Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Rysy nie były jakieś mega tragiczne. Najgorzej było ściągnać ten czarny plastik bo dosyć mocno się scalił z lakierem. Po usunięciu tego czarnego syfu, przeleciałem papierkami i wypolerowałem :) Myślę, że wygląda o niebo lepiej niż wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mój akumulator już powoli wybierał się na emeryturę (Bosch 95Ah 800 A - zły nie był bo to już jego 5-ty lub 6-ty rok na pokładzie) bo przy pierwszych temperaturach w okolicy ZERA lub lekkich minusach zdychał na amen zakupiłem dziś nową elektrownię.

Tym razem postawiłem na Bannera Power Bulla z linii PROFESSIONAL 100Ah 820A - ponoć seria Professional jest robiona dokładnie na tej samej linii produkcyjnej w Austrii, na której robione są akumulatory na pierwszy montaż do BMW, tyle, że naklejki są z logo BMW.

Mam nadzieję, że następne 5-6 lat będzie śmigał.

 

dS72ufS.jpg?1

 

Przy okazji wymiany aku zakupiłem w aso uchyt/łapę, która trzyma aku za jego podstawę (zdjęcie poglądowe z netu) gdyż od dnia zakupu auta brakowało tego elementu i teraz postanowiłem to uzupełnić. O ile uchwyt kosztuje 53pln to sama śruba już 22 pln - płaci się za wygodę posiadania śruby na wierzchu. Wolałem więc kupić krótką śrubę w sklepie ze śrubami i przykręcać ją odpowiednią przedłużką w grzechotce płacąc za to kilkadziesiąt groszy zamiast wspomnianych 22 pln.

 

9f7c7bf269aa1ea5med.jpg

 

Sprzedawca w sklepie także zadbał o to, żeby wszystko było jak fabryczne - nie miałem także króćca, który wkłada się w obudowę aku i na to nakłada wężyk, który jest odpowietrzeniem dla aku. Teraz wszystko jest na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario704, dla mnie to tylko Seicento w fajnym kolorze i zderzakami w kolorze, ale i tak gratuluję zaparcia w znalezieniu wymarzonego wozidełka na co dzień, wiem jak ciężko jest znaleźć zadbane auto ;). Akurat dzisiaj robiłem zbieżność w AG i diagnosta mówi, że nie widział Astry z tak idealnym zawieszeniem i każdą nową tulejką, takie chwilę dają fajną motywacje do dalszego dbania pedantycznie o auto :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekończących się zmian ciąg dalszy :)

 

Diesel jak to diesel, musi klekotać i telepać się ale po przesiadce z e46 328ci masaż pleców był za bardzo wyczuwalny. Nie było tu może nic koszmarnego, może nawet wymiana trochę na wyrost ale po 10 latach i 250tys km przebiegu zdecydowałem się na wymianę zestawy poduszek silnika oraz skrzyni. Wybór padł oczywiście na markę lemforder, gdyż są to oryginalne części ze zdrapanym logo bmw, co widać na zdjęciu. Nowe poduchy są zdecydowanie wyższe bo po podniesieniu silnika stare wyszły lekko a do nowszych musiałem jeszcze kilka razy lewarkiem pomachać. Ogólnie praca raczej prosta, z małym wyjątkiem czyli urwaną jedną śrubą. Ale po urwaniu jej łba nie było problemu z wyjęciem poduszki więc problem przestał być problemem. Zabawa miała miejsce wczoraj, a dziś poskładałem tylko osłony i posprawdzałem czy wszystko jest dobrze dokręcone. Pierwsze odpalenie to świetny test bo w garażu było tylko +2 i od razu negatywne zaskoczenie .... bo akumulator może nie wytrzymać tej zimy :( Ale poduszki cacy, auto zimne powinno telepać, a nic w środku nie wibruje, na plecach nie ma mrowienia :kox: i po minucie auto chodzi znacznie ciszej. Polecam każdemu dieslowcowi taki tuning :good:

 

 

 

dFD614a.jpg

 

 

sL6rBEr.jpg

 

 

"Badziewie do badziewa!" ;)

 

PPojoYe.jpg

 

 

 

 

Przechodząc obok auta nie mogłem się oprzeć i kilka standardowych "przedgarażowców" :P

 

4N85AdR.jpg

 

 

Zawieszenie się finalnie ułożyło i taką mam wysokość:

 

8sdvlJE.jpg

 

 

wyz1Xhe.jpg

 

 

Zalałem też magiczny, internetowy naprawiacz wszelkich dolegliwości układów wtryskowych oraz poprawiacz zdrowia psychicznego kierowcy :rotfl:

 

hYr6IkD.jpg

 

Nie bawiłem się w odpalanie auta tylko na nim, bo musiał bym stosować zewnętrzną pompkę paliwa. Jakaś tam leży w garażu ale bez przesady, auto jest sprawne i jedzie super więc po zapaleniu rezerwy wlałem to do baku i pojechałem do pracy (30km) gdzie zatankowałem do pełna i wyjeżdżam to teraz. Silnik pracuje tak samo jak przed zalaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dokładnie taki sam (zależy od kodu produktu), ale ostatnio właśnie taki Liqui Moly do czyszczenia układu wtryskowego uzdrowił nam Merca 2.9 po zalaniu jakiegoś gorszego paliwa. Przed zalaniem była tragedia, odczuwalnie mniejsza moc i brak ciągu. Zalaliśmy na pełny bak przed trasą 1000km i z czasem było coraz lepiej, a po ok 400km silnik odzyskał pełną moc. Także polecam, działa. Nasz mechanik też już kilka przypadków w ten sposób uzdrowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@rio, jak i w każdej innej marce. Za łańcuch rozrządu IWIS idący na pierwszy montaż do mercedesa, napinacz i ori ślizgi z zatartymi numerami seryjnymi MB płacimy ~ 600zł a w serwisie....lepiej nie wiedzieć :D a to tylko dlatego że tam numery są widoczne XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.