Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

jak nie mają 1gr to wydają 2gr czy 5gr.

Prawda jest taka,że to pracownik ze swojej kiesy dopłaca do tych wydanych nadprogramowych groszówek,niedopłaconych końcówek(u mnie w skali miesiąca zbiera się tego +/- 20zł). Ewentualne superaty idą dla firmy,tego nikt nie oddaje.

Dla mnie sprawa o tyle błaha,że szkoda gadać.W żadnym sklepie nie upomniałem się o żółciaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stacjach jest niepisana zasada, że 1-2gr ani nie płacisz, ani nie wołasz żeby Ci wydali.

U mnie na Orlenie spokojnie można zalać za 5 gr więcej i nikt nie woła do żółciaka :mrgreen: Czasem to i leję za 10 gr w gratisie. Zależy kto za kasą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stacjach jest niepisana zasada, że 1-2gr ani nie płacisz, ani nie wołasz żeby Ci wydali.

U mnie na Orlenie spokojnie można zalać za 5 gr więcej i nikt nie woła do żółciaka :mrgreen: Czasem to i leję za 10 gr w gratisie. Zależy kto za kasą :D

Dawaj adres! Jestem dusigrosz więc jade! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za 5gr to nieźle można już na trzaskać "litrów" :mrgreen:

A co do stacji jeśli jest do 5gr "przelane" to nie powinni się upominać, ale jak powyżej to już uważam za słuszne z ich strony, wtedy sam wyciągam od razu więcej. Wkurza mnie sytuacja jak zaleje za 100,02zł i wołają o te 2gr, nosz kurde. A jak zalewam za 99.97zł to ja się nie upominam o resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie sytuacja jak zaleje za 100,02zł i wołają o te 2gr,

 

Odpowiadaj, że bilansujesz sobie tymi 2 groszami wszystkie wcześniejsze historie typu "czy może być bez grosika?" i wychodź. Bez żartów, liczba osób dziennie tankujaca na jednej stacji razy liczba stacji danej sieci w Polsce, razy liczba dni w ciągu roku. Myślę, że zbierze sie fajna "nadwyżka" grosików w skarbonce korporacyjnej.

 

[ Dodano: 30 Wrzesień 2014, 20:37 ]

Tak sobie "na szybko" sprawdziłem, ze na koniec 2013 r. Orlen miał w Polsce 1778 stacji. Zakładajac, że średnio na każdej stacji w ciągu dnia jest 200 akcji "czy może być be grosika" wychodzi, że w ciągu dnia jedna stacja jest "do przodu" o 2 zł, mnożąc to przez 1778 stacji, wychodzi, że w ciągu dnia koncern Orlen jest "do przodu" o 3556 zł. Mnożąc to przez 365 dni w roku wychodzi 1 297 940 zł więc nie jest to marginalna kwota dla przeciętnego zjadacza chleba. Dla Orlenu to pewnie jakieś, nawet pewnie, nie drobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pracownik z ponad 6cio letnim stażem stacyjnym na różnych stanowiskach stwierdzam że... pier**licie

 

x2 !

 

Co ma "korporacja" do grosików w kasie ? Korporacja widzi tylko te pieniądze które ma na dowodach sprzedaży (paragon, FV itp) , a to co jest w szufladzie , to inna strona medalu ... dla nich liczy się tylko udokumentowany pieniądz .

 

Każdy pisze tu o pozostawionych grosikach , a tylko lug22 napisał że nikt nie woła o 5, czy 10gr jak się przeleje ...wiecie ile takich osób jest codziennie na stacji? Kasjerka odpowiada za swoją kasę i teraz pomyśl jeden z drugim że jakby każdy przelewał 5gr , to ładną sumkę będzie w plecy po 12h stania przy swojej kasie . Oczywiście osoby notorycznie czekające na 1 grosz reszty są doskonale znane i zawsze dla nich jest ten grosz :-]

 

Brak drobnych na stacjach ....panowie wiecie ile osób wpada na stację ze stówą i bierze tylko fajki lub piwko? Kasjerka ma tylko max tysiak w kasie (przepisy bezpieczeństwa) i teraz wpada 10 osób ze stówką i co? Jak ma wydać osobie nr 12? Ona nie ma dostępu do sejfu głównego (nikt bez ochrony nie ma , bo klucze są dwa i jeden przywozi konwojent) ...ma lecieć do banku rozmienić, czy też może nosić z sobą swoje 5 tysiaków w bilonie i dyszkach? 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.