Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy 2


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jest jakis przepis (ale nie jestem pewien) ze jesli nie ma wyznaczonego mijesca na tablice rejestracyjna - to nie ma obowiazku jej miec. (z przodu, z tylu jest obowiazek)

 

Czegoś takiego nie ma. Jedynie, w wyjątkowych przypadkach pozostaje opcja umieszczenia tablicy w środku w widocznym miejscu (tyczy się to zarówno przodu jak i tyłu), ewentualnie z lewej strony pojazdu. Samochód ma wydawane 2 tablice i one muszą zostać zamontowane. Widziałem jednak już różne wynalazki na drogach np. umieszczanie w samochodzie tablicy dwurzędowej z przodu pojazdu, czy jednorzędową tablicę z tyłu przeciętą na pół tak by była dwurzędowa. Kwestia jak rzetelne są kontrole na drodze czy SKP.

W grę mogą wchodzić oczywiście jeszcze tablice zmniejszone.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2020 o 11:53, lukasz_byd napisał:

Chyba jest jakis przepis (ale nie jestem pewien) ze jesli nie ma wyznaczonego mijesca na tablice rejestracyjna - to nie ma obowiazku jej miec. (z przodu, z tylu jest obowiazek)

 

Niestety polskie prawo nie uwzględnia posiadania supercara, w którym nie ma jak umieścić tablicy.

Naklejki, zmniejszone tablice robione na własną rękę są równoznaczne z jej brakiem. Czyli mandacik i jeśli nie zamontujesz przy nich tablicy oryginalnej to laweta. Oczywiście zależy to też kto kontroluje i jaki ma humor 😉

Piszę to z doświadczenia, a nie "śwagier siostry mamy mówił"

ps. doświadczenie oparte na posiadaniu zwykłego samochodu bez rejestracji, a nie supercara 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gesiu_15, na zdjęciach dużo aut świetnie wygląda, ale Astra wymaga już interwencji blacharza i lakiernika w kilku miejscach. Obecnie więcej jeżdżę Leonem, Astra może z 900 km zrobiła przez 6 miesięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ciekawego ale jaram się tym autem - może dlatego, że to pierwsze auto kupione zaraz po zrobieniu prawka 😄 A może dlatego, że w mojej opinii to ostatnie ładne A4.

Audi A4 B7 Avant, 2006r i jedyny słuszny silnik..... 1.9TDI 😄

Chciałem s-line, chciałem 1.8t, chciałem czarne. Alle po kilku miesiącach poszukiwań trafił się ten egzemplarz. Bieda edition ale za to stan kolekcjonerski, tylko 168tys nalotu xD

 

Tak, wiem - podświetlenie blach już naprawione.

66193835_2364007240554869_7357017878396141568_n.jpg

66493406_2300177613575693_8258307801864994816_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki parkowania są to nie taka Bieda Edition 🙂 

8 lat jeździłem bliźniaczym A4 B6 1.9 TDI z oryginalnym przebiegiem 490tyś. km, więc rozumiem Twoją fascynację 🙂

Na tyle to auto porobiłem i doinwestowałem, że miało zostać ze mną do końca swoich dni (albo moich 😄 ) bo obcemu bym nie oddał za bezcen (wiadomo, że praktycznie żadne inwestycje w auto się nigdy nie zwrócą), ale trafili się rodzice to Im za bezcen sprzedałem... jeszcze maglownice, rozrząd, filtry, oleje im gratis wymieniłem. I teraz jeździ sobie taki 62-letni dziadek typowym dziadkowozem z centralnym intercoolerem, wydechem przelotowym z kwasiaka i hamulcami wielkości kół 13" 🙂 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał126 napisał:

Gust to jest jednak jak d*pa... Bo moim zdaniem to pierwsze brzydkie. :mrgreen:

Nie słyszałem jeszcze nigdy takiej opinii, ale tak jak napisałeś - gusta guściki. Np. w przypadku BMW - dla mnie skończyły się na takich seriach jak e92, e63 czy e60, dalej to już tylko coraz gorzej 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2020 o 17:49, KiziorDZN napisał:

Nie słyszałem jeszcze nigdy takiej opinii, ale tak jak napisałeś - gusta guściki. Np. w przypadku BMW - dla mnie skończyły się na takich seriach jak e92, e63 czy e60, dalej to już tylko coraz gorzej 😄

Jak E60 po lifcie panowało to tak mówili o E36/E46. 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Michał82 napisał:

Świetne ujęcie auta w ruchu 👍

Przez 6km dziś zrobiliśmy 32GB zdjęć - 35ileś...

Tak na szybko wrzuciłem, wieczorem będę przeglądał i wybierał te lepsze. To co cieszy że ~80-90% jest ostrych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.