Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy 2


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Kryman napisał:

Kadr jak z Gran Turismo i trybo fotograficznego. Wstaw więcej fotek 🙂

Generalnie wyszło że jest 700 pare a nie 350 pare.

Nie przejrzałem nawet wszystkich i jeszcze nie zacząłem obróbki bo... pierw trzeba je posortować.

Poza tym wiesz, tak na prawdę te zdjęcia są nudne - wszystkie takie same. Jak się wrzuci ich kilka, to tracą smak.

DSC-8219-Dx-O-1.jpg

DSC-8271-Dx-O.jpg

DSC-8283-Dx-O.jpg

Plan na przyszły tydzień jest taki że musze znaleźć jakiś punkt widokowy w okolicy i będę malował światłem. Zobaczymy co wyjdzie. Jakieś latarki trza kupić.

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się chwalą to i ja się pochwalę. Nowy nabydek... taka namiastka spełnienia marzeń o dużym silniku i rzadko spotykanym aucie na drodze - oczywiście mowa o tym żółtym 🙂

IMG_9621.jpg.c35a58c77164bf33af7c38f80d180518.jpg

 

A tutaj główny sponsor "look'u"... w końcu walizka się doczekała 🙂

IMG_9628.jpg.e951cbc7a36e81080466442e875ef7af.jpg

  • Lubię to 7
  • Dziękuję 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2020 o 17:49, KiziorDZN napisał:

Nie słyszałem jeszcze nigdy takiej opinii, ale tak jak napisałeś - gusta guściki. Np. w przypadku BMW - dla mnie skończyły się na takich seriach jak e92, e63 czy e60, dalej to już tylko coraz gorzej 😄

Nie pitol, że nowa seria G20 jest brzydka. Akurat nowa 3 im wyszła.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, makaba napisał:

Nie pitol, że nowa seria G20 jest brzydka. Akurat nowa 3 im wyszła.

No cóż, co się komu podoba 😉 Nie ma co brnąć dalej w ten wątek, jednym się podobają drugim nie, całkowicie to rozumiem. Z nowych bmw to jedynie M8 z tego roku ale to już zaliczam bardziej pod super-car. Ja jestem z tych, którzy piękno samochodów widzą w takich modelach jak Toyota celica 6gen, wszystkie nissany, które można kojarzyć z driftu - na czele z 240sx i s15 czy opuszczając Japonię M3 E46, RS4 B5. 

Długi temat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KiziorDZN jesteśmy w tej samej grupie. Też wolę starszą motoryzację, głównie japońską i amerykańską. M.in 240sx, predule 3, impreza gc/gd, mx-5 NA, e30, r32, r34, supra mk4, e38, ls400 czy grand cherokee xj/wj wywołują u mnie szybsze bicie serca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
2 godziny temu, qdlatyNH napisał:

105L, niestety szła seria C na blachach i się nie udało do końca, ale 105 w rejestracji jest tak jak chciałem emoji12.png

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

W niemczech (abstrachując już od zarobków) tablice indywidualne (chyba są dwa rodzaje, tansze i drozsze) sa duzo tansze. Nie wiem dlaczego Polsza tyle pieniedzy za to chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Notcon napisał:

Ich podstawowa wada jednak to nie cena, a brak możliwości przeniesienia ich na inny pojazd.

Zgadza się, ale poniekad to nadal cena.

Bo gdyby kosztowały by 4x mniej mógłbyś mieć

C0 BAKU

C1 BAKU

C2 BAKU

C3 BAKU

C4 BAKU

Gdzie zakladam ze od C5 do C8 byloby zajete.

Druga sprawa ze jak ktos daje takie blaszki to w polowie przypadkow nie zmienia za czesto auta.

 

No ale masz racje i tez nie jestem pewien czy to C0-C8 mozna sobie wybierac (dot. kuj-pom) czy to jest przydzielone ze C0 to Bdg, C1 to Trn, C2 to Inowroclaw itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza litera jest od województwa a cyfra to numer kolejnej blachy z danym wyróżnikiem. Czyli na blaszki np Baku masz pierwszą W0 Baku ostatnią W9 Baku. Jedyne na co nabywca ma wpływ to sam wyróżnik, a jego numer kolejno nadaje odpowiedni urząd w danym województwie. Sama procedura rejestracji też jest bardziej z tego powodu utrudniona. Z racji ceny, ograniczeń co do wyboru samego wyróżnika szału pod względem zamawiania tych tablic nie ma:)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfry nie są przypisane do żadnego WK i też są do wyboru, aczkolwiek zauważyłem pewną prawidłowość w ich domyślnym przypisywaniu w różnych województwach (w braku stosownego życzenia zamawiającego): w województwie śląskim najczęściej jest to 1 (z wyłączeniem WK w Raciborzu, gdzie dominuje 0), a w pomorskim i małopolskim 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Notcon napisał:

Cyfry sa nadawane kolejno przy indywidualnych. Ich nie mozna wybrac. Chodzi o pierwszy człon

Można, w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych nie ma żadnych regulacji w tym względzie. A to co twierdzi pani w okienku, to nie jest nawet wykładnia przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126

Pani w okienku co do zasady nic nie ma do przydzielania cyfry kontrolnej wyróżnika indywidualnego, ba nawet we wzorze o jego przydzielenie jest miejsce jedynie na właściwy wybrany przez człowieka tekst. No chyba, że dany WK jest bezpośrednio związany z urzędem wyznaczonym do sprawowania pieczy nad tymi tablicami.

Praktyka jest taka jak pisałem wcześniej, nie słyszałem też nigdy by w danych powiatach istniały przewidziane preferencje dla określonej cyfry kontrolnej. Nie temu ma ona służyć, a zresztą tablice indywidualne mogą przechodzić na kolejnych nabywców w ramach danego województwa.

Znam przypadki natomiast gdy organ przydzielający odmawiał WK nadania np. cyfry kontrolnej 2, argumentując iż dany wyróżnik jest drugim w województwie i ma mieć nr 1, bo 0 pierwsze.

Nie spieram się rzecz jasna, że właściciel pojazdu nie ma żadnego wpływu na cyfrę kontrolną, być może ty znasz takie przypadki więc spoko.

Mała dygresja tylko na koniec:

Kupujesz furę, chcesz mieć W3 Basia, idziesz do WK, WK wysyła prośbę o przydzielenie. Po tygodniu przychodzi odmowa, W3 jest już zajęte. Decydujesz, że w takim razie chcesz W5, kolejny tydzień, odmowa W5 też zajęte. No to co, może złożysz na W2 a może na W9? Odpowiedź prawie nigdy nie przychodzi tego samego dnia. Jasne można sprawdzić czy dana cyfra kontrolna już wystąpiła dla odpowiedniego wyróżnika, ale po pierwsze system rejestracji pojazdów jest nieprzewidywalny, a po drugie WK sprawdza w cepik o 12, nie ma, wysyła o przydzielenie o 12 30, a o 12 15 inne WK wysłało o to samo i stan z godziny 12 jest już nieaktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.