Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

635038 Sorry za stereotyp - Tak BMW

Ale za co sorry? Stereotypy nie biorą się z sufitu.

Czy to się podoba właścicielom aut premium czy nie to największy odsetek buractwa widać w BMW i Audi.

Oczywiście każdy z nich myśli, że jest tym wyjątkiem ale to niczego nie zmienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

635038 Sorry za stereotyp - Tak BMW

Ale za co sorry? Stereotypy nie biorą się z sufitu.

Czy to się podoba właścicielom aut premium czy nie to największy odsetek buractwa widać w BMW i Audi.

Oczywiście każdy z nich myśli, że jest tym wyjątkiem ale to niczego nie zmienia...

Napisałem sorry, aby nie wywoływać gównoburzy ;)

Co do BWM niejednokrotnie podnosili mi ciśnienie i mam utarte zdanie na ich temat. Co do audi to mam odmienne zdanie i nie zauważyłem złych zachować tychże kierowców.

Zauważyłem też to, że co rejon to też inne zachowania kierowców. Byłem w Gdańsku, stałem na parkingu wzdłuż 3 pasmowej drodze (blisko jakiegoś ogromnego skrzyżowania) myślałem, że wyjazd tyłem bez wymuszenia czy zwykłego chamstwa jest nieunikniony. Ale myliłem się, zaraz po wrzuceniu kierunkowskazu choć akurat pojawiło się zielone swiatło to pierwszy samochód zatrzymał się i mnie przepuścił. I zdarzało to się niejednokrotnie. Szacunek i miło mi się jeździło po tym mieście.

Znów w Częstochowie to ruch jest taki szybki, że startując ze świateł to musiałem kręcić silnik na prawdę wysoko, aby nie narazić się na trąbienie i dotrzymywanie kroku innym uczestnikom ruchu.

A Opole.. Żółwie tempo, Na każdym kroku egoiści, a wymusisz czy okażesz niezadowolenie to wyskakują zaraz z samochodu i rzucają się do gardeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przekonałem, że marka samochodu nie ma nic do znaczenia. Czy to BMW czy to Ford to i tak można trafić na kogoś "niekompetentnego" za kierownicą. Stereotyp związany z BMW może się brać z tego, że sporemu odsetkowi młodych kierowców zwyczajnie podobają się te samochody i duża część z nich nimi jeździ. Z kolei młody kierowca=brak doświadczenia i odgórnie tacy kierowcy są uznawani za tych "złych". Proszę bez hejtów to tylko moje przemyślenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jukojuko, kładłem go na ClearKote Vanilla Hand Glaze. Jak spłukuję wodą na myjni to woda ładnie spływa, ale po deszczu to robią się place. Wcześniej na innym wosku albo na qd kropelki są świetne. Chyba muszę z innym cleanerem spróbować.

U mnie na dodo LP wyglądało tak 018_kopia.jpg

Ale nie jestem w stanie powiedzieć czy to PH czy HC. Zresztą one się tylko chyba zapachem i kolorem różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jijx, Ja mówię na podstawie własnego doświadczenia.

Pracowałem za na stacji jako pracownik kasy i podjazdu 5 lat.

Dopasowanie zachowań z marką auta wychodzi samo z siebie.

Przykłady:

1.

Pan z auta x wychodzi i mówi: ''Dzień dobry, poproszę Marlboro''

Pan z auta premium wchodzi i mówi: ''Marlboro!''

2.

W ostatnim roku pracy szef zakazał wystawiania lewych FV. Do jakiego auta tankowałeś, taką blachę wpisujemy na FV. Koniec i kropka. Chcąc niechcąc musiałem się do tego dostosować.

Tłumaczę Panu z auta x dlaczego nie wpiszę mu innej blachy na FV. Pan albo rozumie, albo pomarudzi trochę i wychodzi. Okej, nie dziwię się.

To samo tłumaczę Panu z auta premium:

1. Co?! Ty kuta*ie!

2. Już tu nie pracujesz!

3. Masz szczęście, że dzieli nas ta lada bo bym Cię... (zgadnijcie co się dzieje gdy wychodzę zza lady? ;) )

4. Wołaj mi kierownika! Natychmiast!

5. A co Ty mi się Chu*u w papiery wpier*alasz?!

6. Jak mi nie wpiszesz WB 12477 to stąd nie wyjdę!

 

I tak dalej, i tak dalej...

 

Do tego nagminne stawanie autem w wejściu tak, że praktycznie nikt inny wejść nie może, stawanie na kopercie, opróżnianie auta ze śmieci wprost na podjazd stacji i wiele, wiele innych.

 

Jeszcze dochodzi grupa ludzi, którzy mają auta flotowe ale trochę lepsze niż Focus, Fabia, Octa, I30 tzn. jakaś Insygnia itp. (managerowie, managerowie+) Kolejni z kategorii ''Pan życia i śmierci''.

 

Oczywiście nie wszyscy tak się zachowują. Jednak z mojego doświadczenia to właśnie im najczęściej brakuje klasy. Na pewno tam, gdzie nie ma ich znajomych, gdzie teoretycznie nikt ich nie ocenia, gdzie są incognito. A mieć klasę to nie znaczy jeździć lepszym samochodem, pić lepsze whiskey, nosić lepsze ciuchy... Najważniejsze jest to jak się człowiek do tego wszystkiego zachowuje.

 

Powiecie, że każdy tak robi.

Racja. Ale ludziom z innych aut zdarza się to niezwykle rzadko. Niezwykle rzadko.

 

Pomijam kwestie jak Ci ludzie jeżdżą, parkują bo to każdy widzi.

 

Moja opinia w 80% opiera się na klientach z Łodzi i Warszawy.

Aktualnie prowadzę stację w małym mieście i tutaj aż tak tego nie widać ale tendencja jakaś jest.

 

Ale się wyżaliłem :shock::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jestem w stanie powiedzieć czy to PH czy HC. Zresztą one się tylko chyba zapachem i kolorem różnią.

 

Oj nie, u mnie tak nie ma. Może faktycznie był stary ten cleaner. Będę musiał kupić Dodo LP i położę na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wrzucajmy wszystkich z BMW do jednego worka,zgadzam się że łatwiej jest spotkać kogoś w aucie klasy premium który cwaniakuje na drodze (omija korek pasem do skrętu symulując że będzie skręcał a gdy zapala się zielone to leci prosto czy np nie wrzuca kierunku za co powinni łamać ręce :zly: ) ale zdarzają się też normalni ludzie. Dlaczego nikt nie żali się na przedstawicieli handlowych którzy zawsze pędzą na złamanie karku,albo na panią w drogim suwie która rozmawia przez telefon i nie potrafi połączyć tej czynności z parkowaniem pod centrum handlowym? Margines intelektualny zdarzaja się spotkać w każdej marce,tylko nie dostrzegamy tego tak jak np kogoś w BMW,MB,Audi stąd utarty stereotyp chama w BMW.Dużą role w tym wszystkim odgrywa to w jaki sposób jegomość dorobił się kasy,czy pracował całe życie ciężko czy też z dnia na dzień udało mu się zdobyć majątek i wydaje mu się że to teraz on zawojuje świat. Ostatnio dużo przemieszczam się na dwóch kołach po centrum Warszawy i przyznaję że jestem zaskoczony kulturą jazdy w korku jaką reprezentują kierowcy aut,nie wiem czy z troski o lusterka czy tak po prostu.Prędzej ktoś podzieli się pasem w 10 letnim BMW niż 50 letni doświadczony kierowca w Toyocie oni wszyscy mają prawo jazdy 25 lat i żadnego mandatu ani wypadku. Tam samo jest utarty stereotyp rajdera na sportowym motocyklu który będzie warczał w korku żeby wszyscy uciekali bo przecież on jedzie plus do tego podgięta tablica=debil. Mimo to są też ludzie o zupełnie innym charakterze którzy przez jednostki są segregowani na równi z debilem :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

635169 Nie wrzucajmy wszystkich z BMW do jednego worka

Nie no jasne. Ja po prostu mówię, że odsetek cwaniactwa/buractwa posiadających auta tego typu jest największy. W tym właśnie

635169 panią w drogim suwie
:mrgreen:
635169 Tam samo jest utarty stereotyp rajdera na sportowym motocyklu który będzie warczał w korku żeby wszyscy uciekali bo przecież on jedzie plus do tego podgięta tablica=debil

Niby taki stereotyp jest, a mi np. nigdy żaden motocyklista nawet ciśnienia nie odrobinę podniósł. Zawsze ich przepuszczam, dojeżdżam max. do prawej itp. Chociaż jak dla mnie motocykle mogłyby w ogóle nie istnieć bo nie jarają mnie w ogóle. Jak dla mnie większym zagrożeniem i bardziej liczebnym są seniorzy za kółkiem...

 

Dodane po 47 sekundach:

635172 Wietrzę kolejną gnu-w-oborze :kox:

Ale ten temat w zasadzie od tego jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie motorki jarają jak patrze i jak słyszę. Robię miejsce, zjeżdzam w razie potrzeby ale...nie rozumiem np. wpierd......a się na siłę jak majty w dupę między auta na światłach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organoleptycznie stwierdziłem dzisiaj, że Samsung Galaxy A3 2016 robi lepsze zdjęcia niż iPhone 6S ... 6S robił dzisiaj strasznie żółte zdjęcia, które nijak miały się do tego co było widać za obiektywem, wziąłem do łapy A3 i ... szok :shock: Zdjęcia wychodziły odpowiednio nasycone i ostre.

Graty dla Samsunga, ale w sumie to :/:? Żeby telefon za 1/3 ceny robił lepsze zdjęcia to jest jawna kpina. Ogólnie to jestem na razie bardzo zawiedziony tą 6S, zmian w stosunku do 5S poza force touch tak naprawdę brak, a aparat mimo, że większa matryca to bardzo często robi gorsze zdjęcia niż jego 2 letni już poprzednik. Chyba zaraz poleci na allegro, a ja wezmę obecnie jedyną słuszną opcję jaką jest S7 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak charakterystycznego dla starszych STI "ciągu" - zwyczajnie brak mu mocy. Zawias to majstersztyk, hamulce ok, skręcać też chce, wnętrze przyjemne. Myślę, że po 2000 km trzeba zmienić olej i pojechać na remap. :mrgreen:

 

Nie patrzyłem na różnicę masy między obecnym modelem i starszymi. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STI brałem bardzo na poważnie przy zakupie AMGa. Miało tylko dwa słabe punkty: manual (kwestia sprzęgła wynikająca z dalszego), seria nie jedzie (stage2/3 obowiązkowo). Cała otoczkę, wygląd i prowadzenie STI kupuję bez reszty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.