Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie, przemowienia bylego ministra MSZ Zdradka Sikorskiego trochę kosztowały, lubi też pojeść u Sowy, jeździć prywatnym autem za państwowe też lubi (kilka razy glob by okrążył, taki to Frog z niego), wiec skads kasę rząd musi czerpać... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem tak na prawdę o co ta wielka afera. Paliwo drożeje i będzie drożeć, bo go ubywa na świecie i tyle.

"Wprowadzone po cichu" - tak bardzo, że otwierając lodówkę jogurt już mnie o tym informuje. We wszystkich mediach widzę o tajemniczym nowym podatku.

"Podwyżka o 76%" - nie wiem skąd ta cyfra się wzięła...

"Na szybko wprowadzona" - tekst ustawy był dostępny już w całości 30 maja 2014 (http://orka.sejm.gov.pl/opinie7.nsf/naz ... 2149_u.pdf). Rząd przyjął ustawę 24 kwietnia 2014 roku (http://www.mg.gov.pl/node/20600). I to było przed wszystkimi obniżkami cen, kryzysami na rynku naftowym i wszelkimi innymi dziwnymi rzeczami.

Jedyna rzecz która została ustalona późno to STAWKA tego podatku: http://www.eurodorex.pl/aktualnosci/opl ... a,115.html

 

Osobiście polecam najpierw poczytać i przeanalizować, a nie rzucać hasłami wprost z "niezależnych" mediów.

 

Oczywiście mi też nie pasuje podwyżka, ale trzeba się niestety z tym pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym trzeba się pogodzić? Właśnie przez takie osoby idą po coraz więcej. Ile już jest tych podatków w paliwie? Z jakiej racji kolejny? Miał być zniesiony podatek Belki, niższe podatki, mniejsza stawka VAT. I co? Jest wszystko na odwrót. I to wkurza. I wkurza jak czytam, że trzeba się z tym pogodzić. O dorsza za 8zł była afera, a teraz afera podsłuchowa przeszła bokiem i nikt za to nie odpowiedział. Mało tego, te osoby są dalej na swoich stanowiskach. Czy tak jest w normalnym kraju? W innym europejskim kraju takie osoby byłyby już na wygnaniu politycznym albo w więzieniu. Widać jakie elity, takie społeczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym trzeba się pogodzić? Właśnie przez takie osoby idą po coraz więcej. Ile już jest tych podatków w paliwie? Z jakiej racji kolejny? Miał być zniesiony podatek Belki, niższe podatki, mniejsza stawka VAT. I co? Jest wszystko na odwrót. I to wkurza. I wkurza jak czytam, że trzeba się z tym pogodzić. O dorsza za 8zł była afera, a teraz afera podsłuchowa przeszła bokiem i nikt za to nie odpowiedział. Mało tego, te osoby są dalej na swoich stanowiskach. Czy tak jest w normalnym kraju? W innym europejskim kraju takie osoby byłyby już na wygnaniu politycznym albo w więzieniu. Widać jakie elity, takie społeczeństwo.

 

Tak, a lekarstwem na całe "zło" jest Jarek "sprawiedliwy" i jego brygada krzyżowców, który dla przejęcia władzy zrobi/odda/obieca wszystko - tak prawdziwa elita :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Panowie!

Podziwiam Wasz optymizm w poprawę naszej sytuacji życiowej po zmianie frakcji rządzącej ale za mojego życia rządzili już i Ci z lewa i Ci z prawa i Ci co sami z czasem zapominali skąd są i zawsze było do dupy :thumbdown:

 

Ja wierzę w hasło wyborcze "żeby żyło się lepiej" tyle że ja wiem, że nie jestem jego adresatem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które wygrały tudzież dostały przetarg na odśnieżanie ulic.

 

By tapatalk

:wallbash: jeżeli nikt nie wydaje im takiego polecenie i nie zapłaci za usługę to mają ze free pracować?

 

 

Firmy by baaaardzo chętnie częściej wypuszczały sprzęt na drogi (czytaj: zarabiały pieniądze), a np. w Warszawie (dzielnice zachodnie) w tym sezonie akcja była ogłaszana tylko 5 razy, a czasami w latach poprzednich tyle wyjazdów to było w jednym tygodniu, a nie dwóch miesiącach

 

 

To prawda, ale to też nie jest tak do końca jak mówisz.

 

Przetargi są tak ustawione, że w zależności od ilości akcji obowiązują różne stawki.

 

Przykład (ceny zmyślone):

 

1-20 akcja - 170zł/km

21-39 akcja - 140zł/km

pow. 40 akcji - 110zł/km

 

gdzie przykładowy (również zmyślony na potrzeby przykładu) koszt jednego kilometra akcji to 107zł/km (z minimalnym założeniem ryzyka w postaci awarii auta, itp).

Więc tak naprawdę, najkorzystniejsza opcja to te max 40 akcji w roku, bo później jeździ się praktycznie za darmo.

 

I jest tak jak pisali geno i inni, to nie firma decyduje kiedy wyjeżdżać, tylko:

 

W przypadku dróg gminnych - Urząd Gminy

W przypadku dróg wojewódzkich i powiatowych - Zarząd Oczyszczania Miasta

 

I do momentu ogłoszenia gotowości, lub akcji firmy patrzą na spadający śnieg/ślizgają się na lodowisku i grzecznie czekają.

 

Na dojazd na "teren działań" od ogłoszenia gotowości lub akcji mają do 40 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Podziwiam Wasz optymizm w poprawę naszej sytuacji życiowej po zmianie frakcji rządzącej ale za mojego życia rządzili już i Ci z lewa i Ci z prawa i Ci co sami z czasem zapominali skąd są i zawsze było do dupy :thumbdown:

 

Ja wierzę w hasło wyborcze "żeby żyło się lepiej" tyle że ja wiem, że nie jestem jego adresatem ;)

 

Ja osobiście staram się żyć zgodnie z delikatnie zmodyfikowanym hasłem "żeby żyło się lepiej - sam musisz ruszyć du.e". Nigdzie na świecie nie leci manna z nieba i żaden polityk/opcja polityczna tego nie zmieni.

 

Generalnie nie interesuje się polityka, gdyż w naszym kraju rozmowa na te tematy tronci fanatyzmem i udowadnianiem/narzuceniem "właściwej opcji"

 

P.S.

Zabawnym, a zarazem aktualnym tematem jest służba zdrowia i powoływanie się na kraje lepiej rozwinięte (na zachód od naszej granicy) - oj nie jeden by się zdziwił jak się sprawy maja w najbogatszym państwie uni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Też kiedyś miałem podobną akcję na osiedlu.

Wyjeżdżam, a tam sąsiedzi stawiają jakieś żerdzie w poprzek drogi...

Protestowali, bo wg planów droga powinna iść po skosie, a zbudowali prosto- przez ich działkę.

Na szczęście mnie przepuścili i blokowali sobie jak już wyjechałem, wtedy to mi już wcale nie przeszkadzało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tak dziś, ale ogólnie denerwuje mnie Multimedia...

Co i raz kasuje ciekawe programy i w zastępstwo wstawia jakiś szajs...

Było BBC Knowledge (Top Gear i te sprawy), to skasowali i wrzucili o ile dobrze pamiętam jakieś romansidła...

Teraz, na początku stycznia usunęli FoX HD, National Geographic i w zamian dali Disney Chanel, Disney HD i jeszcze coś tam... Jakby mało było kanałów dla dzieci...

No i oczywiście problemy z netem...

Za co te rachunki przychodzą to ja nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.