Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Sztanga to raczej wcześniej zaprzyjaźni się z "ruda" niż będę miał czas na pakiernie (5 miesięczny syn w domu itp itd :P) a mimo tego że mam w domu to i tak zawsze chodziłem na siłki poza domem . A to co jest założone na gryf to chyba mojego brata syn coś pakował ehheeh bo ja przy swojej masie dużo cięższy kaliber zawsze przyjmowałem :P

 

A co do kół to 4Nano nadał fajnej szklistości , przynajmniej tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 1.2 to chyba z Punto?75 koni? Sam kiedyś takiego moda chciałem zrobić w sejko :D

 

Tak, 1,2 8v ma 75 koni, i był w wielu Fiatach. Modyfikacja bardzo popularna, bo w wyglądzie jednostki nie ma żadnej różnicy, sam SWAP w przypadku przejścia z 1,1 SPI też nie wymaga praktycznie żadnych przeróbek. Wyjmujesz stary, wkładasz nowy.

Często po SWAPie, nawet nie zmieniają wpisu w dowodzie. Silniki są praktycznie identyczne do tego stopnia, że "czapka" od 1,2 pasuje do 1,1.

Coraz częściej jednak wkładają 1,2 16v ( 86 koni seryjnie ), 1,4 ( 95 km seryjnie ) lub T-jety ( najmocniejszy w Polsce to okolice 500 koni ).

 

piotr13 te ramki to można gdzieś kupić czy samoróbka ?

 

Nie spotkałem się aby można gdzieś było kupić. Ja robiłem sam ( z pomocą poligrafii ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr13 nie myślałeś o tym żeby wsadzić mocniejsze serducho :?:;)

 

Kiedyś myślałem, ale ja mam 900, więc stosunkowo dużo przeróbek trzeba by było zrobić.

Wymienić silnik to nie sztuka, trzeba zrobić i zawieszenie, hamulce itp. Wszystko trzeba przystosować do innej mocy. Są ludzie którzy po SWAPie na 100 koni, mają seryjne zawieszenie, i hamulce 240 z przodu i bębny z tyłu. Wbrew pozorom aby to miało ręce i nogi, wymaga sporo nakładów i umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko.Półosie lecą inna wiązka ,komp , pompa mocniejsza w bak,łapy i kupe rzeźby niestety.Jak dłubać to tylko 1,1 spi chociaż w tym i tak to ładnie chodzi. Miałem 2 cc w tym 1 sportinga żółtego kolor bodajże giallo ginestra 258/a do dzisiaj pamiętam .Siedziało się swoich czasów na centomanii i AutoKąciku :D heh się rozmarzyłem XD.Zadbana ta twoja 900 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.