Skocz do zawartości

Poorboy's World Natural Look


julian

Rekomendowane odpowiedzi

Środek do tworzyw, wg. producenta bardzo szerokie zastosowanie, bo ponoć dobrze działa też na oponach, dachach kabrio, uszczelkach, nielakierowanych tworzywach zewnętrznych i wewnętrznych, a nawet skórze.

Ja użyłem go do plastików wewnątrz mazdy cx-7. wnętrze jest zadbane, więc nie było konieczne wcześniejsze czyszczenie plastików, robiłem to nie dalej niż miesiąc temu(ale chyba byly to 2 tygodnie;) ) Wszystkie tworzywa przetarłem apc w stężeniu 1:15 na oko.

 

Potem za pomocą okrągłego aplikatora obszytego mikrofibrą(hmm, nie wiem jakiej jest firmy, ale jest dostępny u naszego kolegi z forum, który ostatnio wprowadził do nowego sklepu poorboy's-a, żeby nie było, że raklama leci...) nałożyłem dressing Natural Look.

Posiada bardzo ładny zapach, dominuje nuta migdałowa, z moim zdaniem domieszką wanilii. Metys powiedział, że pachnie troche jak Z destiny, to chyba jest zaleta.

Produkt należy stosować w bardzo skromnych ilościach, dosłownie kilka kropel na aplikator (nie należy pryskać bezpośrednio na tworzywo!) i intensywnie wcierać. Aplikuje się łatwo, jak na środek, który trzeba "wpracowywać" w powierzchnię. Pozwala stworzyć równo pokrytą powierzchnię, bez smug, wymaga to jednak uwagi i wspomnianego już wcierania. Żadne smugni nie były dostrzegalne nawet po wyschnięciu pod światłem halogenów. Pozostawia równomierne, matowe wykończenie, choć ten mat jest zależny od tworzywa na które się go aplikuje. Do kupna środka przekonał mnie efekt osiągnięty nim przez kanara we wnętrzy 10-cio letniego volvo C70, choć był nieco bardziej "glossy" niż dzisiejszy mat z mazdy. Podkreślam tylko, że cześć efektu jest zależna od tworzywa na które produkt się nakłada. Ja bym ocenił jego "rozpiętość połyskową" jako od matu do satyny, na pewno nie błyszczący. Sprawdza się też na lakierowanych tworzywach, nie zostawiając tłustego nalotu.

Przyjemny zapach utrzymuje się jak narazie 6 godzinę po aplikacji, zobaczymy co będzie dalej.

Mam nadzieję, że post będzie pomocny, zapraszam do dzielenia się wrażęniami.

 

więcej zdjęć jutro, mam wstawione 2 auta do garażu, więc nie ma miejsca na ustawianie lamp i zrobienie dobrych zdjęć.

jeśli ktoś z Was masz zdjęcia, to śmiało wstawiajcie, przecież nie mam tego tematu na wyłączność.... :lol:

IMG_6363.jpg.7e04ba8cf8427601b13cd99ce0ea7e9f.jpg

IMG_6348.jpg.be1320fb6fb45f4b36b647cb9cba30ec.jpg

IMG_6347.jpg.3c163d1d4c707a80c602712cfecf7b86.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niektore auta maja w srodku takie materialy, ze nie udaje sie uzyskac idealnego matu, niestety. Jak do tej pory pracowalem na srodkach klasy nazwijmy "premium", nie wiem jak to sie ma w przypadku produktow klasy zymol czy sv, ale moze kiedys bedzie mi dane sprobowac.

Moje skromne doswiadczenie podpowiada, ze czasami na perforowanych plastikach efekt satyny udaje sie zmniejszyc poprzez spolerowanie elementu mikrofibra o wysokiej gramaturze, nalezy to uczynic kilka godzin po aplikacji dressingu. W ten sposob usuwamy nadmiar srodka ktory nie "wniknal" w strukture plastiku czyli prosciej mowiac jego nadmiar. Zabiegi taki wedlug mnie nic daje na plastikach gladkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak kto woli. W fordzie plastiki są z mocną fakturą i rzeczywiście, jak pisze kanar można zdecydowanie zmniejszyć efekt satyny polerowaniem mikrofibrą, w kierunku połysku. Ja jednak wolę satynę. Mam trochę inne zdanie o "wnikaniu" w plastik. Prawie 0% wnika. Na plastiku (jaki by nie był-PE, PP czy abs) można takimi środkami utworzyć tylko film, dlatego stosunkowo łatwo się czyszczą, i nawet użycie agresywnych (nie mówię o kwasach i długotrwałym działaniu) preparatów specjalnie nie szkodzi. Plastyfikacja w temperaturach od 180 do czasem 300 C na to nie pozwala. Tylko degradacja foto i aero.

Poza tym, mi osobiście przeszkadza odbijająca się w szybie deska. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jest tyle dodatków i wypełniaczy, które daje się do tworzywa, że praktycznie co auto to inaczej będzie się zachowywać. W mondku jest tak, tym starszym przynajmniej, że idzie w połysk. nie zrozumiałem do końca ;)

 

[ Dodano: 29 Styczeń 2010, 12:59 ]

Ale jest jeden środek, uniwersalny do wszystkich. Po nim każdy plastik, jaki by nie był wygląda tak samo. A imię jego:......Plak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu mialem stczynosc z druga generacja Mondeo i tam plastki rzeczywisice sa polyskliwe. Pisalem o tym przy okazji testow smart dressing, zaraz poszukam.

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 6620#16620 o tutaj ;) Deska szara perforowana i czarne gladkie elementy (cala ta konsolka srodkowa z nawiewami itp) tam nie udalo mi sie zrobic matu niczym, Natural Look tez nie dal rady, zrobil satyne ale nie byl to volkswagenowski mat. Taki plastik pewnie ma, badziewne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze starszy model. I tam tak jest, u mnie praktycznie gładkich nie ma oprócz uchwytów do zamykania drzwi, sam deska jest matowa oryginalnie i dlatego satynka wychodzi łatwo. Błysk też. jak skończy mi się ten nielsen to chętnie wypróbuję poorboya. :) Volviak ma z kolei deskę dość sporą i jest to materiał bardziej "skórzasty" w dotyku. Jeszcze go nie robiłem niczym.Nawet nie bardzo wiem co użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby zrobić te same elementy innymi dobrymi dressingami to na zdjęciu nawet nie zauważyłbyś pewnie różnicy ;)

 

Oczywiście, że tak. A po dressingach z oferty Zymola czy SV zapewne efekt byłby jeszcze lepszy. Tylko że one nie kosztują 40pln jak PB. :-] A nie ukrywam, że w dużej mierze na moją decyzję wpływ miał stosunek cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julian, czym i jak czyścisz najpierw plastiki wewnętrzne zanim położysz dressing? I drugie pytanko, już minęło parę dni od aplikacji tak więc jako taki pogląd masz, jakbyś miał wybierać pomiędzy POORBOY'S WORLD NATURAL LOOK a MEGUIARS NATURAL SHINE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie używałem natural shine(przynajmniej tego nie pamiętam...). z poorboya jestem zadowolony. plastiki, które są czyste, typu deska rozdzielca przecieram szmatką z MF spryskaną delikatnym roztworem APC. Jeśli są brudne, jak te w okolichac progów i pedałów, zapodaje mocniejsze APC, czyszcze pędzelkiem a potem przecieram do sucha MF. i potem dressing. aha, oczywiście przed wszystkich odkurzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.