Skocz do zawartości

Nowa Menzerna 3w1


bienek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Czy na tę Manzernę 3 in 1 można położyć wosk Megsa #16? Nie będzie się gryzło? Nie chciałbym się rozczarować jak po kilku godzinach prac z nakładaniem i ścieraniem wosku okaże się, że po miesiącu nie będzie po nim śladu..

A może lepiej dać ADBL QD1 i na to od czasu do czasu Sonaxa BSD?

Czy przed nałożeniem wosku/QD konieczne będzie wymycie pasty IPĄ? I czy to wymycie nie sprawi, iż pasta ta straci swoje właściwości zabezpieczające (wosk - kropelkowanie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

658258 Odpowie ktoś?

 

Jakiej odpowiedzi oczekujesz? Każdy kto trochę czyta forum jak przeczyta taki tekst >

 

657236 A może lepiej dać ADBL QD1 i na to od czasu do czasu Sonaxa BSD?

 

wie od razu, że mało czytałeś i musisz nadrobić zaległości w lekturze.

 

Możesz wytłumaczyć po co chcesz na jedno QD kłaść drugie? Co do wymywania menz 3w1 to sam z 3x pisałem o tym na forum ...tak więc SZUKAJ I CZYTAJ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co jedno QD a na to drugie? Choćby dlatego, ze QD1 zrobi mi dobry wet look, ale ciut słabiej kropelkuje i krócej siedzi, a BSD na to przedłuży kropelki. A poza tym BSD jest dużo szybsze w aplikacji i mniej wymagające, a auto na którym chcę zastosować te zabiegi należy do mojej dziewczyny, a Ona ma jeszcze nieduże doświadczenie z detailingiem a mój czas nie pozwala bym na bieżąco i regularnie dbał o swoje dwa samochody, Jej, chodził do pracy a po godzinach robił korekty znajomym.

Wystarczająco wyjaśniłem?

 

Kolejne pytanie: Na jak długo woski zawarte w Menzernie 3 in 1 zabezpieczają lakier? Jak długo efekt kropelkowania jest widoczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

658312 Choćby dlatego, ze QD1 zrobi mi dobry wet look,

 

Wiesz co z nim zrobi BSD ? Nakładałeś kiedyś BSD na jakiś "fajny" wosk? Sądzę że nie ... no ale co Ci szkodzi spróbować? Przecież test na jednym elemencie to kilka minut pracy ...

 

658312 Na jak długo woski zawarte w Menzernie 3 in 1 zabezpieczają lakier? Jak długo efekt kropelkowania jest widoczny?

 

 

Wiesz że to zależy od tylu składowych że na to pytanie nikt nie jest w stanie poprawnie odpowiedzieć? Będziesz robił takie same przeloty jak inny user, czy tez może zmienisz miejsce zamieszkania jak ja napiszę że mi trzymało na Śląsku tydzień , a ktoś z nas Soliny napisze że 3 tygodnie? Smaruj i sam testuj :ad:

 

 

658312 a po godzinach robił korekty znajomym

 

Sory ale robisz "korekty" i takie pytania zadajesz? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nakładałem BSD na wosk, na QD1 również..

Zadaje takie pytania, bo szukam potwierdzenia/wyprowadzenia z błędu. Kto pyta, nie błądzi, a forum właśnie po to jest.

A czy detailing to nie wieczne testy, zabawa z różnymi konfiguracjami itp? Ktoś ostatnio NW położył na lakier, więc nie zdziwi mnie już nic, Ciebie też nie powinno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 3w1 zachowuje się w kontakcie z plastikami nielakierowanymi?

W jakim stopniu ta pasta pyli i zostawia syf w zakamarkach?

 

Jak pracowałem ostatnio tą pastą to nie miałem ogromnego problemu z pyleniem, wiadomo jakieś tak drobinki zawsze będą, ale nie tak jak przy klasycznym cięciu.

Na czarnych plastikach forda nie zostawiała śladów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

[ref=#ff3366]mariocccp[/ref], ja jestem właśnie po pracy z tą pastą. Maszyna rotacyjna i Royal Pad miękki (czerwony), oraz Royal Pad średni (żółty). Lepsze efekty dał średni żółty, ale lakier miałem praktycznie w bardzo dobrym stanie i jasny. Kup sobie również pad twardy i zaczynając od miękkiego testuj panel po panelu czy usuwa Ci to co chciałeś, jeśli nie, to przesiadka na średni, a potem twardy w razie potrzeby. Ale jeśli będziesz robił jakiś panel twardym to później wypadałoby przelecieć jeszcze miękkim, by nieco "wykończyć" pracę. Wtedy niestety z one step zrobi Ci się 2 lub 3 etapowa korekta ;)

 

Zawsze możesz wpaść i zostawić auto u mnie na tydzień :D

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Panowie , chciałem u siebie na aucie odświeżyć troszkę lakier tą pastą Menzerna 3w1.

Auto to Vw Passat B6 kolor Mocca , jakich padów najlepiej użyć ? Sam nie mam doświadczenia , a ktoś z was pewnie ogarniał taki lakier już tą pastą i wie których padów najlepiej użyć :) 

Z góry dzięki za podpowiedź ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, david2888 napisał:

@WojtasTDI Z fusów ci nie wywróżę. Każdy lakier jest inny 🙂 no i każdy stan ejst inny 🙂 Mazerna 3w1 to jest typowe AIO więc tam nic raczej poprawiać nie będizesz musiał 🙂 

Ok dzięki 😉

Chodziło mi o to aby jakieś holsy nie zostały 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WojtasTDI Jeszcze ważne pytanie. Jaka maszyna ? DA czy rotacja ?? Najlepiej to mieć z 3 kombinacje padów 🙂 i oczywiście z każdej kombinacji z 3 sztuki. 

Mazerna 3w1 nie miałem, ale słyszałem, że szybko zapychają pada 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.