Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

suchy3022, nie bezpośrednio do Ciebie, ale na 2 pasmowych prawie nigdy nie zatrzymuję się żeby piesi przeszli ze względu na ich własne dobro. Prędzej czy później przejdą, bo samochody złapie czerwone światło, ale przejdą bezpiecznie. Dodatkowo zawsze spojrzenie w lusterko wsteczne jak wygląda sytuacja za mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglus, Nie miałbym żadnych zastrzeżeń, gdyby to była obwodnica czy jakaś droga szybkiego ruchu, ale w centrum miasta ?

Już nie mówię o zdrowym rozsądku, centrum miasta, mnóstwo przechodni/samochodów dochodzą godziny szczytu i pruć przez miasto takimi prędkościami ?

Może nie doprecyzowałem. Ja już stałem od kilkunastu sekund przed przejściem, a kobieta pomimo to postanowiła mnie wyprzedzić.

Ona wiedziała, że powinna się zatrzymać i miała taką możliwość. Widziała wcześniej, że się zatrzymuje, ale myślała, że zdąży. Słowa, które zaznaczyłem w cudzysłowie są autentycznymi słowami usłyszanymi od niej w odpowiedzi na pytanie : Dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suchy3022, pytanie jeszcze jakie było ograniczenie, bo w mieście można ustawić do 70km/h ;) Z kilkunastoma sekundami to chyba przesadziłeś. Nie ma co roztrząsać tematu. Szkoda człowieka jak i sprawczyni wypadku.

 

Wkurzyła mnie kontuzja Grosickiego :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, 80% na dwupasmówce leci min 70 jak jest 50. Nawet ta 50 nie dałaby mu szans. Szkoda ze babka nawet nie próbowała hamować, może wtedy miałby szanse.... Niestety ale pasy na dwupasmowkach bez sygnalizacji to kopalnia wypadkow śmiertelnych, widzę ze powoli od tego odchodzą ale gdzieś jeszcze stare skrzyżowania zostały....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dareme89, u mnie na 2 pasmówce gdzie nie ma rozdzielonych jezdni zrobili przejście dla pieszych bez sygnalizacji, bo uwaga - powstała tam Biedronka :kox: A do przejścia z sygnalizacją jakieś 100metrów... Tak więc na środku 2 pasmówki rypnęli wysepkę z przejściem dla pieszych. Co więcej do jednego pasa droga zwęża się 3metry przed przejściem, a 2 metry przed jest skrzyżowanie. Nie muszę mówić jakie były tego efekty w pierwszych miesiącach szczególnie wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm co do tych polis... :o

To jakoś w tym miesiącu tak te stawki wzrosły w górę?

Na początku maja przedłużałem polisę OC i z 661zł, OC "wzrosło" mi do 663zł :dontknow:

(żeby nie było gokart mam zarejestrowany na Warszawskich blachach, więc teoretycznie powinno być drogo :kox: )

 

A co do przepuszczania pieszych, to mam podobne stanowisko co weglus. Niby w świetle przepisów wina tego obok, jednak sumienie rządzi się swoimi prawami i zawsze pojawia się to "a gdybym..." cóż, szkoda człowieka. Dlatego wszystkie przejścia dla pieszych powinny posiadać sygnalizację świetlną. Nie ważne czy są często uczęszczane przez pieszych, czy nie, a jeśli nie to powinny być aktywowane na przycisk. Byłoby to moim zdaniem dużo lepsze rozwiązanie niż fotoradary, monitoringi inne cuda na kiju... Natomiast nawiązując do przejść - sytuacja z zeszłego roku. Ojciec z moim bratem przechodzili przez przejście dla pieszych...Byli już w połowie drogi (czyli między pasami) gdy nagle "cierp" wcisnął się przed nich na przejściu i skręcił w prawo. Ojciec z bratem podeszli do niego i zaczęli mu "tłumaczyć" gdzie ma rozum itd... że mógł ich potrącić, a ten skwitował krótko "No i co? mam OC to najwyżej bym zapłacił"....I już to daje jakiś obraz na to jak w głębokim poważaniu mają czyjeś życie niektórzy kierowcy - i niby "profesjonalista" był za fajerą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suchy3022, pytanie jeszcze jakie było ograniczenie, bo w mieście można ustawić do 70km/h ;) Z kilkunastoma sekundami to chyba przesadziłeś. Nie ma co roztrząsać tematu. Szkoda człowieka jak i sprawczyni wypadku.

 

Wkurzyła mnie kontuzja Grosickiego :zly:

Fakt, trochę przesadziłem z sekundami, ale myślę że koło 5-6 sekund stałem, co nie zmienia faktu, że powinno się zachować szczególną ostrożność :good: Bo nie zauważyć hamującego, potem stojącego auta przed przejściem myślę ciężko.

Btw. 50-tka była,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suchy3022, takie przejścia na 2 pasmówkach są zawsze zdradzieckie, szczególnie w mieście. Nie wiesz czy ktoś zwalnia, bo akurat skręca w prawo, czy na pasie zrobił sie akurat korek. Sam sie na tym czasami łape, że w sumie to mógł pieszy przechodzić więc powinienem mocno zwolnić. Jak np. masz 2 pasy + buspas, z których sie robi dodatkowy do skrętu w lewo, a skręcający w prawo zjeżdżają na buspas. Wtedy często jeden z pasów stoi i nikt nie pomyśli żeby sie zatrzymać, bo idzie pieszy. A często rzadko kiedy idzie. I z takiego przyzwyczajenia jak naprawdę przechodzi pieszy to ludzie po prostu jadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego policja powinna urządzić ogólnopolską akcję łapania kierowców którzy wyprzedzają na przejściach właśnie na drogach z dwoma pasami w jednym kierunku. Dopóki nie zacznie się poważnie i masowo karać za to, dopóty się Polacy nie nauczą jeździć prawidłowo. Zwalniać się powinno zawsze, bez względu na to, czy ktoś na pasie obok przepuszcza pieszego, czy tylko sznurek aut czeka na skręt jeżeli przejście jest bez sygnalizacji. A piszę to pomimo tego, że w sytuacji w której zatrzymałem się żeby przepuścić pieszego dostałem strzał w bagażnik dwa lata temu. I dalej się zatrzymuję żeby przepuszczać, tylko zwalniając do pasów od tego czasu migam parę razy awaryjnymi żeby wszyscy zagapieni zauważyli że coś się dzieje przed nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

646372 Dlatego policja powinna urządzić ogólnopolską akcję łapania kierowców którzy wyprzedzają na przejściach właśnie na drogach z dwoma pasami w jednym kierunku. Dopóki nie zacznie się poważnie i masowo karać za to, dopóty się Polacy nie nauczą jeździć prawidłowo. Zwalniać się powinno zawsze, bez względu na to, czy ktoś na pasie obok przepuszcza pieszego, czy tylko sznurek aut czeka na skręt jeżeli przejście jest bez sygnalizacji. A piszę to pomimo tego, że w sytuacji w której zatrzymałem się żeby przepuścić pieszego dostałem strzał w bagażnik dwa lata temu. I dalej się zatrzymuję żeby przepuszczać, tylko zwalniając do pasów od tego czasu migam parę razy awaryjnymi żeby wszyscy zagapieni zauważyli że coś się dzieje przed nimi.

:good::good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przepuszczania na dwupasmówce, ja mam sposób na zatrzymanie auta na sąsiednim pasie, jeśli jest za mną. Mianowicie zjechać do krawędzi pasa. Taki przez chwilę pomyśli, że zjeżdżam, ale zahamuje, będzie uważać i puści pieszego. Przynajmniej często się tak dzieje.

 

A ludziom trzeba po prostu tłuc do głów, że pieszych generalnie się przepuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego policja powinna urządzić ogólnopolską akcję łapania kierowców którzy wyprzedzają na przejściach właśnie na drogach z dwoma pasami w jednym kierunku. Dopóki nie zacznie się poważnie i masowo karać za to, dopóty się Polacy nie nauczą jeździć prawidłowo. Zwalniać się powinno zawsze, bez względu na to, czy ktoś na pasie obok przepuszcza pieszego, czy tylko sznurek aut czeka na skręt jeżeli przejście jest bez sygnalizacji. A piszę to pomimo tego, że w sytuacji w której zatrzymałem się żeby przepuścić pieszego dostałem strzał w bagażnik dwa lata temu. I dalej się zatrzymuję żeby przepuszczać, tylko zwalniając do pasów od tego czasu migam parę razy awaryjnymi żeby wszyscy zagapieni zauważyli że coś się dzieje przed nimi.

U mnie w mieście też jest takie przejście, ale na drodze trzypasmowej w centrum miasta (ogr. 50km/h). Jakieś 500m przed tym przejściem jest skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną (idealne miejsce żeby poczuć się jak w NFSie albo F&F :D) Zaraz obok tego przejścia jest parking i policja bardzo często prowadzi tam akcję w której uczestniczy taki duży VW Crafter z kamerą na wysięgniku i grupa szybkiego reagowania w postacji 3-5 Kijanek Cee'd czasami pojawia się Alfa albo nieooznakowana Vectra C jak tylko nagrają kogoś kto leci np. lewym jak dwa pasy stoją od razu za 200m go dogonią i 500PLN + 10 pkt. Jak dla mnie super od kąd prowadzą takie działania w tym miejscu zauważyłem znaczną poprawę w zachowaniu kierowców przez co jest dużo bezpieczniej dla pieszych i innych uczestników ruchu. Wiadomo, że bez powodu się tam nie pojawili, najpierw było mnóstwo wypadków, potrąceń, hamowań z piskiem opon no i dopiero zaczęli reagować z dość sporym zyskiem dla nich. :good:

 

OC u mnie też co roku w górę, ale co roku zmieniam ubezpieczalnie i jakoś udaje mi się nie płacić więcej niż rok temu. Jestem naprawdę wdzięczny za serwisy porównujące ubezpieczenia. Raz wprowadziłem dane teraz co roku już jakieś 2 miesiące przed końcem OC dzwonią do mnie sami i aktualizujemy dane szukamy razem z Paniami z callcenter najlepszej opcji (szkoda, że przez telefon ifuknowwhatimean).

I tak rok temu 600zł (Ergo Hestia) w tym roku 524zł (AXA) z ubez. opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dziś wkurzyło (hoć bardziej rozbawiło) dwóch wyrostków ala gimnazium w patriotycznych koszulkach z bardzo "ubogim słownictwem". Cała sytuacja miała miejsce w kebabowni gdzie wcześniej wspomniani "patrioci" spożywali prawdziwie polskiego kebaba, po którymś razie kiedy to jeden z młodzieńców wytarł sobie gębę z resztek jedzenia koszulką z godłem Wojska Polskiego nie wytrzymałem i zapytałem się go czy wie co ma na koszulce i że raczej nie powinno się tego używać jako śliniaczka. Panowie się zdenerwowali stwierdzili że pewnie jestem jakimś lewackim pedałem i wyszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz@rek, Ostatnio bardzo popularne stały się koszulki, bluzy czy nawet tatuaże z symbolami Polski Walczącej, ale w większości jest tak jak opisujesz że ci którzy to noszą nie wiedzą co to jest i co oznacza. Dla mnie to jest trochę niezrozumiałe, że symbol za który ginęli ludzie jest od tak wykorzystywany, a ktoś tym sobie dosłownie i w przenośni "wyciera gębę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

646508 cz@rek, Oj! Bo zaraz zrobi się politycznie :acute::D :D

Ej ale ja nie pije do żadnej opcji politycznej, tylko do pryszczatego szczyla w patriotycznej koszulce którego co 2 słowo to k.. lub ch... i na tym się kończy jego światopogląd. Fajnie by było aby sprzedawcy przed sprzedaniem takiej koszulki zapytali się tego młodziaka czy on wie co na niej jest, bo dojdzie do sytuacji że byle co na niej umieszczą dadzą słowo patriotic i husarskie skrzydła i będzie bardzo patriotycznie. Samego pomysłu na koszulki nie potępiam bo fajnym dla mnie jest wplatanie partiotyzmu w popkulturę troche na modę USA, niestety jak to zawsze bywa zawodzi czynnik ludzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie symboli narodowych. W Łodzi był organizowany jakiś Fashion Week czy coś takiego, a na uczelniach są zawsze przedmioty "wolne", tj. ma się pule przedmiotów z których można wybrać 1-2 interesujące i sie kończy normalnym zaliczeniem. No i był taki przedmiot jak "Fashion Public Relations" :D Kolega na to poszedł i mi opowiadał, że były 2 grupy na tym przedmiocie. Narodowcy i geje. Narodowcy wychodzili na prezentacje i poważnym tonem mówili, że czerwony w modzie takiej i takiej to symbolizuje Polske itp itd. A po nich wychodził gej i ze swoim głosem (każdy wie jakim :D ) mówił "my wybraliśmy firme Dolce & Gabbana haha" i poprawiał włosy :kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wplatanie partiotyzmu w popkulturę troche na modę USA

Jednak podejscie jest inne,bo tam z jednej strony możesz sobie w Walmarcie kupic majty na plażę w barwach flagi i nikomu żyła w dupie z tego powodu nie pęka,a z drugiej strony prawo,a zwłaszcza praktyka jest taka, że gdyby dowolnemu policjantowi nie spodobało się coś co wyprawiasz z flagą to pierdol..ął by takim gościem o beton,a w sąd dodatkowo zobligowałby do pokrycia kosztów czyszczenia butów,które policjantowi opluł przypadkiem podczas interwencji.

W PL jednak jest trochę inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.