Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

rozwaliłam auto..

 

Ja też rozwalił auto w sylwestra volvo v40 . Na początku załamka bo auto igła, mnóstwo rzeczy nowych w tym rozrzad. Dostałem kasę z ubezpieczenia dołożyłem trochę i kupilem Saaba w cabrio i jestem mega szczesliwy :D Oby i tobie się tak udalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie do pierwszego dzwona, kiedy to usłyszysz, że oślepiłeś kierującego z przeciwka. Samopoziomujące się ksenony to trochę bardziej skąplikowana sprawa niż wymiana samych lamp. Mam dziwne przeczucie, że na wymianie lamp się skończy. Mimo wszystko może jednak się mylę i ksenon będzie jak z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie do pierwszego dzwona, kiedy to usłyszysz, że oślepiłeś kierującego z przeciwka. Samopoziomujące się ksenony to trochę bardziej skąplikowana sprawa niż wymiana samych lamp.

 

jeżeli ustawi wysokość światła na stacji diagnostycznej to jakim cudem może oślepić kierującego z naprzeciwka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MsMajor, Mamy nadzieję że kierowcy i pasażerom nic się nie stało. Auto do kasacji czy da się odratowac?

 

 

jak to mówią wszystko da się wyklepać :kox:

ale nie ma półśrodków, nowe blachy już pozamawiane i odbudowa.

Jechałam sama. Mi się nic nie stało. Niestety stłuczka z własnej winy, więc trochę pociągnie po kieszeni. :wallbash:

do wymiany lusterko, błotnik przedni i uwaga udało mi się dostać fabrycznie nowe drzwi za śmieszne pieniądze.

W tygodniu do lakiernika i działamy :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie do pierwszego dzwona, kiedy to usłyszysz, że oślepiłeś kierującego z przeciwka. Samopoziomujące się ksenony to trochę bardziej skąplikowana sprawa niż wymiana samych lamp.

 

jeżeli ustawi wysokość światła na stacji diagnostycznej to jakim cudem może oślepić kierującego z naprzeciwka ?

 

Chodzi o to, że światło ksenonowe jest o wiele mocniejsze od zwykłej, w sytuacji gdy Ty jedziesz pod górkę a pojazd z naprzeciwka jest na szczycie tej góry, często dochodzi do oślepienia jego właśnie. Można dać troszkę bardziej w dół regulację aby zapobiec takim akcjom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie do pierwszego dzwona, kiedy to usłyszysz, że oślepiłeś kierującego z przeciwka. Samopoziomujące się ksenony to trochę bardziej skąplikowana sprawa niż wymiana samych lamp.

 

jeżeli ustawi wysokość światła na stacji diagnostycznej to jakim cudem może oślepić kierującego z naprzeciwka ?

 

Chodzi o to, że światło ksenonowe jest o wiele mocniejsze od zwykłej, w sytuacji gdy Ty jedziesz pod górkę a pojazd z naprzeciwka jest na szczycie tej góry, często dochodzi do oślepienia jego właśnie. Można dać troszkę bardziej w dół regulację aby zapobiec takim akcjom.

 

Nie rozumie do czego zmierzasz, to czy auto jedzie pod górę czy nie, nie ma znaczenia bo nawet gdyby było samopoziomowanie zamontowane w aucie to nie zadziała.

Czujniki samopoziomowania zamontowane są na wahaczach auta na obu osiach. Gdy np. doładujemy auto, tył auta siada czujniki przekazują informacje do lamp i lampy obniżają poziom świecenia.

 

Sam mam w aucie dokładane oryginalne xenony. Pierwsze co zrobiłem to pojechałem na stacje diagnostyczną. Lampy ustawiłem i nikogo nie oślepiam. Samopoziomowania nie zakładałem- mam gwint, auto niewiele "pracuje" Odnośnie spryskiwaczów lamp które prawo wymaga, mam w aucie i powiem, że używałem 2 razy. Raz przy kupnie auta, drugi raz żeby sprawdzić czy domywają lampy. Zużywają bardzo dużo płyny i lamp nie domywają.. Więc nie widzę sensu montowania sprysków. Prawo wymaga więc przyklejane są tylko zaślepki na zderzak, żeby na przeglądach się nie czepiali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem nową myjkę ciśnieniową, oczywiście musiałem przetestować dokupioną pianownicę PA + pianę Fruit od ShinyGarage :)

Mycie Chemical Guys Wonder Wash Vintage,

Dodatkowo po myciu, krwawiąca felga, krwawiący lakier (ADBL Vampire) oraz trochę prickbrot'a którego na zdjęciach nie uwieczniłem :P

Tęsknię za letnimi kołami, ale już niedługo !

 

Kupiłem również soft99 KOG, jak już pogoda zacznie dopisywać, z pewnością go położę :)

 

IMG_5181.jpgIMG_5182.jpgIMG_5183.jpgIMG_5185.jpgIMG_5186.jpgIMG_5187.jpgIMG_5188.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.