Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

[ref]Franek[/ref], no nie zgodzę się z szanownym kolegom, focus aurisowi do progów nie dorasta, ja natomiast miałem przez 5 lat ave z 2005 d4d przez 5 lat i złego słowa nie powiem, ale interesuje mnie opinia użytkowników mondeo rok ok.2010 najlepiej benzyna i jeszcze w automacie, co prawda miałem focusa z 2010 (zaraz po ave) i poza silnikiem nic mi się tam nie podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony. Ja mam diesla 2.2 - 200KM + 500Nm - więc po przesiadce z 1.6 125KM to różnica kolosalna. Z polecanych silników to benzyny z wyjątkiem 2.5T i diesla 2.0 i 2.2. Plastiki w środku dobrej jakości i nie trzeszczą. Wszystko dobrze spasowane a w środku cisza :) i przede wszystkim ogromny bagażnik na którym mi zależało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej straszaki z allegro za 50 zl, ktore dzialaja i nie bawisz sie w kostki.do kibla ? ;)

Jest między nimi jedna zasadnicza różnica. Kostki domestosa działają. ;)

 

Bardzo zabawne serio :-) ja, ojciec i mama ( a oprocz tego mechanior i pare osób) mam takie ustrojstwo, placilem 44 zl + wysylka i jak reka odjal skonczyly sie pogryzione wygluszenia i kable. Wiec kup, zamontuj, a potem mow, ze nie dziala :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo tutaj userów ma mondeo mk4.. ja mam prawie półtora roku i bardzo polecam.. okręt, połykacz kilometrów.. bezawaryjny, nie ma żadnych wpadek jak konkurencja..

 

Dodane po 58 sekundach:

Ja jestem zadowolony. Ja mam diesla 2.2 - 200KM + 500Nm - więc po przesiadce z 1.6 125KM to różnica kolosalna. Z polecanych silników to benzyny z wyjątkiem 2.5T i diesla 2.0 i 2.2. Plastiki w środku dobrej jakości i nie trzeszczą. Wszystko dobrze spasowane a w środku cisza :) i przede wszystkim ogromny bagażnik na którym mi zależało

 

 

dlaczego nie 2.5T ? właśnie bardzo polecany.. 2.0 tdci też świetny silnik koncernu PSA..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

664206 Z polecanych silników to benzyny z wyjątkiem 2.5T

chyba sobie żartujesz... jednostka od Volvo... chyba najbardziej dopracowany i niezniszczalny silnik... a do tego pięknie brzmiący (R5)... pozwole sobie nawet zacytować Roba z Tune-Up

 

to ZAJEBISTY motor

 

664208 duratec, flexifuel i ecobost, który z nich?

 

jeżeli przedlift to najlepiej własnie 2.5T (duratec), jeżeli polift to 2.0 EcoBoost. Obie jednostki sprawdzone i chwalone...

 

aha i jeszcze jedno... jeżeli chcesz kupić mondeo mk4 to proponuje szukać wersji Titanium... wnętrze jest wtedy dużo lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zdziwiło z tym 2.5 T bo z tego co wyczytałem to bardzo polecany i dobry silnik. Akurat trafił się w firmie Focus ST z tym właśnie silnikiem i miałem okazje dzisiaj i wczoraj zrobić nim dosyć sporo kilometrów i mega pozytywne wrażenie. Zmienić fabryczny wydech i jeśli chodzi o dźwięk nie ma wstydu przed duuuużo droższymi furami. W serii też trochę słabo jedzie, ale myślę po programie na 270KM to już musi być przyjemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

664267 Z tym 2.5T chodziło mi o to, ze często pojawiają się w nich wycieki oleju

 

mój mechanik przy ostatniej zmianie oleju mówi:

 

- to nie jest Ford !

- czemu ??

- suchy jak pieprz !

:)

 

Gdzie indziej też nie słyszałem o wyciekach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy piszecie o mondeo. Fajne auto chociaż mk4 nie prowadzi się tak rozrywkowo jak mk3. Silniki benzynowe wszystkie są okej ale:

- 2,5t nie zawsze trzyma moc i hamowałbym auto jeżeli nie robi wrażenia przed zakupem. Poza tym kozak i spokojnie można walczyć o 300 koni i jeszcze z lpg.

- 2,0 za słabe i nic się z tym tanio nie zrobi

- jakieś tam 2,3 jest ze starodawnym automatem i nie ma dużo kunia ani funa więc odpada za brak fajerwerków

- 2,0t okej ale dwusprzęgłowe automaty są super awaryjne i z tą skrzynią dyskwalifikacja

- 1,6t mało pali i można z nim zrobić fajne rzeczy. Dla mnie optymalny motor po czipie, dp, fmic o ile nie ma fajnego 2,0t w manualu

 

Ktoś pisał o aurisie vs focus. Wszystko fajnie o ile auris nie goni foczki po zakrętach. Foczka mk2 dla mnie plastik i nie fajna ale mk1 i najnowsza są super :] podobnie ave vs mdo - ave to krążownik o super komforcie resorowania i miękkich fotelach a u forda zawias, kierownica, wszystko mówi wciśnij ten pedał po prawej. Do leniwej jazdy kupujcie toyoty bo to dobre auta są. Jak lubicie jazdę forda od fiesty do mondeo jest rozrywkowo.

 

Wracając do tematu dzisiaj kupiłem fk 1000p, rotona i jakieś akcesoria. Jutro dokupię glorię, ipa, apc, megsa uc, pędzle, glinkę, piankę taką do zdjęcia syfu z woskiem. Takie tam kilkanaście pozycji na liście. Wiecie co będzie robione :)

 

Zostawię wam jeszcze jedno fajne info. Tenzi car shine. Nie bardzo widzę zastosowanie tego na aucie. Nie widzę sensu dla środków o raczej krótkiej trwałości skoro można wyjąć np morning dewa poświęcić dodatkowe 10 minut i mieć super efekt na miesiąc.

Ale. Aplikacja zawsze bez smug. Po prostu sam dosycha i nabłyszcza. Dwa dni temu żona robiła duże sprzątanie w domu. Po umyciu okien psiknięcie tym tenzim i przetarcie na szybko mf = efekt dosłownie lustra i ogromna różnica porównując dwa okna obok siebie. Poszedł też na szklany stolik i fronty mebli salon kuchnia w lakierze i to samo. Super połysk bez polerowania czy zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend zamontowałem czujniki parkowania w Ufo teścia :D

WP_20160910_09_21_00_Pro.jpgupload pics

WP_20160910_10_21_31_Pro.jpgimage hosting without account

 

A dziś mycie .Piana SG

WP_20160913_09_45_18_Pro.jpgupload pics

WP_20160913_09_45_26_Pro.jpgupload picsWP_20160913_09_45_36_Pro.jpgupload pics

WP_20160913_09_46_04_Pro.jpgupload pics

 

WP_20160913_09_46_15_Pro.jpgupload pics

WP_20160913_09_46_23_Pro.jpgupload pics

Mycie na dwa wiadra .Szampon Big Apple .WP_20160913_09_50_38_Pro.jpgupload pics

 

Nowy nabytek rękawica z Ali

WP_20160913_10_07_17_Pro.jpgupload pics

WP_20160913_10_07_33_Pro.jpgupload pics

Zdjęć po, brak,słoneczko zaczynało się pojawiać i trzeba było się spieszyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzialem sie za zakladanie elektrycznych szyb w passacie b3 oraz zdjalem listwy boczne do pomalowania 0039681353a75d1f59fbd3c223391c4d.jpg8f3c47de6e645e229d8e383cb873b946.jpg

Wiem zdjecia malo dokladne ale jest pokazane ze jest zaczete finalnie dzis zalozylem dwie prowadnice L+R tyl i zdjalem wszystkie listwy z sukcesem polamania tylko jeden to zaczepu jutro przod i poprowadzic wiazke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupujesz sobie parę metrów TAKIEJ rureczki ;) zdejmujesz uszczelkę drzwiową z karoserii czy z drzwi jak ci łatwiej (ja ściągałem z karoserii) i przy pomocy smaru silikonowego wciągasz tę rurkę w uszczelkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.