Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

a mnie od kilku dni wkurza allegro... coś musiałem kliknąć i nie mam pełnej wygodnej wersji serwisu. zamiast pełnej listy jest jakaś rozwijana z suwakiem (zaznaczone na foto) ponadto nie ma pełnego opisu przedmiotu przy tytule... :wallbash:

czy ktoś może wie jak to przestawić? :roll: używam firefoxa...

 

Beznbsptytu1420u_zps02416bac.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie od kilku dni wkurza allegro... coś musiałem kliknąć i nie mam pełnej wygodnej wersji serwisu. zamiast pełnej listy jest jakaś rozwijana z suwakiem (zaznaczone na foto) ponadto nie ma pełnego opisu przedmiotu przy tytule... :wallbash:

czy ktoś może wie jak to przestawić? :roll: używam firefoxa...

 

Beznbsptytu1420u_zps02416bac.png

 

Mam to samo. Może to jakieś "ulepszenie" :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie od kilku dni wkurza allegro... coś musiałem kliknąć i nie mam pełnej wygodnej wersji serwisu. zamiast pełnej listy jest jakaś rozwijana z suwakiem (zaznaczone na foto) ponadto nie ma pełnego opisu przedmiotu przy tytule... :wallbash:

czy ktoś może wie jak to przestawić? :roll: używam firefoxa...

 

Beznbsptytu1420u_zps02416bac.png

Może zależnie od rozdzielczości to sie zmienia, żeby sie więcej na ekranie zmieściło informacji.

Spróbuj wyczyścić ustawienia witryn

 

buka dobra dobra, a GTRa kupować chciałeś :P

A kto powiedział że koniecznie z pensji górnika :o

Oszczędności nie można mieć ;);):?:

Ale pewnie byś utrzymywał z pensji górnika, a nie z oszczędności :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek, naród nie musiał by dokładać do kopalń jak by usunąć kilka "wyższych" osób które rozwalają pieniądzie. Kilka lat temu kopalnie przynosiły zyski około kilkanaście miliardów, a nagle stały się nie rentowne. Jedyny państwowy zakład pracy to kopalnie, więc myśle że powinniśmy się tego trzymać. No ale media czasami tak oczerniają ludzi i mówią że górnicy dostaja 7-8k co miesiąc. To ciekawe gdzie jest moje 4k które powinienem dostać co miesiąc :o:o

Media oczerniają?

Przecież ZZPD opublikowało listę z której wynikają takie zarobki.

http://natemat.pl/129957,biedni-gornicy ... -ze-wstydu

 

Tylko jakie to ma właściwie znaczenie?

Mogą zarabiać i 50tys. zł./miesiąc tylko dlaczego reszta społeczeństwa ma do nich dopłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiałem się dlaczego Mondeo rodziców w kolorze czarnym ma pełno dziwnych rys, a przecież ja tylko je myję. Dziś dostałem odpowiedź. Mama odśnieża auto (zrzuca śnieg z karoserii) plastikową skrobaczką do szyb... brak słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://narodowcy.net/publicystyka/10593 ... slow-kilka

 

70% osób z mojego otoczenia pracuje na kopalni - są to osoby w moim wieku, czyli 21-25 lat i bez dodatków nigdy nie widzieli więcej jak 2500 złotych miesięcznie. Dalej nie rozumiem dlaczego ludzie wypowiadają się na tematy, na które nie mają żadnego pojęcia. Nie żyjecie tutaj, nie wiecie jak to wszystko wygląda. Zainteresujcie się swoim regionem. Ja wciąż nie rozumiem pretensji z dopłat do górnictwa - przecież na to idą Wasze podatki, które i tak musicie płacić. Na co innego one moją iść? Na drogi? O, wiem! Na administrację państwową, bo zatrudni się tam jeszcze więcej osób, albo na dofinansowanie partii, rządowych limuzyn czy sklepów typu Auchan, bo ich podatki większości zasilają obcy kraj, a nie nasz.

 

Niejedną instytucję Wasz podatek również utrzymuje. Byłbym za likwidacją kopalni gdyby po wszystkim obniżono próg dochodowy, VAT i inne dodatki, które "szły" na kopalnie. Ale jak nic nie będzie zmienione to co mi po tym.

 

Ale po raz kolejny piszę - to nie jest wina górników dołowych. Tutaj trzeba wyrzucić pasożytnicze związki żyjące komuną, administrację (na jedną kopalnię przypada ok. 4 firm zewnętrznych z tej dziedziny) i zmniejszyć opodatkowanie węgla + ograniczyć import z zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze zarabia wąska grupa ludzi, mam tutaj na myśli osoby pracujące bezpośrednio przy wydobyciu i brygady przodkowe.

Jestem po studiach, ale pracuje fizycznie w ścianie. Jeśli miesiąc chodzę do kombajnu (jeżdżę maszyną urabiającą), dodtakowo dwie soboty to faktycznie pieniądze się pojawiają. Tak jak pisałem wyżej, to jest garstka ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000 zł to przecież na dzisiejsze czasy nie jakieś cuda. Nie ma się co dziwić że górnik nie będzie zarabiał 1800 zł niczym kobieta na poczcie lub facet siedzący przed maszyną i przez 8 godzin naciskający guzik.

Problem natomiast jest i trzeba go rozwiązać - kopalnie to nasze główne źródła surowców energetycznych (największe w Europie) które muszę przynosić zyski bo tylko tyle mamy. Absurdem jest że możemy ten węgiel kupić taniej zagranicą.

Śmieszą mnie natomiast słowa że Wy musicie dopłacać do górnictwa - przecież inne instytucje Państwowe, urzędy, poczta czerpie 100% z naszych podatków. Większym problemem wydaje mi się rolnictwo.

 

Sprawę franka .... przemilczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa ze jestem z śląska..

Ojciec pracował na KWK Zabrze,teściu na KWK Bielszowice,brat jeszcze pół roku temu był sztygarem na Bielszowicach...I dla mnie ten cały cyrk to teraz się dzieje to śmiech na sali.Kolejna próba reanimacja śmierdzącego trupa,na 2-3 lata i nic więcej z tego nie wynika.Ludzie zarządzający tym całym burdelem się nie zmienią,i ich podejście to tematu tak samo...I albo za 2-3 lata powtórka z rozrywki.

 

Mogę sobie dać uciąć łapę że te kopalnie które trafią do SRK za te 2-3 lata będą na plusie.Bo wywalą z tych kopalń darmozjadów,a jak SRK tego nie zrobi to zrobi to prywaciarz który kupi te kopalnie.Bo mu już nikt nie będzię dopłacał z państwowego na trzymanie tych wszystkich ludzi,tego całego socjalu nadymanego jak balon do granic możliwości.

 

Dla mnie idealnym przykładem jest KWK Silesia.Jeszcze parę lat "mega ogon" którego chcieli się wszyscy pozbyć,i w końcu jak się nie dało zamknąć to sprzedali.A teraz jadą na plus..i się nie martwią o robotę.

 

Mam znajomych co pracują na kopali..i sami mówią ze jest masa "lebrów" bo do niczego się nie nadaje i do tego się z tym nie kryje.Ale wywalić nikogo nie wywalą z roboty bo związki.Najwyżej przeniosą na inny oddział gdzie dalej nic nie wnoszą swoją robotą.

Chlanie w srodku tygodnia i dzwonienie "sztajger jo nie moga dzisioj do roboty","mundialowe sraczki" co 4 lata jak są mundial,odbijanie kart na kolegę...masa takiego gówna.

Całe te firmy zewnętrzne ,gdzie robią stare "ryle". Emerytura co miesiąc,ale ciągle mało.

 

Ilu z tych ludzi co jest zatrudnionych na KWK widziało dół,i przodek..czy ścianę wydobywczą.Czy babie co wydaje koszule z magazynu należy się cały pakiet socjalny jak "rylowi" co jedzie 15 lat na ścianie.Dla mnie NIE....

 

No i mega roszczeniowa postawa...Jak w latach gdzie kopalnie przynosiły fajne zyski,to pamiętam dym ze nie wypłacają % z zysku górnikom..W końcu pękło i wypłacili.Zamiast ten hajs zainwestować w rozwój tych zakładów,to poszła kasa..

A teraz jak jest minus to znowu dym że się należy.

 

A że to będzie katastrofa dla "regionu"....

Jak ktoś jest z "regionu" to ile było innych dużych zakładów pracy: hut..itd.

Z tymi ludźmi się nikt tak nie cackał jak z górnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja cały czas piszę, że restrukturyzacja jest potrzebna jak wysoka temperatura na wakacjach. Wszyscy czepiają się osób na dole, które naprawdę zapierdzielają za te 2500 złotych, a olewane są związki (przede wszystkim) i pracujący emeryci (pisałem już - rybki albo akwarium).

 

Mój Ojciec też na KWK Zabrze robił, potem po fuzji poszedł na KWK Zabrze-Bielszowice i w momencie uzyskania emerytury zostawił to w piździeć i powiedział, że pracować nie będzie. A teraz sobie taki górnik na emeryturze jedzie do pracy za 50% ceny biletu i zarabia praktycznie dwie pensje.

 

No poupadało wszystko i dzięki temu mamy teraz taką patologię. Sam wiesz zresztą jak wygląda na Karbiu, Bobrku czy w Biskupicach, gdzie poupadały Huty, Kopalnie i Koksownie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie górnik na dole zarabia 2500zł ?? Za taki zapieprz to mało. Tylko, że nadrobi 13ką,14ką,Barbórką to pewnie średnia wyjdzie większa.

A tak ostatnio kolega siergiej kłócił się ze mną, ze w Pl średnia to 4000zł, ze 2000zł to nikt nie zarabia a jego znajomi to mają pensje klika razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem ze temat górników i frankowiczów jest teraz gorącym tematem w naszym kraju, ale dajcie już temu spokój. Ile można czytać, słuchać, oglądać i mówić o jednym i tym samym. Tak samo było z tematem Bogusia, pana Stonogi, cen paliw, wydawania grosika czy nagrania akcji z BMW na autostradzie i w tamtych przypadkach Admini zareagowali i ukrócili to. Teraz tez powinni coś zrobić :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie górnik na dole zarabia 2500zł ?? Za taki zapieprz to mało. Tylko, że nadrobi 13ką,14ką,Barbórką to pewnie średnia wyjdzie większa.

A tak ostatnio kolega siergiej kłócił się ze mną, ze w Pl średnia to 4000zł, ze 2000zł to nikt nie zarabia a jego znajomi to mają pensje klika razy tyle.

ale klamczuszek:

primo: już wspomniano wyzej, ze gornicy maja problem z wyliczeniem rocznej pensji-pokazuja paski miesieczne, na ktorych nie widac dodatkow, ktorych w gornictwie jest mnóstwo (13-tki, 14-tki, deputaty, itp.). I nagle z 2500 robi sie 4500.

secundo: nigdzie nie napisalem, ze 2000 to nikt nie zarabia, tylko ze srednia placa w PL to 4000zl brutto a nie 2000 jak bodajze ty napisales. A ze niektorzy nie mieli nawet podstaw statystyki w szkole, to pozniej nie zadne zdziwko, ze nie wiedza, co to srednia, nie mowiac juz nic o medianie...

tertio: no maja i co mam sie ich wyrzec? chcialo im sie uczyc, albo mieli pomysl na zycie, to maja prawo zarabiac wiecej, czy ma byc jak za komuny-wszyscy tyle samo? to my tez tutaj wszyscy kupmy sobie takie same polonezy, najlepiej w tym samym kolorze, bedziesz wtedy happy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siergiej daruj sobie teksty, że "nie mieli podstaw statystyki" bo Ty za to nie masz podstaw z języka polskiego widzę.

Wiesz skąd taka średnia się bierze ? Z tego, ze 3 prezesów kopalni bierze po 50000zł a zwykły pracownik ma 2500zł Podałem przykład 2000zł i 2000e. A Ty,że średnia 4000zł. Tylko ilu ją ma !??

Widzę,ze się nie zrozumiemy. Amen.

 

Aha, to kłócił powinno być: "kłócił", jeśli ci to robi różnice, bo widzę, że się za mocno spinasz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siergiej daruj sobie teksty, że "nie mieli podstaw statystyki" bo Ty za to nie masz podstaw z języka polskiego widzę.

Wiesz skąd taka średnia się bierze ? Z tego, ze 3 prezesów kopalni bierze po 50000zł a zwykły pracownik ma 2500zł Podałem przykład 2000zł i 2000e. A Ty,że średnia 4000zł. Tylko ilu ją ma !??

Widzę,ze się nie zrozumiemy. Amen.

 

Aha, to kłócił powinno być: "kłócił", jeśli ci to robi różnice, bo widzę, że się za mocno spinasz :-)

podstaw polskiego? w ktorym miejscu? brak polskich liter to pochodna pisania na ekranie

to prezes ma brac tyle co pracownik?

no i wlasnie przyklad byl z dupy- o ile 2000€ to srednia zarobkow w DE (zapewniam cie, jest mnostwo osob zarabiajacych ponizej tej kwoty, mieszkalem, studiowalem i pracowalem tam kilka lat), to w PL srednia zarobkow wynosi 4000zl brutto, co nawet netto daje wiecej niz 2000zl.

kto sie spina, to sie spina-ja nie stosuje kilku znakow zapytania czy wykrzyknikow;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primo: już wspomniano wyzej, ze gornicy maja problem z wyliczeniem rocznej pensji-pokazuja paski miesieczne, na ktorych nie widac dodatkow, ktorych w gornictwie jest mnóstwo (13-tki, 14-tki, deputaty, itp.). I nagle z 2500 robi sie 4500.

Post z cyklu nigdy nie byłem na Śląsku, ale się wypowiem. :good:

 

Dobrze, przyjmijmy, że górnik na dole zarabia 2500 złotych. Jest to kwota trochę zawyżona, bo miesiąc przeróbki tylko w dniach roboczych bez nocek to około 2000 - 2200 złotych, ale nie o to tu chodzi.

 

13 na ten moment są wycofane, 14 to dodatek około 2500 złotych. Barbórka to trochę więcej niż miesięczna wypłata, więc przyjmijmy 3000 złotych. Deputat węglowy to 300 złotych miesięcznie. Wyliczając średnią to robi nam się 3000 złotych miesięcznie - kurde, gdzie te 4500 i 6000 o których wszyscy mówią...

 

Inaczej sprawa ma się w przypadku sztygarów lub nadsztygarów - Ci mają około 3500-4000, lub 4000-4500 podstawy to z premiami może wyjść im to 5000 miesięcznie. Ale ich nie jest wielu (jeden na około 80-100 osób) .

 

Mój ojciec jako nadsztygar po 25 latach opuścił kopalnię z wypłatą miesięczną rzędu 3997 złotych.

 

Nie rozumiem dlaczego żyjemy w kraju, gdzie jeden nie może mieć lepiej od drugiego. Wiecie jak to mówią? Chcesz być chudy - nie żryj. Chcesz miłości - znajdź ją sobie. Tutaj pasuje jeszcze "chcesz 13 i premii - zatrudnij się w spółce państwowej" - kolej, kopalnie, huty, poczta, urzędy czekają.

 

I piszę to jako 24-letnia osoba zarabiająca 2000 złotych miesięcznie tylko dzięki nadgodzinom i wprowadzaniem innowacji w pracy. I jakoś nie mam żalu do moich rówieśników pracujących na kopalni o to, że mają 1000 złotych miesięcznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siergiej no i widzisz jak łykasz co pismaki piszą ... trzynastych pensji nie ma od daaawna , a co do deputatu węglowego, to został on ustalony bardzo dawno i nie był to układ z jakąś tam kompanią węglową lecz po prostu z Państwem Polskim ...coś na zasadzie darmowych przejazdów na kolei , deputatu gratisowego prądu jak ktoś w elektrowni pracował ...ot taki bonus w latach 70 aby złapać ludzi "ze wsi" do pracy na Śląsku i całe hotele były takich pracowników.

 

Każdy górnik który ma zdrowy rozsądek i nie chce szukać pracy jak to rypnie , doskonale potrafi wskazać co należy zrobić aby kopalnie może nie przynosiły zysków ale na razie nie przynosiły strat. Trzeba ograniczyć koszty i ...kolesiostwo! Każdy wie kto stoi za plecami jakiejś firmy która w cudowny sposób wygrała przetarg na np. dostarczanie 2x droższych rękawic roboczych na kopalnię niż można je dostać ...na allegro !

Wiecie że cenę węgla z poszczególnej kopalni wyznacza się odgórnie? Co to znaczy? To znaczy iż nawet kopalnię w której zasoby węgla pozwolą na np. 55lat wydobycia można w taki sposób wykończyć ...ustalić niską cenę węgla , wydobywać go dużo + ogromne koszty (patrz przykładowe rękawice) i już taka kopalnia jest kulą u nogi Państwa. Teraz tylko ładnie to opisać w gazetach (że nierentowna , że trzeba zamknąć , bo generuje straty) i za chwilę sami protestujący górnicy będą wdzięczni że Państwo chce ją sprzedać inwestorowi ...tylko pier@#%#ni związkowcy będą krzyczeć , bo wiedzą że ich dni na takiej kopalni są policzone ...czytaj zwolnienia nierobów!

 

Jak ktoś chce się zagłębić w temat , to poczytajcie np. o kopalni Bogdanka http://www.lw.com.pl/pl,2,aktualnosci,d172.html można ? No jasne że można ale jak spółkami rządzą ludzie z nadziału politycznego , a nie prawdziwi menedżerowie mający wizje rozwoju , to sprawy restrukturyzacji kopalń/szpitali/hut/ * zawsze będą kartami przetargowymi w wojenkach politycznych . Taki mamy klimat ...

 

*wpisz co tam uważasz

 

 

 

PS: nie pracuję na kopalni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ale PANOWIE!

O czym Wy rozmawiacie? Co Was obchodzi ile kto zarabia? Jeśli Firma ma świetne wyniki finansowe i chce się podzielić nimi z pracownikami to nich i płaci górnikom po 20 tyś zł - mnie to w ogóle nie przeszkadza.

Ale jeśli ktoś ma 3 mld :shock::shock::shock: straty w roku to nawet jeśli płaci pracownikom 1500 zł to i tak jest to za dużo i musi się zwinąć.

I tak się dzieje w przypadku KAŻDEJ firmy działającej w ustroju kapitalistycznym, tylko nie w zakładzie pracy (zwróćcie uwagę że górnicy nie nazywają kopalń firmami tylko zakładami pracy :D:D ) jakim jest kopalnia.

A skąd się biorą te 3 mld zł rocznie? - z naszych podatków.

A czemu to przeszkadza wszystkim w Polsce poza górnikami? Bo KAŻDA inna firma (nawet państwowa) jeśli ma stratę to najpierw redukuje zatrudnienie a w ostateczności się zwija. KAŻDA tylko nie kopalnie - i tak od 25 lat :wallbash::zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu to przeszkadza wszystkim w Polsce poza górnikami? Bo KAŻDA inna firma (nawet państwowa) jeśli ma stratę to najpierw redukuje zatrudnienie a w ostateczności się zwija. KAŻDA tylko nie kopalnie - i tak od 25 lat :wallbash::zly:

Bo związki. I od nich trzeba zacząć. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.