Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

Dałem się porobić na 100 PLN i 4pkt:/ jak dziecko. Radar rapid. Wracałem z nad morza i 5km od chaty zająłem telefon z szyby. I yanosik coś tam piskinął i sru lizak. Nie miałem siły kłócić bo młody już wariował od godziny. A teraz patrze na nagraniu z kamerki że pedały nawet mnie nie ustrzelili tylko pomiar z czapy... aż kusi odwołanie ale szkoda urlopu i nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jop twoju MAC ! ... wczoraj wrocilem z trasy ... upalu nie bylo wiec nawet bez klimy.

W garazu obejrzalem jedno pioro wycieraczki bo marze wiec planowalem wymiane i szyba byla cala ... a dzis rano ...

no blyskawica od krawedzi gornej ;-/

20160718_075714-midi.jpg

20160718_075823-midi.jpg

 

Nie wyglada na uszkodzenie mechaniczne (zaden pajaczek itp) zaczyna sie na krawedzi szyby wiec chyba jakies naprezenia czy cos ... trwa weryfikacja w ASO czy AC ma autoszyba pakiet za 0 oraz czy do czwartku bedzie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zdazylem oddac do wymiany zaczelo finezyjnie wykrecac ;-)

na szczescie obylo sie bez kontroli policji i dodatkowych kosztow

 

Jak będziesz oddawał do wymiany to pamiętaj przyjrzeć się miejscu pod szybą tam gdzie pękło. Może tam się coś dzieje niedobrego z blachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj duzego pola do popisu nie mam, uczulilem jednak aso na ten aspekt, chociaz na dachu nic a nic nie ma (odprusku, purchla itp)

 

U mnie też nie było widać nic dookoła szyby, a jak ściągneli szybę to ruda już tańczyła i dlatego mi pękła szyba.

Miejmy nadzieję, że nie będziesz miał takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego dziadka w Felicii lało się do kabiny z okolic dolnej krawędzi szyby. Szyba jeszcze była w całości, ale wystarczyło założyć łapy do jej zdjęcia, żeby zrobiła "trrrach!". Oczywiście pod uszczelką zgnilizna była mocno zaawansowana. Niemniej to raczej domena starszych aut, w których szyba czołowa jest w uszczelce. Jak zdjąłem szybę w Maluchu, to na dole też były piękne purchle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego od teraz jak komuś zaśpiewam cenę a ten wykrzywi ryj to powiem żeby sam skompletował kosmetyki i narzędzia. Do tego robocizna (oraz wiedza jak postępować) to poczekam aż ktoś dobrze zepsuje auto i obejrzę je.

 

A ja tam gadką to mogę pomóc każdemu co mi tam szkodzi.

Szczerze mówiąc imponują mi Ci, którzy się zawezmą i wykonają sprawę porządnie, zazwyczaj tacy co nie dziwią się, że trzeba najpierw wsadzić 5-10 godzin w prep - porządne mycie glinkowanie itp. Każdy ma prawo ogarniać samemu, przecież nie ma szkół dla "detailerów" więc każdy z nas zaczynał tak samo, psując własne ;)

 

 

Znam jednego, który postanowił przeprowadzić "polerkę lakieru"- kupił gąbki z gwintem, pasty (chyba Koch'a, akurat lipy nie brał), po tygodniu przyjechał do sklepu z reklamacją bo mu lakier uszkodziły produkty. Sprzedawca zapytał się czym polerował a ten na to, że szlifierką kątową :D .

 

Kuriozum, zawsze się jakiś znajdzie. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumy do żucia na chodniku. Zaczynam rozumieć dlaczego w Singapurze są zakazane. :zly: Pół godziny z jedną pod butem walczyłem zanim spróbowałem prickborta który momentalnie ją rozpuścił bez śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zrobione i oddane prawie 2 tyg temu - nie było czasu zrobić zdjęć finalnych, to kumpel pstryknal mi jedno po umyciu (w chmurach), a dziś z racji pogody i chwili czasu miałem sobie dopstrykać. Wczoraj umył auto, dziś przyjeżdżam a tam co kawałek "roztarty" brud ręcznikiem, śladów pełno i już gdzieniegdzie malutkie swirle... Zaś trzeba będzie wygospodarować szybko chwilę i jeszcze raz mu to wytłumaczyć organoleptycznie

 

I jeszcze "łopi...łem", bo Tempo skądś wytargał na "zaś". A już setki razy mu pokazywałem efekty

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne plastikowe etui Samsunga na S7. Kawałek plastiku za 100zł, a rysuje się gorzej niż lakier na Hondzie. Samo wykonanie też mogłoby być lepsze natomiast telefon fajnie wygląda i dobrze sie trzyma w dłoni. No ale to rysowanie od byle czego :wallbash: 3 miesiące i do wymiany :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że tak będzie . Po kolizji która miała miejsce 30.06 ja dalej jeżdżę rozbitym autem . Na rzeczoznawcę czekałem 5 dni na wycenę kolejne 7 w między czasie byłem na urlopie . Wycenili szkodę na śmieszne 1490 zł więc postanowiłem rozliczyć to bez gotówkowo . Dzwonię do ASO termin najbliższy 15 - Sierpień , nie do przyjęcia dla Mnie , dzwonię do cenionego warsztatu 15 sierpień , jak wcześniej , dzwonię do ASO Opla ( polecany warsztat ) najwcześnej koniec lipca .

 

Dramat , ja nie mogę patrzeć na auto jak jest rozbite szlag mnie jasny trafia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że tak będzie . Po kolizji która miała miejsce 30.06 ja dalej jeżdżę rozbitym autem . Na rzeczoznawcę czekałem 5 dni na wycenę kolejne 7 w między czasie byłem na urlopie . Wycenili szkodę na śmieszne 1490 zł więc postanowiłem rozliczyć to bez gotówkowo . Dzwonię do ASO termin najbliższy 15 - Sierpień , nie do przyjęcia dla Mnie , dzwonię do cenionego warsztatu 15 sierpień , jak wcześniej , dzwonię do ASO Opla ( polecany warsztat ) najwcześnej koniec lipca .

 

Dramat , ja nie mogę patrzeć na auto jak jest rozbite szlag mnie jasny trafia

Pajko, od razu wysyłaj ubezpieczycielowi też pismo, że odrzucasz ich wycenę - bo oni pewnie i tak zaraz kasę puszczą licząc na zakończenie tematu. U mnie było podobnie -> na dzieńdobry wyliczyli mi coś na poziomie 1300 PLN, to po 12-str. piśmie okazało się, że rzeczoznawca jednak może policzyć to x3.5. Takie dziadostwo niestety uprawiają, bo masa ludzi bierze taką kasę i idzie zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyślą kasy bo nie mają nr konta , specjalnie nie podawałem , bo wiedziałem co zrobią .

Na szczęście udało mi się wcisnąć na poniedziałek do ASO Skody ( też polecany warsztat ) mam nadzieję że zrobią to profi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyślą kasy bo nie mają nr konta , specjalnie nie podawałem , bo wiedziałem co zrobią .

Na szczęście udało mi się wcisnąć na poniedziałek do ASO Skody ( też polecany warsztat ) mam nadzieję że zrobią to profi .

U mnie mieli nr konta z opłaconej składki ;-) Przy drugiej wycenie jeszcze i tak gość nie potrafił niektórych części dobrze opisać (np. grill wpisał jako ramkę halogenu), ale już nie chciało mi się szarpać o ~100 PLN. Auto zrobiłem i święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię z OC sprawcy w jakimś TUW z którym nikt nie ma podpisanej umowy partnerskiej czy jak to się tam nazywa . Nie mogłem zgłosić w swoim TU szkody .

Fakt - za mało kawy dziś jeszcze wypiłem ;-)

 

A żeby nie było OT - mała złapała trzydniówkę. Plus tylko taki, że teraz, a nie za 1.5 miesiąca jak drugie się "wykluje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem zgłosić w swoim TU szkody .

Twój ubezpieczyciel nie świadczy usługi pt. Bezpośrednia Likwidacja Szkód?

 

Mnie nie dziś, a już w poniedziałek wkurzyła moja dziewczyna, której chciałem porządnie popieścić auto (sama pytała: a nałożyyysz miii na szyyyby te IPA? :D), więc poświęciłem na to cztery godziny (oczywiście z przerwami - głównie na wyschnięcie dwóch warstw RainX'a) i na sam koniec zamiast "dziękuję" usłyszałem fochy, że przyszedłem i zostawiłem ją samą.

 

Jednak urodził się z tego mały teścik dressingów do opon - zapraszam :Dviewtopic.php?f=221&p=654563#p654563

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

654566 Twój ubezpieczyciel nie świadczy usługi pt. Bezpośrednia Likwidacja Szkód?

świadczy ale żeby to zrealizować musi mieć podpisaną umowę z TU sprawcy , a w tym wypadku nie posiada takiej umowy

 

654566 wkurzyła moja dziewczyna, której chciałem porządnie popieścić auto

Może to był pretekst do pieszczenia czegoś innego ? :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.