Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
677800 aaa... już myślałem że myjesz w garażu i się mieścić z lanca obok auta.

lancą nie bo jest za dluga i musi byc znaczny odstep od lakieru. Czyli K2 poza garazem opłukuję.

Ale pompą Gardena - tak w garażu.

Bo to jest hydrofor. Taka za awansowana pompa do podlewania z calkiem duzym cisnieniem, ktore moge sobie regulowac pistoletem ogrodowym.

Calkiem przyjemna robota :)

Mysle ze na wiosnę zrobię filmik. Aktualnie sezon zamknołęm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
677829 @Domel a kołderką to auto na noc zakrywasz?

tak :) często siedzę w garażu w pobliżu półek, i juz nie raz potknolem sie o cos i oparłem nieszczęśliwie o maskę lub inny element. Ten kocyk to głownie zabezpieczenie auta "przede mną" ;) lub chroni lakier gdy np cos majsterkuje i tymczasowo umieszczam na dachu auta... niestety do powierzchni roboczej jak w "obsessed garage" jeszcze troche mi brakuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się dzisiaj za auto ojca które wróciło z blacharki i lakieru po bardzo długim czasie a że od dawna nie widziało konkretnego detailingu to teraz go zobaczy ale po oględzinach stwierdzam że się zejdzie dzisiaj wymont foteli pranie podłogi SG carpet cleaner jutro ciąg dalszy...

8501f9321851f45d03f901e149b5204a.jpg9572ff5a0fb66ec2b698e1069d6a9769.jpg9cfda96f0a8de902dd3e8246acabce14.jpgcac8d4d6ac3b3fd67e56604f86075e77.jpg

 

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj była akcja zima - pianowanie White Bear Snow, Vampire Liquid, Prickbort, mycie na dwa wiadra szamponem Koch Chemie, glinkowanie ADBL Clay Sponge, ponowne mycie, oszuszanie, wjazd do garażu a tam woskowanie Collinite 476, na szyby Rain-X 2w1, pastiki Jet-Black, opony Black Mamba. Jutro może druga warstwa Collinite. Ogólnie robota na 5h z małym hakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]HubertRinkon[/ref], nie ma do TT lekkich elementów jak drzwi, maska czy klapa? To jest Quattro czy tylko przód napęd?

 

Teraz tylko jakiś splitter na przód - http://audittracecarproject.blogspot.co ... ckage.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety do TT nie ma takich elementów ( jest maska carbonowa ale ta po odchudzeniu waży tyle samo co carbon z mocowaniami )

Setup bazowy 1.8T quattro 225 Ps auto budowane tylko do jazdy torowej aktualnie setup to 1.8Turbo + kompresor ( 400 koni 500 Nm )

Auto może dysponować większą mocą ale ustawione jest tak żeby reakcja na dotknięcie pedału gazu była natychmiastowa ( bez "turbo dziury" )

 

Waga bazowa 1360 kg jako że jeszcze auto nie jest gotowe ciężko powiedzieć ile będzie ważyło na wiosnę

( chciałbym 1250 kg ale może to być nie realne )

 

tutaj pełna lista modyfikacji jakich dokonaliśmy w trakcie pierwszego debiutanckiego sezonu

Osiągi 0-100 , 100-200 itp są lepsze jak w moim cywilnym A45 381 .

 

http://www.klubtt.pl/showthread.php?171 ... 25-quattro

 

Pozdr :ad::ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo weekendowo a że było trochę autodetailingu to zapraszam do oglądania :ad:

 

Trochę sianka myślę że to pozostałości po wycieczkach na Torze Ułęż

lSjZBwB.jpg

 

Do montażu maski udało się wykorzystać fabryczne otwory w nadwoziu

v3eK7OX.jpg

CzFO3pS.jpg

 

Porządek musi być końcówki wydechu oraz lampy lekko liżnięte ;p

zTyU3td.jpg

F3LYIyw.jpg

fehOQTE.jpg

86XbGGm.jpg

 

Yeah udało się po dłuższej chwili

fjYWnrF.jpg

dhXrZ1v.jpg

 

Modyfikację i tak lekkiego zderzaka 3x mniej kg od serii !

S5mQBeP.jpg

 

Czy tak zostanie czy zostanie docięty środkiem jeszcze nie wiem ..... aktualnie schnie po wklejeniu siatek i czeka na następną Sobotę

3hgVeUt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wtedy pojechałeś do domu? :D:D:D;)

Nie no, coś Ty ! Wjechałem tylko 3m do garażu. Stał tak jak na avatarze.

Chodziło o to, że spadł deszcz i: auto znów całe mokre.

Przynajmniej sąsiad z bloku pewnie miał radochę bo jak zwykle "a po co tak wycierasz, lakier zetrzesz". To ten co Fiestę mył 5l wiaderkiem, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w końcu nowa zabawka ogarnięta :) poszło:

 

Mycie adbl shampoo+100ml adbl apc, świetnie się pieni taka mieszanka plus zdjela wszystko co było kiedyś na lakierze

Adbl vampire liquid

Carchem tar&glue

Adbl Apc na detale

Carchem Glass cleaner

Fusso coat na lakier i felgi

K2 Sigma na opony

Autoland nw na szyby i szyber...

 

W końcu coś tam wygląda a na wiosnę leca poprawki lakieru i korekta :)

 

1468c471481b3c7d5d476b31c96fd16a.jpg

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moje autko chcialem zrobic relacje do w&w ale padl aparat i nici z tego. Akcja byla taka ze zabezpieczamy auto na zime.

Adbl vampire liquid

Adbl shampoo pro

Adbl apc 1:4

Sg fruit snow

Prickbort

Soft99 fusso

Ipa

Sonax do felg

RainX

Efekt po:

 

30c5a99365014e380f9d8beaee64567b.jpg

 

8aa02eb6764f7dd4f679dd58e81e316f.jpg

 

3ecf94a55f7c74f05c2658cdf2210331.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem porządki w instalacji elektrycznej samochodu Taty po pseudo mechanikach, muszę polutować porządnie przewody, zabezpieczyć rurkami termokurczliwymi i całą instalację owinąć taśmą parcianą. Wreszcie skończą się problemy z przepalonymi bezpiecznikami oraz żarówkami itd. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]///MPower[/ref], ten pokrowiec Ci jest potrzebny skoro auto jest pod dachem ?

Spotkałem się z opinią, że potrafią robić jakieś rysy "plandeki" słabszej jakości, ale to chyba właśnie zasłyszane od jakiś mega fanatyków perfekcyjnego lakieru. Sam nie używałem, pytam z ciekawości :)

 

A i jeszcze jedno, temat tyczył się auta stojącego pod chmurką na które codziennie taka "plandeka" jest zarzucana więc to troche inna sprawa jeśli Twoje auto ma dłuższy postój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.