Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

Mondeo dziś się nie popisało...pękła sobie sprężyna z przodu. Dobrze w sumie, że na postoju, a nie podczas jazdy.

 

Jak mi kiedyś pękła sprężyna w citro c3 (też na postoju) to posprzątała na 2600zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, była zwykła stalowa :)

ale pękła od dołu, przez co reszta przeleciała przez mocowanie na mcphersonie, do tego ostry koniec dość głęboko zarysował amortyzator, zerwało przewód hamulcowy i czujnik abs-u.

laweta, części, robocizna i wyszła taka kwota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie dziś ale wczoraj.

Aktualnie urządzamy nasze pierwsze mieszkanie. Teściu bardzo chętnie pomaga. Jesteśmy na etapie układania płytek. Teściu dzwonił i mówił, że potrzebna jest fuga i czy ma kupić czy sami sobie wybierzemy. Ja tak myślę, co można zepsuć przy wybieraniu fugi do białych płytek w kuchni? Niech kupi...

Jak to zobaczyłem to normalnie mi ręce opadły... Stwierdził, że srebrna będzie idealna... :wallbash: Na białych płytkach w połysku w jasnym pomieszczeniu wygląda jak brudna, albo jak zwykła zaprawa klejowa... Czeka mnie sporo pracy :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jedno czemu sami Warszawiacy nie zablokują tych kolumn gdzieś na rogatkach w końcu co sa winni mieszkańcy tego miasta że rządzący nie mogą się dogadać z protestującymi chcesz protestować to protestuj ale u siebie zablokuj sąsiada i zobaczymy co by zrobił sąsiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodząc normalnie do pracy od rana do wieczora chciałoby Ci się blokować wjazd do miasta ludziom, którym nie podobają się pewne zachowania/działania rządu i, którzy tylko w taki sposób mogą cokolwiek "załatwić"? Oczywiście jestem za tym, żeby wszystko można było załatwiać formalnie - pismami, petycjami, dialogiem społecznym ale jak widać jak od czasu do czasu nie przypie$%oli się pałką w łeb to niewiele można zdziałać. Kompletnie pomijając fakt czy jestem sympatykiem czy przeciwnikiem obecnie rządzącej ekipy gdybym zobaczył, że górnicy siłowo ugrali to co chcieli a premier (dosłownie i w przenośni "nie ma jaj") to nie wiem czy nie zrobiłbym tak samo, tj. siłowo i szantażem wymusił to co uważam dla mnie za sprawiedliwe i uczciwe. Skoro nie patrzy się na ogół społeczeństwa tylko dba się o indywidualne interesy poszczególnych grup społecznych/zawodowych to dla mnie taka forma protestu jest zrozumiała. Na mieście jest luz, do pracy jechałem dzisaj krócej niż w poprzednie dni, wyjdę z mordoru późnym wieczorem więce pewnie będzie luźniej na drogach niz rano więc jak dla mnie dzień jak każdy. Myślę, że najwięszy szum wokół blokady miasta robią dziennikarze i osoby, których bezpośrednio to nie dotyczy. Mnie to (dzisiejszy strajk) kompletnie nie dotyka więc średnio mnie to obchodzi. Zgadza mi się kasa każdego miesiąca na koncie. Na wydawanie podatków, które płacę też nie mam wpływu więc jest mi obojętne czy będzie to wydane na rolnika, górnika, stoczniowca i pielęgniarkę. Nie znaczy, że uważam to za słuszne (w sensie takie wydatkowanie kasy państwowej) ale ogólnie to mogę sobie przy następnych wyborach wybrać inną partię a i tak nie będę miał kompletnie wpływu jak ten grajdoł bedzie zarządzany...dlatego chodząc na wybory wrzucam pusty głos. Spełniam obywatelski obowiązek (idąc na wybory) ale nikt mi nie odpowiada to na niego głosuję. Nie stosuję zasady "wyboru mniejszego zła" jak niektórzy mi tłumaczą. Skoro wybieram mniejsze zło to znaczy, że partia/osoba na którą głosuję też do końca mi odpowiada i głosuję na złość.... tak mi sie jakoś napisało dłuższy tekst :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondeo dziś się nie popisało...pękła sobie sprężyna z przodu. Dobrze w sumie, że na postoju, a nie podczas jazdy.

 

Jak mi kiedyś pękła sprężyna w citro c3 (też na postoju) to posprzątała na 2600zł...

 

Diagnoza...pęknięte obydwie sprężyny ( pewnie moja NzŻ szła jak zła :o ). Koszt : sprężyny KYB 2 x 103 zł plus robocizna 120 zł. Szczęśliwie nic więcej nie ucierpiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samego rana EPC i żółty silnik w Sirku. Objawy takie same jak przy padniętej cewce nr 1. Tym razem dwie, nr2 i nr4, trzecia dobra, nie wymieniałem.

 

Ej te VAGi, eksploatacja :D Zobaczymy co przyniesie nowy dzień :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.