Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy 2


Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Qlimaxss napisał:

Znam auto :) Może dlatego, że na vwzone jestem od 12 lat :D  Szkoda, że fora podupadły na rzecz FB :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Qlimaxss napisał:

Kiedyś na Raceismie był temat z Pheatonem bardzo dużo rzeczy pasowało z bentleya;D 

I właściciel auta mówił ze miał do czynienia z Bmw serii 7 i S klasa z podobnych roczników i jakością oba przewyższał .

Edit: znalazłem temat;D 

http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f=161&t=99234&sid=ef6c4fe96f391713b974cf1ffae26127

dzieki za temat, biore się za czytanie :) chociaż teraz postanowiłem, że w przeciwieństwie do poprzednich aut odpuszczam całkowice modzenie w Fejtku. Z gleby wyrosłem a wielkie koła i naciągi nie jarają mnie wcale. Z resztą nawet na 19 kołach wygląda wg mnie całkiem dobrze, a po latach jeżdżenia na obniżonym zawiasie teraz doceniam co to znaczy komfort. Bardzo możliwe że wpadną lampy tył z ostatniego polifta bo bardzo odmładzają ten samochód, ponadto jakiś program i to by było na tyle. Mam wersje Individual i wyposażenie jest maksymalne jakie było oferowane, wiec też za bardzo nie ma co dołożyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, turzol napisał:

Z gleby wyrosłem a wielkie koła i naciągi nie jarają mnie wcale. Z resztą nawet na 19 kołach wygląda wg mnie całkiem dobrze, a po latach jeżdżenia na obniżonym zawiasie teraz doceniam co to znaczy komfort.

Mam dokładnie to samo ;) Trochę już tych aut na glebie i z naciągami przerobiłem... Teraz po prostu lubię bezstresowo się przemieszczać. Za dużo km robię, żeby studzienek wypatrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@turzol Proszę;D poprostu to najlepszy Pheaton według mnie w Polsce i do wnętrza mega smaczki dodawał wiec podrzuciłem bo warto się wczytać :)

A z glebą mam podobnie kiedyś bardzo chciałem , ale jak się naczytałem na Raceism ile to problemów z przegubami itp . I wygrał zdrowy rozsądek i portfel;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma 2.5 USA w manualu i i sądząc po błedach, które wywala na diagnostyce to oczywiście była przekładka skrzyni.

Trochę się dziwie, że nie wybrał europejskiego 2.0 jak Ty, ale cóż nie mój cyrk i nie moje małpy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Mitsubishi Space Star z silnikiem 1.9 Dci miał 390 tys jak go sprzedałem. Prawie na pewno miał więcej, bo jak kupowałem od handlarza to miał... oczywiście 190 tys km na blacie. I dalej jeździł, a zimą jak było -30 to tylko trochę dłużej kręcił i odpalał. Złego słowa na francuzy nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swojego Peugota 407 w lutym z nalotem 292000km. Sprowadzony z Niemiec. Przebieg realny bo wszystko sie zgadza. Duzo rzeczy juz po wymianie. Teraz dbam jak oczko w głowie wiec powinno mi służyć hoho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój pieszczoch który jest w trakcie spektakularnej rozbiórki pod naprawy blacharsko-lakiernicze ( 2001 rocznik, 515k km, skoro i tak ma przymusowy postój 3-miesięczny to na wiosnę mam nadzieję, skleić jakąś relację z całego zabiegu, przy okazji pierwsze pranie od nowości ) 

skodaJPG_qxwasqw.jpg

Wozidło mamy : 2008 r, nalatane już 300k, na zdjęciu może i wygląda dobrze, w rzeczywistości przydałaby się porządna korekta, dużo grubasów niestety, w wakacje tylko lakier lekko odświeżony ze swirli, zabezpieczone fusso , żałuję że nie zrobiłem zdjęć przed i po deironizacji, autko od nowości w godzinach pracy parkuje przy kolejce.

seat-1jpg_qxwaapn.jpg

Ostatni najnowszy pojazd znajdujący się pod moją opieką : 

IMG0118JP_qxwaapw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek305 Przy 500k km zgodnie z interwałem wymieniony cały rozrząd + szklanki profilaktycznie, przy 505k km zaczęło się odzywać sprzęgło ( byłem pewny że jednomas, a ostatecznie okazało się że Czesi montowali już dwumasę) więc zamontowany cały komplet sachs, dalej jestem w szoku że dwumasa może przejechać pól miliona km bez zająknięcia, z mechaniki jeszcze jakieś pół roku temu wymieniłem oryginalne łożyska tył na skf, spalanie na poziomie 4,5 litra/100 w normie przy normalnej jeździe 100km/h chociaż już teraz będę jeździł 99km/h :D Wizualnie jest dosyć dużo do poprawki, autko potrzebowało miłości w lipcu, i inne autko je przytuliło( do dnia dzisiejszego sądzę się z PZU, nadal nie chcą zwrócić pieniędzy za koszt auta zastępczego) Niestety lakier nie wytrzymał przebiegu, i stania pod chmurką przez 70% czasu swojego życia, i niestety klar już zaczyna miejscami schodzić, o ilości zaprawek jakie musiałbym zrobić na masce to nawet nie myślę, zderzak aktualnie mam nowy po stłuczce, stary był wypiaskowany już do bazy, zero lakieru bezbarwnego. Dlatego podjąłem decyzję o malowaniu całego auta, bo ma u mnie dożywocie, żaden to klasyk zabytek, ale dla mnie jakieś sentymentalne wozidło. A co do silnika to pancerne 1.0 Tdi 90 Ps, nie zawiodła mnie przez prawie 3 lata ani razu. 

Parę fotek zielonej strzały : 

dywanikiJ_qxwqhpx.jpg 

Dywanik nowy, oryginalny, 2 tyg czekałem aż przyleci do polski, nie chciałem żadnych petexów, oryginalne dywaniki są gumowe, ale z wierzchu są pokryte jakimś materiałem, musiały być takie same i już, a po prawej dywanik po 500k km 

uszkodzon_qxwqhpe.jpg

w-trakcie_qxwqhpw.jpg

w-trakcie_qxwqhps.jpg

Po naprawie : 

256347651_qxwqhpa.jpg

256352031_qxwqhhp.jpg

PS. Autko cały czas serwisowane w ASO. A co do paska, mam mieszane uczucia, wykładzina w środku jakaś taka cieniutka, materiałowe nadkola z tyłu, a z drugiej strony wizualnie mi się podoba, silnik 2.0 tdi 150 ps daję radę w dsg, komputer pokazuje spalanie 5.0l więc aż takiej tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.