprawę. Natomiast nie bardzo odpowiada mi jego zapach. :/ Kojarzy mi się z zapachem taksówki. Na szczęście po kilku godzinach wietrzeje i zostaje delikatna, akceptowalna woń.

 

Kolejnego dnia część deski zrobiłem Poorboy's World Trim Restorer. Jest łatwiejszy w aplikacji, dla mnie pachnie przyjemniej, jednak zostawia plastiki bardziej matowe. Efekt jest ok, jednak ten delikatny satynowy połysk z NL podoba mi się ciut bardziej...

 

Trudny wybór, jeszcze nie zdecydowałem który zagości w moim aucie na stałe. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witol, Po trim restorer miałeś bardziej matowe niż po NL :o

Tak. A zwykle jest inaczej? Najwyraźniej citroen nawet plastiki robi po swojemu ;)

 

witol, jesteś chyba jedyną osobą której zapach NL się nie spodobał :P

Nie, jeszcze jedna osoba też go krytykowała. ;) Ale ja generalnie mam spaczony gust, mnie wszystkie "słodkie" zapachy odrzucają. :dontknow:

 

PS: A czy jest jakiś zapach do auta o aromacie tytoniu fajkowego? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podczepię się pod temat z następującym pytaniem, a nawet kilkoma pytaniami...

 

Czy do bieżącej pielęgnacji plastików lepiej stosować APC w dużym rozcieńczeniu (np. 1:20) czy też środek typu Finish Kare Interior Shampoo?

Ten drugi mimo wszystko wydaje mi się mniej agresywny. Z FK jeszcze nie miałem do czynienia, jednak jedzie do mnie tester.

 

Druga kwestia dotyczy środka, który od pewnego czasu bardzo chciałem wypróbować - 303 Aerospace Protectant.

Poza właściwościami kosmetycznymi produkt ma przede wszystkim chronić tworzywa przed promieniami UV. Wydaje mi się, że relatywnie skutecznie powinno to zatem ustrzec deskę rozdzielczą przed blaknięciem w słoneczne, letnie dni :-]

 

Czy jednak 303 AP można skutecznie nałożyć na aplikowany wcześniej dressing, jak np. PB NL, czy CG Natural Shine?

Nie zmniejszę drastycznie właściwości ochronnych 303?

Czy taka kombinacja "wyostrzy" czy raczej "przytłumi" połysk CG Natural Shine?

 

Być może ktoś ma już doświadczenia z taką kombinacją? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do bieżącej pielęgnacji plastików lepiej stosować APC w dużym rozcieńczeniu (np. 1:20) czy też środek typu Finish Kare Interior Shampoo?

Ten drugi mimo wszystko wydaje mi się mniej agresywny. Z FK jeszcze nie miałem do czynienia, jednak jedzie do mnie tester.

Jesli masz APC to zrob maly test i podziel sie spostrzezeniami :). IMO nie ma roznicy, chodzi o to by srodek gruntownie oczyscil plastiki i byl przy tym bezpieczny. Odpowiednio rozcienczony APC czy interior shampo (czy FK czy AG) powinny sprostac zadaniu
Czy jednak 303 AP można skutecznie nałożyć na aplikowany wcześniej dressing, jak np. PB NL, czy CG Natural Shine?
Oczyscic dobrze plastiki a potem dresing tylko, ze zdecydowal bym sie na jeden. 303 daje bardzo fajny efekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Czy do bieżącej pielęgnacji plastików lepiej stosować APC w dużym rozcieńczeniu (np. 1:20) czy też środek typu Finish Kare Interior Shampoo?

 

Ja bym brał APC, regulujesz sobie siłe czyszczenia a wychodzi dużo taniej. 1:20 to naprawdę słabe stężenie i napewno będzie bezpieczne.

 

Czy jednak 303 AP można skutecznie nałożyć na aplikowany wcześniej dressing, jak np. PB NL, czy CG Natural Shine?

Nie zmniejszę drastycznie właściwości ochronnych 303?

Czy taka kombinacja "wyostrzy" czy raczej "przytłumi" połysk CG Natural Shine?

 

Nie bardzo, ani nie będzie to trwałe ani ładne. 303 sam w sobie jest ciut bardziej błyszczący od PB NL, w zależności od plastiku. Generalnie nie przykładałbym dużej wagi do sloganów reklamowych 303 odnośnie UV, i traktował go jak każdy inny produkt na rynku,a dressingów się nie miesza, bo nie ma po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał APC, regulujesz sobie siłe czyszczenia a wychodzi dużo taniej. 1:20 to naprawdę słabe stężenie i napewno będzie bezpieczne.

 

Dzięki za radę :good:

Jednak posiadanie choćby próbki FK zmusza mnie do małego testu, więc po wszystkim chętnie podzielę się spostrzeżeniami.

 

Swoją drogą byłem prawie pewien, że FK również mogę rozcieńczyć, ale być może błędnie zrozumiałem zapis na stronie producenta.

 

303 sam w sobie jest ciut bardziej błyszczący od PB NL

 

To mnie zaskoczyłeś, ponieważ przynajmniej na podstawie zdjęć na TEJ stronie spodziewałem się znacznie bardziej matowego i jednocześnie delikatnego efektu 303.

Zaufam jednak Twojemu doświadczeniu w tym temacie :)

 

Generalnie nie przykładałbym dużej wagi do sloganów reklamowych 303 odnośnie UV, i traktował go jak każdy inny produkt na rynku

 

Twierdzisz zatem, że właściwości ochronne 303 AP można "włożyć między bajki"?

Pytam ponieważ jak do tej pory ani razu nie obcowałem bliżej 8-) z tym produktem.

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

SpeedR, powiem Ci tak,żeby zauważyć to blokowanie UV na dłuższa mete to musiałbyś przeprowadzić baaaaaardzo długi test 50/50 z połowa deski z 303, drugą połową bez. A biorąc pod uwagę fakt że auto masz nowe, to uważam że problem jest marginalny. Natural Look dla przykładu też ma ochronę UV,podejrzewam że jak 99% innych dressingów.

 

spodziewałem się znacznie bardziej matowego i jednocześnie delikatnego efektu 303.

 

Deska w moim aucie niestety nie jest miarodajnym miernikiem połysku dressingów, bo poziom jakości plastików oscyluje w okolicach plastikowej butelki :wallbash::P Więc niewykluczone że na lepszych plastikach efekt faktycznie bedzie matowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
Swoją drogą byłem prawie pewien, że FK również mogę rozcieńczyć

 

FK interior shampoo jak najbardziej jest to koncentrat przystosowany do rozcieńczania, nie pamiętam proporcji ale jest to 10:1 albo nawet ok 20:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą byłem prawie pewien, że FK również mogę rozcieńczyć

 

FK interior shampoo jak najbardziej jest to koncentrat przystosowany do rozcieńczania, nie pamiętam proporcji ale jest to 10:1 albo nawet ok 20:1.

 

Na opakowaniu testera, który nomen - omen dotarł błyskawicznie wszystko było jasno opisane :good:

Proporcja zalecana przez producenta to rzekomo właśnie 10:1.

Korzystając z okazji dzięki za jak zwykle miłą i sprawnie przeprowadzoną transakcję :)

 

ja do deski stosuje FK interior shampoo w proporcji 1:15 i nie ma problemów z domywaniem, nie zauważyłem też jakichś negatywnych objawów

 

Wypróbuję obydwie opcje rozcieńczenia i jeśli efekty będą porównywalne to z oczywistych powodów również również przejdę na 15:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.