Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z okazji, że rodzice polecieli na urlop postanowiłem trochę odświeżyć zaniedbany samochód mojego ojca :) I położyć na niego Gyeona Mohs :-]

 

 

Y1xmjU.jpg

2eh3sV.jpg

cbrdgq.jpg

 

Pl4mhP.jpg

T1jvCJ.jpg

PEHszk.jpg

 

 

 

 

 

Zaczynamy od Prickobrota i aktywnej piany Magifoam z pianownicy PA

Na felgi Prix i Lidlowski specyfik

 

 

 

 

 

0pK9TG.jpg

c1TFMd.jpg

z1950W.jpg

Iw3DtJ.jpg

ofWi7N.jpg

hugUx0.jpg

NZyHLx.jpg

eDr0le.jpg

owydF0.jpg

Dc8O8Q.jpg

 

Potem były dwa wiadra i goldclas ale zapomniałem o fotach.

 

Lakier samochodu był w strasznym stanie, na masce i dachu całkowicie matowy i cały w głębokich rysach. Niestety przy tym kolorze trudno zrobić jakieś zdjęcia które by to pokazywały czy jakieś dobre 50tki

 

 

 

 

 

SJBy5x.jpg

 

Korekta zrobiona może na 60% ponieważ samochód i tak będzie jeździł po różnych krzakach i długo nie był by idealny. Zrobiony jeden przejazd furo+FG400 i drugi czarny wafel+FF3000.

Na masce zrobiłem dwa przejazdy futrem i tam już zeszło z 80% rys.

 

7phS9w.jpg

sG7Qlc.jpg

 

Próbowałem zrobić jakąś 50tkę ale coś słabo mi wyszło :)

5O7OTH.jpg

kqNGbN.jpg

i4umGO.jpg

KZ0kYU.jpg

HP8lOf.jpg

qDUNWh.jpg

 

Przygotowanie Prepem

 

 

GegoOl.jpg

cWCA7H.jpg

Sppn1N.jpg

hIUqJn.jpg

vNyNef.jpg

tlAhIt.jpg

MXDXbC.jpg

M5ni8B.jpg

7wyH7r.jpg

VGn9RJ.jpg

RHwDAD.jpg

xDof1Y.jpg

ga34R5.jpg

WKD6wJ.jpg

2um0Ws.jpg

S46PHJ.jpg

ztahU5.jpg

phzBhB.jpg

 

Po dwóch warstwa Mohsa jedziemy z Curem, a na plastki TRIM.

 

Xlh9wg.jpg

R8pDIb.jpg

Pi7vvv.jpg

 

No i efekt końcowy :)

 

paUOUH.jpg

i90Wox.jpg

cVuSAa.jpg

RUQuoz.jpg

hU5FEJ.jpg

ggUhC7.jpg

5sUTTb.jpg

AEVpPX.jpg

Rhu5r3.jpg

A tu moja mała pomocnica ;)

5HTZrb.jpg

 

Pierwszy raz robiłem powłokę, bardzo przyjemnie się ją nakłada i dociera ale na pewno trzeba uważać mi gdzieś kapneło na maske i musiałem to spolerować fg400. Nie tykałem felg bo i tak do zmiany na zimowe. Biały kolor na zdjęciach nie robi wrażenia ale na żywo wygląda super z Mohsem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie nie rozumiem idei ładowania koła za 5 kafli do wozu za 10000zł. Mnie na to nie stać niestety :o Wolę pojechać na wakacje, a auto niech będzie na kołpakach. Chyba, że mowa o jakimś dizajnerskim cacku gdzie wygląd odgrywa ważną rolę :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to w miesiacu wychodzi 30zł, wstyd przyznać, ale zdarza mi się nie myć 2 miesiące auta. Tylko bezdotyk od czasu do czasu. Wyrosłem ze słoików i innych ekskluzywnych rzeczy. Dzisiaj cała gama kosmetyków shiny garage, na to megs 16 i wszystko gra. Różnicy nie widzę, a 5 litrowe opakowania w smiesznej cenie. Mooże jak się dorobię jakiegoś egzotyka to pomyślę nad zmianą smarowideł, teraz szkoda kasy :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to w miesiacu wychodzi 30zł, wstyd przyznać, ale zdarza mi się nie myć 2 miesiące auta. Tylko bezdotyk od czasu do czasu. Wyrosłem ze słoików i innych ekskluzywnych rzeczy. Dzisiaj cała gama kosmetyków shiny garage, na to megs 16 i wszystko gra. Różnicy nie widzę, a 5 litrowe opakowania w smiesznej cenie. Mooże jak się dorobię jakiegoś egzotyka to pomyślę nad zmianą smarowideł, teraz szkoda kasy :-]

A f01 ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tematu f01 unikam od kiedy w BMW zapomnieli się i umyli auto po przeglądzie na szczotach... Dodatkowo to lato przyniosło 30kkm i po prostu auto domaga się korekty lakieru i porządnego czyszczenia wnętrza. Boję się za to zabrać :D robi stosunkowo duże przebiegi od kwietnia do października, dlatego z lenistwa nakladam sonaxa i patrzę na kropelki po deszczu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
U mnie to w miesiacu wychodzi 30zł, wstyd przyznać, ale zdarza mi się nie myć 2 miesiące auta. Tylko bezdotyk od czasu do czasu. Wyrosłem ze słoików i innych ekskluzywnych rzeczy. Dzisiaj cała gama kosmetyków shiny garage, na to megs 16 i wszystko gra. Różnicy nie widzę, a 5 litrowe opakowania w smiesznej cenie. Mooże jak się dorobię jakiegoś egzotyka to pomyślę nad zmianą smarowideł, teraz szkoda kasy :-]

 

Patryk, wybacz ale pierdzielisz głupoty albo Ci się fora pomyliły (z takim podejściem do tematu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ? czy detailing to używanie tylko drogich środków ? :o Ja nie neguję dbania o auto, biegania z pędzelkami itd. Na to po prostu nie mam ostatnio czasu. Napisałem tylko, że nie widzę sensu drogich smarowideł, skoro tańszymi robię to samo ( przynajmniej dla mnie :mrgreen: ) . Może jak będę cierpiał na nadmiar gotówki to zmienię podejście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.