Skocz do zawartości

Nowa Menzerna 3w1


bienek

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, david2888 napisał:

Jeszcze ważne pytanie. Jaka maszyna ? DA czy rotacja ??

Rotacja 🙂

 

5 minut temu, BiałyGTi napisał:

Cudów sie nie spodziewaj po tej paście. Użyj jakiegoś średniego pada badz średnio twardy z racji ze to twardy lakier

Czerwony Nat będzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BiałyGTi napisał:

ja bym kupił zolte NAT-y albo pomarańczowe onestep od royalpads

Ok , na koniec po tym żółtym lub pomarańczowym padzie , robić przejazd jakąś wykańczającą jeszcze gąbką ? Chodzi mi o to aby nie zostały jakieś holsy czy coś ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WojtasTDI polecam do niej żółte i czerwone RP (z naciskiem na żółte) Trochę już nią aut odświeżyłem i wbrew pozorom nie ma takiej słabej siły cięcia. Pracuje się nią fajnie bo jest tłusta. Hologramów nie narobisz jeśli masz trochę obycia z maszyną. Sam na początku ją z ciekawości wymywałem i bylo ok😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, daniel87 napisał:

@WojtasTDI polecam do niej żółte i czerwone RP (z naciskiem na żółte) Trochę już nią aut odświeżyłem i wbrew pozorom nie ma takiej słabej siły cięcia. Pracuje się nią fajnie bo jest tłusta. Hologramów nie narobisz jeśli masz trochę obycia z maszyną. Sam na początku ją z ciekawości wymywałem i bylo ok😉

Ok to zakupie te żółte Royal Pads , jak myślicie 250ml starczy na passata B6 w sedanie ? Czy lepiej ta większą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Aby nie było... Przeczytałem cały temat od początku. Manzerna 3in1 zakupiona tylko i wyłącznie w celu szybkiego odświeżenia. Nie oczekuje od niej nic mniej, nic więcej. Opinie ma dobre tu na forum jak na AIO. Ale potrzebuję odpowiedź czy lepiej ją wymyć i dopiero na to QD lub QW (w zależności czym będę miał ochotę się tego konkretnego dnia pobawić) czy nie dokładać sobie pracy i nic nie wymywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

3in1 czyli masz 3 kroki w jednym śladowe ilosci woskó tam jest wiec jak na moje lepiej jest jej nie wymywać i pozostawić wypełniacze któe tam sa z wartswą wosku i na to położyć QD/QW akurat QD czy QW to takie szybkie akcje ze bez problemu mozna to robic 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złośliwy? Sama prawda! Tak lata temu się zaczynało tzn. maszynka DA plus menzerna PP (potem 3w1) i na to na koniec leciał BSD . Lakier był odświeżony , a BSD sprawiał że kropelki były MEGA (wtedy jarałem się nimi jak każdy początkujący ) przez dłuuugi czas . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pytanko-sprawdzał ktoś jak długo ten wosk z pasty siedzi na lakierze. A może jest go tak mało, że jest to proces niezauważalny. Pracuje się tym fajnie, ale z ciekawości na jednym aucie część zrobiłem m400, a część m3in1. Na to polecał SG icy ceramic detailer (...bo akurat dostałem w gratisie z SG citrus oil). I w sumie wygląd lakieru, wykończenie lepsze po m400, a pracy tyle samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Pytanko-sprawdzał ktoś jak długo ten wosk z pasty siedzi na lakierze. A może jest go tak mało, że jest to proces niezauważalny. Pracuje się tym fajnie, ale z ciekawości na jednym aucie część zrobiłem m400, a część m3in1. Na to polecał SG icy ceramic detailer (...bo akurat dostałem w gratisie z SG citrus oil). I w sumie wygląd lakieru, wykończenie lepsze po m400, a pracy tyle samo...
Nie zrozumiałeś sensu produktu aio. Na to już nic nie nakładasz a wygląd lepszy po m400 bo wycięło więcej. Wymywales po jednym i drugim?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 23.07.2020 o 12:08, sadam55 napisał:

Nie zrozumiałeś sensu produktu aio. Na to już nic nie nakładasz a wygląd lepszy po m400 bo wycięło więcej. Wymywales po jednym i drugim?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Raczej zrozumiałem-coś wycina, coś zostawia, coś wypełni. Icy wleciał z ciekawości-bo był. Część wymyłem zmywaczem do silikonów dla szybkiej inspekcji i porównania, natomiast różnice uwidoczniły się po paru tygodniach, może miesiącach. Różnica kolosalna (tak jakby po 3in1 po czasie wyszły jakieś utlenienia itp.), a pracy niemal tyle samo- choć tym aio pracuje się bardzo miło. Oczywiście kumam, że na nietykanym wcześniej lakierze warto zrobić wpierw minimum one stepa, a później po jakimś czasie bawić AIO. Zdjęcie całkiem, całkiem....za parę tygodni będę leciał 3in1 na yarisie -lakier metalik. Bardzo jestem ciekaw efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.