Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie Panowie ze Wam sie koło podoba ;) na początku miałem mieszane uczucia, czy nie za duża ta rolka i czy auto nie bedzie na niej "wyło" ;) ale chyba siadło to jakoś ;)

Borys-Tech, tak wcześniej te felgi latały na Grande ;) dokładnie 4x100 czyli custom ;) jedyna taka rolka na świecie ;)

 

Co do jazdy musze zrobić jakieś katy z tylu i minimalne z przodu bo faktyczne Clio jest teraz troche mułowate ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbyłem podobny przegląd, po 41405 km (wyznaczony miałem na 42000 km lub na grudzień). Oczywiście w ASO. Zleciłem też wymianę płynu hamulcowego, bo i tak zmieniają po 3 latach, a nie chce mi się jeździć za dwa miesiące.

Koszty:

przegląd podstawowy - 228,81 zł

wymiana płynu hamulcowego - 88,01 zł

płyn hamulcowy - 25,20 zł

korek oleju - 7,61 zł

Łącznie: 349,63 zł

 

Do tego moje materiały jakie dostarczyłem:

Olej Amsoil 5w40 full saps - 160 zł (4x0,96l)

Modyfikator tarcia Archoil AR9100 250 ml - 79 zł

Filtr MANN W712/95 - 20 zł

 

Całość wyniosła mnie 608,63 zł. Nie mało, ale olej lepszy niż zalewałem wcześniej, a modyfikator wlany w połowie bo tyle trzeba na ilość oleju w naszym silniku. Więc będzie na jeszcze jedną wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wstałem po nocce i zabrałem się za moją trumnę. Auto nie myte dwa tygodnie, a było parę deszczowych dni, także zaniedbałem ostatnio. :/ Pogoda znośna, około 12 stopni, bez deszczu, bez wiatru. Porządne mycie i na koniec Morning Dew, mycie felg, mycie nadkoli, dressing na opony, dressing na plastiki, mycie zewnętrzne oraz wewnętrzne szyb. Na wnętrze nie starczyło czasu, właściwie plastiki i opny robiłem już przy lampce. :D

Środek jutro. ;) Teraz piwerko. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ledwo żyje po całodniowej konserwacji mojego drugiego wozidełka.Dzięki Bogu korozji nie było bo auto zimy nie widziało a że nie było innej opcji to leżałem na parkingu a auto na koziołkach-uroki mieszkania w bloku.Dzień wcześniej podwozie i nadkola umyte prewashem tixotrop i pianą SG fruit z domieszką red devila.Zostały profile zamknięte gdzie na szczęście fiat pomyślał i jest dojście ale najpierw "body safe" musi wyschnąć-wszystkie mazidła od valvolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludwik93 - pokaz jak wygladaja naciagi na tych parametrach? Calkiem fajnie Ci to siadlo na tą clijófke. :good:

U mnie stylingi mozna powiedziec odszczurzone i czekają do nastepnego sezona. :song:male_d12c38435c453b01f928fe6873a.jpgmale_c38f21e51b41d8278b555f32a6004b.jpgmale_4ab8b71f79cc34824f9ea73352ccabf.jpg

 

Tylko na jednej feldze zostalo fhuuuuuuu takich czarnych kropek, nie wiem czy to smola/asfalt, jakies opilki z klockow czy inne badziewie, ale jechalem to non acidiciem, ironami itp i nie chcialo nic zlazic, jedynie pozniej benzyną ekstrakcyjna ciutke puscilo, ale reszta ni hu hu nie chcial . Skonczyl mi sie prickbort, wiec nim nie moglem sprobowac, a to jedyne co mi przychodzi do glowy lub decabit. Moglibyscie cos polecic/doradzic?

 

male_acd0427dea08b4bc11923646ecdced6.jpgmale_91b120f2e644702276e65f6ddd5f.jpgmale_a548e465521ff4a1719f8999931.jpg

male_a090d5067f95f321ca1d6fd9b3c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dosyć budżetowego to kup sobie nafte oświetleniową. Jeśli to smoła / asfalt to powinno ładnie zejść

 

Myslisz, ze nafta da rade? Jest "mocniejsza" od benzyny ekstrakcyjnej, którą już próbowałem ze słabym efektem?

 

kojak chyba prostowanie felg by się przydało, ile odważników :shock::shock::shock:

 

Wziales pod uwage, ze ktos wczesniej mogl miec zalozone "ujowe" opony i stad tyle odwaznikow ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kojak chyba prostowanie felg by się przydało, ile odważników :shock::shock::shock:

 

Wziales pod uwage, ze ktos wczesniej mogl miec zalozone "ujowe" opony i stad tyle odwaznikow ? ;)

no, ale jeśli są już dobre opony, to się stare odważniki odkleja, a nie ciapie nowe. Chyba, że to zdjęcia z ujowymi oponami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ludwik93 i inni naciągacze, jesteście mi w stanie wytłumaczyć logicznie czemu zakładacie takie opony poza faktem, że takie, które powinny być założone są kilka razy droższe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludwik93 i inni naciągacze, jesteście mi w stanie wytłumaczyć logicznie czemu zakładacie takie opony

 

Logika w przypadku osobistej estetyki nie ma nic do gadania (patrz np. Picasso).

 

Fanem naciągu nie jestem, ale czasem trafi się perełka ładnie spasowana i wtedy miło jest popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.