Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś trochę porobiłem przy Golfie ;)

 

Pojechałem założyć nowe letnie opony, wybór padł na ContiPremiumContact 5 przy okazji sprawdzone zawieszenie z przodu i z tyłu.

Wymieniłem żarówki H7 na Tungsram +90

Pojechałem opłukać. Prysnąłem Luxury Glossem, na opony wpadł ADBL Tire Dressing, szyby przetarte Detailer's Magic Glass Magic.

 

fab8677034605c5f.jpg

 

05b845508d01065f.jpg

 

997bfd03f8b99517.jpg

 

b59368508039692e.jpg

 

895c1b5d40866853.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie mycie pianą i przejazd QD. Stoi pod drzewem i już widzę lekką warstwę pyłu :/

Oprócz tego zamontowałem skórzaną kierownicę. Skóra była troszkę wytarta, więc najpierw potraktowałem ją farbą do skóry.na razie nie mam klaksonu, więc trąbić nie mogę :D

 

ca4ee2e4419eb6a922e33d15bde380f0.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ilość kleju na felgach po odważnikach mnie poraża.

Miałem 1/3 Chusola i jestem dopiero w 1/4 roboty.

ADBL Tar and Glue też działa ale jednak bardzo wolno, dlatego Chusol to genialny wynalazek.

 

2017-05-28_17.30.32.jpg

 

Mamba Shine zdobywa moje serce. Ultra lekka aplikacja i błysk który lubię (sorki ale aparat w komórce to mam do dupy do jakichkolwiek prezentacji graficznych) nawet na tych starych nigdy nie dressingowanych wcześniej oponach w miarę dobrze penetruje gumę (ale to już wina gumy nie dresingu)

 

2017-05-28_17.27.10.jpg

2017-05-28_17.27.28.jpg

 

Wrzuciłem ją też na punciaka.

2017-05-27_18.22.38.jpg

 

 

 

Na felgach re aplikowałem Funky Witch Talisaman - i będąc mega sceptyczny do tego produktu, dziś jestem pozytywnie zaskoczony.

Felgi szybko wyschły bez zacieków i plam. :dontknow:

Podczas opłukiwania - brak kropelek - cała woda ucieka jedną zwartą taflą :song::song:

 

2017-05-28_17.30.15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj auto zostało ogarnięte przed wyjazdem na wakacje. Piana ADBL, dwa wiadra z SG Sleek&Bubbly, miesięczny Hi-Temp dostał wspomaganie w postaci Good Stuff Wolf's Protection (jakoś kiepsko mi się go kładło, miałem wrażenie że lakier po aplikacji robił się tępy. Wcześniej nie miałem z nim żadnych problemów). Na koła poleciał Tenzi Prix, opony wyczyszczone Excede Tire&Rubber Cleaner i zabezpieczone Back2Black od SG. Szyby wyczyszczone Nielsenem Glass Cream i Blue Window II, przednia zabezpieczona FX Protect Glass Shield.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
713119 Ilość kleju na felgach po odważnikach mnie poraża

 

Polecam gumowy krążek do usuwania kleju .

dla mnie to ostateczność. Chusol jest świetny. Ale posprzątanie po poprzednim właścicielu trwa....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
713148 Pracowałeś kiedyś takim krążkiem?

nie, ale kojarzy mi sie z kilku godzinną robotą - bo trzeba auto ustawić w moim ciasnym garażu, koła zdjąć, użyć, wyczyścić, założyć... poczekam z tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno koło łącznie ze ściągnięciem i ponownym montażem to około 40 minut zakładając, że tego kleju jest naprawdę sporo. Koła ściągnij przed garażem jak taki ciasny. Też kiedyś myślałem, że szkoda zachodu, bardzo się myliłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ;), ja to zrobiłem przed sezonem jak miałem koła sciagniete w służbówce. Ale kleju miałem podobnie do Ciebie i to na kazdej feldze. :zly: . A krażkiem rach ciach i gotowe;). Akurat chusola nie posiadałem w tym momencie :thumbdown: . A robiłem to w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domel

"To będzie jeszcze wyrównane papierkami, poprawione i z polerowane."

 

Nakladales kilka warstw? I w jaki sposob pedzelkiem czy patyczkiem?

Przed położeniem bazy również matowałeś ubytek?

I jeszcze czy kładłeś samą bazę czy bazę i na to klar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
713561 Nakladales kilka warstw? I w jaki sposob pedzelkiem czy patyczkiem?

Przed położeniem bazy również matowałeś ubytek?

I jeszcze czy kładłeś samą bazę czy bazę i na to klar?

 

Pędzelek 0

Na razie jest tylko baza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.