Skocz do zawartości

Nowa Menzerna 3w1


bienek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj miałem okazje wypróbować nową pastę Menzerny 3w1. Jest to typowe AIO one step czyli tnie, poleruje i zabezpiecza. Różni się tym od typowej pasty one step, że teoretycznie po wytarciu możemy już zakończyć daną pracę przy lakierze, nie trzeba stosować następnego kroku wykańczającego czy wosku.

 

 

0_0_productGfx_85a9fd206025c7bdc98a7f329618fee0.jpg

 

 

 

 

 

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.

Na początek kilka zdjęć przed i po.

 

 

 

 

 

64u2EB.jpg

EXoW2g.jpg

UaD9eF.jpg

 

 

 

 

 

 

Tutaj dodatkowo na zdjęciu podzieliłem sekcję zrobioną pastą na pół i prawą stronę wymyłem kilkukrotnie zmywaczem sylikonowym.

 

 

 

 

 

TcQiCV.jpg

XEWTvc.jpg

0LfjAD.jpg

bAZRaV.jpg

 

 

 

 

Jak na mój gust pasta zbyt wiele nie zamaskowała, a rzeczywiście sporo rys zostało usuniętych.

 

 

 

 

Przed i po

 

 

 

 

tkzrUy.jpg

VYPB6m.jpg

 

 

 

 

 

aKOhJf.jpg

t3qYYl.jpg

 

 

 

 

8lLhEv.jpg

yTqnuM.jpg

 

 

 

 

 

5AUkZJ.jpg

0LJ06z.jpg

 

 

 

 

 

NN5VQi.jpg

cdqTg6.jpg

 

 

 

 

 

IhoYvS.jpg

fOrkC2.jpg

 

 

 

 

 

 

Du4jp0.jpg

ZUNf67.jpg

aiAjVF.jpg

fMaT4r.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak widać na zdjęciach pasta daje radę. Tu akurat pacjentem był Fiat Punto, lakier raczej z takich normalnych. Ani nie twardy, ani nie miękki, taki w sam raz.

 

Co do samej pasty to pracuje się bardzo przyjemnie. Można długo wypracowywać, ale jak przesadzimy to trochę ciężej jest ją zetrzeć. Lepiej pracuje się po chwili jak pad jest już trochę "nasączony" i nie zauważyłem też jakiś niepokojących skutków gdy przesadzimy z ilością, a wręcz nawet łatwiej jest ją dotrzeć jak damy troszkę więcej na pad.

Samo docieranie jest jak to u menzerny :) Szału nie ma jak np. przy Cherry glaze, ale jest o wiele lepiej niż np. przy SF4000. Ogólnie 2 fibry jedna po drugiej i spokojnie docieramy.

Wydajność jest bardzo dobra, po chwili gdy pad jest nasączony produktem to wystarczy niewielki groszek i można robić spory kawałek.

 

Pracowałem maszynką DA skok 21mm, na dachu pad żółty Royal Pads (niestety po dachu się rozleciał), później żółty Rupes.

 

 

Czas miałem mocno ograniczony musiałem się wyrobić od 7 do 17 i pewnie jakby zrobił po 2 podejścia do elementu to było by prawie idealnie wykończone na tym lakierze.

 

 

Pvwz9A.jpg

H3eynG.jpg

 

 

 

 

 

Jutro będę robił passata. Będę próbował tą samą pastą, ale na twardym padzie, zobaczymy co z tego wyjdzie i czy w ogóle ruszy VW lakier.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwonił kumpel i jutrzejsza akcja z passatem przesunie się pewnie na następny tydzień dopiero :/ No a pad to nie wiem czemu się rozpadł... Biały zrobił ze 2 całe auta i nadal trzyma a ten może pół samochodu obleciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bienek, hmmm ja używałem Royal Pads na Lare EPL-42 i tam pady bez zarzutu - może tak duży skok maszyny dał się we znaki...

 

Używałeś na innej DA?

 

Pasta jak na szybkie akcje daje fajny efekt, ciekawe jak będzie wyglądać po kilku myciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi określić bo musiałbym miec ten sam pad, zrobić tą samą ilość przejazdów i wtedy ocenić, ale tak subiektywnie to wydaje mi się, że tnie i wykańcza podobnie jak PF2500 może nawet odrobinkę lepiej, ale tak jak mówię to jest moje odczucie i najlepiej pasowałby to sprawdzić. Tak jak wspominałem na początku ta pasta dodatkowo daje zabezpiecznie, więc skraca nam czasowo pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak widać na zdjęciach lekkie mazy zostają. Widoczne jest to pod ledem bo jak przejedziesz mikrofibrą w inna stronę to ten "promień" też się obraca. Taka samo jak po docieraniu niektórych wosków. Ale, to generalnie nie wpływa mocno niekorzystnie na ogólny look. Oczywiście po Kochu Antihologramie lakier wygląda jeszcze lepiej i aż "iskrzy" ale jak na 3w1 jest to OK.

 

Co do wody to nie lałem, ale podczas pracy DA pare kropel wypłynęło z lusterka i powiem że szły w dół po całych drzwiach jak po dobrym sealancie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Fajny test, pasta daje radę. Wiem, że ani ingów ani trwałości jak po Fusso nie ma co oczekiwać, ale możesz coś na ten temat skrobnąć. Jeśli masz takie obserwacje na ile wpływa na skrócenie trwałości wosków, jeśli się zaaplikuje na tą pastę wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam

 

No raczej ;)

 

To jest One step, robota na szybko w której nie chodziło o usuwanie wszystkich rys, a tylko o odświeżenie lakieru. Na klapie był org lakier, jakbyś kiedykolwiek polerował takiego passata to byś wiedział, że lakier jest mega twardy. Tam gdzie było coś malowane sporo więcej rys zniknęło.

 

Past 3w1 nie używa się do pełnej korekty lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A jak z aplikacją na to wosku??

 

Będe robić znajomemu za przysługę renault megane 3 w czarnym kolorze i kupiłem kiedyś to 3w1 i chciałbym sie tym zabawić, ale tez mysle zeby na to fusso położyć

 

Testowałeś podobne połączenie?? lepiej wymyć 3w1 czy kłaść bezpośrednio na menzerne??

 

AAaa i jeszcze ŻÓŁTY, czy BIAŁY royal pad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie na focusie robiłem 3w1 na to wrzuciłem zymola glasura i niestety nie przyjęło się. Wosk praktycznie nie miał żadnych ze swoich super właściwości i szybciutko znikł. Na kilku autach robiłem 3w1 i na to tylko BSD i trzymało się to super. Także jeżeli chcesz kłaść fusso to raczej bym użył cleanera np squeky clean od duraglossa lub jakiegoś innego. Ale wtedy nie wiem czy nie lepiej zrobić jakaś menzerną 2500 i cleanerem po tym pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

rustin, UC nie używam więc trudno mi odpowiedzieć na to pytanie.

dawid.zu, Ja robiłem średnią gąbką na passacie, ale na DA nie na rotacji. Nie wiem czy po twardej gąbce na rotacji nie zostaną hologramy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.