Skocz do zawartości

Poorboy's World Natural Look


julian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 238
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja ostatnio na granatowych plastikach audi miałem niezły kwiatek. Napadało mi na plastiki które wyglądały jakby wyblakły(były niebieskie, dużo jaśniejsze niz ori), myślałem że to kwaśny deszcz, ale na drugi dzień wrócił do swojego koloru tylko był bardziej matowy, jakby zmyło NL. No i wg mnie na drzwiach w słońcu może ciut za bardzo się błyszczy, ale wreszcie kolor deski jest taki głęboki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzis na desce nie widac juz roznicy miedzy PB i sonaxem.

Jedno i drugie jest super matowe i bardzo mi odpowiada. Na boczku tez nie widac roznicy. Niestety material z ktorego jest wykonany jest nieco inny i sam w sobie sie nieco blyszczy, ale dzis znalazlem na niego sposob - delikatnie przetarcie magiczna gabka pozbawia go polysku i nadaje mu fajny mat :lol: ciekawe na jak dlugo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanquisz czym nakładasz dressing na te górne partie deski rozdzielczej? Też mam Alfe 147 i nijak nie mogę uporać się z równomiernym nałożeniem NL na chropowatą deskę

 

Sonax extreme matt nakładam aplikatorem z mikrofibry, ma wodnistą konsystencję, więc przy oczyszczonej powierzchni nie ma co liczyć na smugi.

NL niezależnie od auta, nakładam nasączonym aplikatorem DG (wax-paradise) Ma on całkiem inne pory, w porównaniu do Megsa czy też tych no name za 5zł. W dodatku jedna strona jest pokryta mikrofibrą, dzięki czemu dobrze leży w dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NL niezależnie od auta, nakładam nasączonym aplikatorem DG (wax-paradise) Ma on całkiem inne pory, w porównaniu do Megsa czy też tych no name za 5zł. W dodatku jedna strona jest pokryta mikrofibrą, dzięki czemu dobrze leży w dłoni.

_________________

 

vanquisz dzięki za podpowiedź. Dotychczas próbowałem właśnie słoneczkiem Megsa i bawełnianym MonsterShine, lecz nałożenie Natural Look w Alfie wcale nie jest takie proste :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja powiem co nieco na temat NL-a jako, że testowałem już na 2 różnych autach. Ciężko jednoznacznie ocenić ten produkt bo wszystko zależy od rodzaju plastiku.

 

1. Honda Civic 99. Na twardych i gładkich plastikach (boczki drzwi np.) NL ma sporą tendencję do połysku (nie stayny). Próbowałem przecierania 24 h po aplikacji itd. ale niewiele to pomaga. Tu się zawiodłem bo nie o taki efekt chodziło. Natomiast deska rozdzielcza to juz inny, miękki plastik i zupełnie inny efekt - satyny właśnie. Wizualnie odżywił ale efekt nie jest "nachalny".

 

2. Skoda Octavia I. Tu zawiodłem się po całości. Wszystkie plastiki świeciły po aplikacji dość intensywnie. 24 h później efekt trochę zbladł i obecnie jest do zaakceptowania ale daleki od mojego" matowego ideału"

 

W Hondzie mam bezpośrednie porównanie do DG #201 i muszę powiedzieć że wszystko przemawia na korzyść właśnie Duraglossa. Efekt był zbliżony na każdym rodzaju plastiku - prawie idealny mat, plastiki bardzo odżywione, efekt utrzymywał się dłużej niż w przypadku NL. Aplikacja też dośc wygodna i szybka bo występuje w formie zupełnie płynnej jako "sprej" :P

 

Podsumowując: W moich oczach pojedynek przegrał NL. Dla kogoś kto nie lubi błysku czy nawet satyny poleciłbym z tych dwóch raczej DG #201.

Problem jest tylko taki że w każdym aucie będzie inaczej - inny plastik, inny efekt

 

P.S Niebawem będzie pranie wnętrza i przy tej okazji plastikom się dostanie. Wrzucę wtedy kilka fotek bo one mówią więcej niż tysiąc słów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam NL bardzo podpasowal ;). Uzywam go na plastikach w Mercedesie 124. Na ciemnym plastiku deski rozdzielczej efekt był świetny - satyna. Z kolei plastiki jasnoszare lekko nabłyszczył ale też bez przesady :). No i ten zapach gumijagód :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedys juz zamieszczalem fotki jak NL wyglada w fabii

 

Dzis przypasowal mi w a3 na desce ponieważ tylko odżywił i nadal lekkiej satyny

deskaa32007.jpg

 

i na panelu drzwi

drzwia32007.jpg

 

Oczywiscie wcześniej plastiki przetarte APC 1;10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę napisać że u mnie w Megane, NL spisał się genialnie. Plastiki zyskały fajną czerń, nie świecą się jak po Plaku, z zapachu w sumie nie zostało wiele ale coś tam jeszcze czuć ;) ogólnie środek bardzo fajny, przynajmniej w mojej ocenie i niesamowici wydajny ;)

Jak się ogarnę to jakieś zdjęcia dodam z prac, na razie trochę zawalony grafik mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Takie pytanie, z racji testu... dzisiaj aplikowalem NL no i niestety na kokpicie i... wyszły mi smugi ;/ Czym się ich pozbyć?

Nakładałem na boczki w drzwiach, schowek i wszędzie ok... a na czołowej smugi ;/ Co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, z racji testu... dzisiaj aplikowalem NL no i niestety na kokpicie i... wyszły mi smugi ;/ Czym się ich pozbyć?

Nakładałem na boczki w drzwiach, schowek i wszędzie ok... a na czołowej smugi ;/ Co robię źle?

 

Jak przygotowales powierzchnie? czym nakladales? wycierałeś nadmiar po czasie?

Wlaśnie robie a4 2001 i takiego problemu nie zauważam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, z racji testu... dzisiaj aplikowalem NL no i niestety na kokpicie i... wyszły mi smugi ;/ Czym się ich pozbyć?

Nakładałem na boczki w drzwiach, schowek i wszędzie ok... a na czołowej smugi ;/ Co robię źle?

Na desce w Toyocie RAV4 miałem podobnie... Spróbuj nałożyć na całość jeszcze jedną warstwę w miarę jednolicie i potem przetrzeć fibrą jak powiedział miHoo79. U mnie po drugiej warstwie było już profi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na desce w golfie efekt ten sam, tzn. są białe smugi ale nie widać ich od razu po aplikacji no chyba ze nie zauważyłem. I tak jak poprzednicy piszą plastiki przygotowane przy pomocy APC 1:10 a może i nawet słabsze stężenie. Na plastikach w E46 nie miałem tego efektu i w sumie to zaczynam się rozglądać za nowym dresingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na desce w golfie efekt ten sam, tzn. są białe smugi ale nie widać ich od razu po aplikacji no chyba ze nie zauważyłem. I tak jak poprzednicy piszą plastiki przygotowane przy pomocy APC 1:10 a może i nawet słabsze stężenie. Na plastikach w E46 nie miałem tego efektu i w sumie to zaczynam się rozglądać za nowym dresingiem.

 

Ja w mk4 zauwazylem bardziej plamy niz smugi i potwierdzam ze tak sie dzieje (zreszta probowalem na kilki innych mk4 i tez były takie plamy widoczne pod pewnym katem)

 

Natomiast w audi a4 2001 wyszła piekna satyna bez plam i odbarwień. Foto 3h po aplikacji

 

a4deska.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam a czy przed kazda aplikacja NL czyscicie deske APC

 

Dodane po 1 minucie 8 sekundach:

Aa i jak z aplikacja bo mialem pad bawelniany i jakos zawsze mi sie tak wydaje za duzo NL wpija w siebie za malo zostaje na desce co wiaze sie z wydajnoscia wiec jak nakladacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cinek1, moja rada jest taka: jeżeli jest to pierwsza aplikacja, to bezwzględnie trzeba umyć APC - później w celu odświeżenia niekoniecznie. Niemniej raz czy dwa razy do roku warto wszystko przelecieć APC i nałożyć NL od nowa.

 

Co do aplikacji, to raczej aplikator gąbkowy - kropelka wystarcza na sporą powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a jak nie mam dostepu do aplikatora gabkowego to czym zastapic ? Jakies pomysly na jak to sie mawia domowy sposob gabeczka z marketu czy jak?

Płatkiem kosmetycznym. W marketach to i aplikator dostaniesz w Tesco i w Leclerc widziałem bawełniane jakiś czas temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.