Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

kamilgt, każdy przytomny słyszał, że sprawa dotacji na fundację skończyła się ugodą sądową uwzględniającą znaczną część roszczeń fundacji, a kasa na uczelnię to zupełnie inna bajka.

Ciekawe czy cegiełki na Stocznię Gdańską pomogły zbudować arkę, dzięki której fundacja przetrwała na wzburzonych wodach geotermalnych, czy raczej pomogły budować wieże nadawcze TRWam, która przecież we wniosku o wpuszczenie na multiplex jako źródła finansowania wskazała datki wiernych.

 

Tak więc, nie karm trolla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat lombardu komentuję już ostatni raz .

 

Najbardziej nadają na Lombardy ci którzy nigdy nie musieli z nich korzystać . Psioczą i narzekają ale w 99% jesteśmy ostatnią deską ratunku dla wielu ludzi i to nie tylko tych najbiedniejszych ! Zdziwilibyście się kto korzysta z naszych usług bank nie zawsze jest skory udzielić komuś porzyczki na krótki okres i bez formalności .

 

Ci najbiedniejsci są najmilszymi i najbardziej poczciwym klientem . Sami twierdzą że gdyby nie my niemieli by co do garnka włożyć . Nie jesteśmy oszustami tak jak chwiówki ktorych prowizje za wszystko są kosmiczne U mnie w firmie każdy jasno i czytelnie wie za co i ile ma zapłacić , o wszystkim jest informowany i wie co podpisuje .

 

Pomijam fakt kupowania u nas różnych rzeczy za ułamek ceny sklepowej bo jakoś na to ludzie nie narzekają i nie psioczą .

 

Wiem że są i czarne owce jak w każdej branży ale nie ma co każdego do jednego wora pakować .

 

To tyle Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

626834 Tak więc, nie karm trolla ;)

Najwyraźniej masz na myśli Kolegę, bo to nie ja wywołałem ten temat.

Tak czy owak, nieładnie.

PS.Ugoda została podpisana na całe szczęście dla RP. Szacuje się że gdyby do niej nie doszło, to w wyniku przegranego procesu, Skarb musiałby dołożyć jeszcze kilkadziesiąt milionów NASZYCH pieniędzy. Wszystko to w wyniku roztropnych decyzji Rządu PO-PSL, który bezpodstawne pozbawił Fundację dotacji. Wszyscy musimy teraz za to zapłacić.

 

 

Pajko, nieuczciwych w tej branży jest sporo, problem jest więc duży, stąd przypuszczam wynika zmiana kwalifikacji.

Ja Cię do tego worka nie wrzuciłem, nie ma więc potrzeby się tłumaczyć. Co prawda jeszcze nie korzystałem, ale też uważam że uczciwy lombard jest na rynku bardzo potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak i w branży detailingu, są pseudo firmy które psują rynek mówiąc ze za 200zł zrobią korekte lakieru, tak i w innych branżach dzieją się różne inne rzeczy, piorą kasę, nie płacą podatków... Pomysł wzięcia się za takich jest dobrym pomysłem, ale niestety wyjdzie jak zawsze - po tyłku dostaną uczciwi, a ci którzy kręcą wałki i tak znajdą jakiś sposób by tego nie odczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

626834 Tak więc, nie karm trolla ;)

Najwyraźniej masz na myśli Kolegę, bo to nie ja wywołałem ten temat.

Tak czy owak, nieładnie.

 

 

Mam na myśli osobę, z którą nie sposób dyskutować, bowiem jakakolwiek wymiana zdań wygląda jak szachy z gołębiem. Osobę, która na moje i innych osób konkretne argumenty wrzucała protekcjonalnym tonem odpowiedzi rodem z wiersza: "wiem wiem wiem, ale nie powiem", bez konkretów, natomiast w sosie osobistych wycieczek pod moim i innych osób adresami (to jest właśnie "nieładnie", a określenie "troll internetowy" pasuje do tej deskrypcji). Osobę, która być może celowo, a być może nie, kwestię kasy dla fundacji utożsamiła z kasą dla szkoły wyższej czy jakiejkolwiek innej formy prowadzenia działalności przez pewnego redemptorystę. Osobę, do której może wreszcie dotrze, że inni nie odpowiadają na jej wypowiedzi, bo np szkoda im czasu, albo lekarz zabronił im się schylać.

Nie zamierzam poświęcać więcej czasu na takie niemerytoryczne pisanki, nie dam się sprowokować do udziału w kolejnej guanoburzy czy siedzenia w piaskownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos gołębia - wracając do tematu "co mnie dziś wkurzyło" - wczoraj umyłam pięknie auto, a dziś przywitały mnie dwie ptasie kupy :zly:

Czy te ptaki-sraki mają włączone namierzanie czystych aut, czy to tylko ja mam takie "szczęście"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie włączać w tą dyskusję, ale cóż...

Co do prowadzenia firmy w naszym pięknym kraju warto by rozważyć i przemyśleć otworzenie firmy za południową granicą, w kraju gdzie to US ma udowodnić winę, a nie podatnik swoją niewinność. Sam mam pomysł otworzenia firmy w nadchodzącym roku i biorę taką możliwość pod uwagę ;)

 

Jak chodzi o 500+, to Kukiz miał dobry pomysł, zamiast dawać pieniądze za nic, to oni chcieli odciążyć pracodawcę/pracownika przez co zmniejszyłyby się koszty zatrudnienia i otrzymania przychodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu kasa byłaby dla uczciwych pracujących obywateli, a nie rozdawnictwo dla patologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prowadzenia firmy w naszym pięknym kraju warto by rozważyć i przemyśleć otworzenie firmy za południową granicą, w kraju gdzie to US ma udowodnić winę, a nie podatnik swoją niewinność.

 

Kolega robi analizę dla Estonii, ponoć też obiecujący kierunek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jak chodzi o 500+, to Kukiz miał dobry pomysł, zamiast dawać pieniądze za nic, to oni chcieli odciążyć pracodawcę/pracownika przez co zmniejszyłyby się koszty zatrudnienia i otrzymania przychodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu kasa byłaby dla uczciwych pracujących obywateli, a nie rozdawnictwo dla patologii.

 

Ciekawi mnie jak wyglądałby wynik wyborczy PiSu gdyby hasło wyborcze brzmiało: 500 zł NA KAŻDE DZIECKO (bo tak brzmiało PRZED wyborami) ale tylko dla ludzi pracujących / płacących podatki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

626851 Nie zamierzam poświęcać więcej czasu na takie niemerytoryczne pisanki, nie dam się sprowokować do udziału w kolejnej guanoburzy czy siedzenia w piaskownicy.

Wobec tego po co odpowiadasz na to co napiszę. Znam powód, nożyce muszą się odezwać jak uderzysz w stół.

Poza forum napisałbym: nie odpowiadaj, bo sobie tego nie życzę, trzymaj się tego co wygodne i nie przekracza określonego poziomu.

 

626862 Jak chodzi o 500+, to Kukiz miał dobry pomysł, zamiast dawać pieniądze za nic, to oni chcieli odciążyć pracodawcę/pracownika przez co zmniejszyłyby się koszty zatrudnienia i otrzymania przychodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu kasa byłaby dla uczciwych pracujących obywateli, a nie rozdawnictwo dla patologii.

Słaby pomysł moim zdaniem. W tym programie chodzi nie tylko o demografię, ale też o to żeby pomóc osobom które nie mają co do garnka włożyć. No chyba że pomysł Kukiz15 jest tak rewolucyjny, że zakłada najedzenie się ujemnym opodatkowaniem przez kogoś kto nie pracuje.

Inna rzecz, że program oprócz tego że po raz pierwszy zapewnia opiekę socjalną na tak dużą skalę, może pobudzi wskaźnik urodzeń, do tego jeszcze jest genialny politycznie. Dlatego jest atakowany przez partie wystraszone zmianami które z pewnością za nim pójdą.

Wasze pieszczoszki wolały "spożytkować" te pieniądze po swojemu zamiast zwrócić je obywatelom. Tym razem się nie opłaci.

 

626881 KR54321 pisze:

Source of the post Nawet jeżeli przyjąć że tylko socjalne, to uważam że należy się Polakom, bo to są de facto pieniądze obywatela

Masz rację, ale zostało to sfinansowane podatkiem nałożonym na banki i markety, które przerzuciły ten podatek na klienta.

Nie zauważyłem żeby doszło do wzrostu opłat w banku z którego usług korzystam. Z zakupów wróciłem przed chwilą, ceny jakby po staremu.

Na Węgrzech też było bicie piany, bankierzy zapowiadali nawet że się wycofają (mega lol). I co? Za podniesienie opłat dostali po łapach, NIKT nie zwinął manatków i wszyscy grzecznie płacą do budżetu. Tak jest w normalnej rzeczywistości i tak powinno być tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

626917 może pobudzi wskaźnik urodzeń

 

Koszt urodzenia jednego dziecka wg założeń partii rządzącej to ok 800 000 zł, trochę dużo. Ponadto myślę, że byłby lepszy sposób na przekazanie tych pieniędzy, np. jakieś bony, za które nie można byłoby nabyć alkoholu.

 

626917 Dlatego jest atakowany przez partie wystraszone zmianami które z pewnością za nim pójdą.

Wasze pieszczoszki wolały "spożytkować" te pieniądze po swojemu zamiast zwrócić je obywatelom. Tym razem się nie opłaci.

 

Zacytuj proszę tekst, w którym powiedziałem z kim sympatyzuję, bo jakoś sobie nie przypominam takiego faktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

KR54321,

 

obywatelu-nie-pieprz-bez-sensubig319756_zps4pue2vrm.jpg

 

Nie wiem czy masz płacone od posta czy to jakiś system abonamentowy ale błagam Cię, zamilcz wreszcie!!! Zatruwasz nas swoimi pustymi frazesami od miesięcy ale jak widać nikogo tu nie przekonałeś do serwowanej przez siebie wizji świata. Znajdź sobie jakieś inne forum i tam szukaj jeleni.

 

PS1: ilość zgłoszeń Twoich postów jest ostatnimi czasy rekordowa więc potraktuj moją prośbę poważnie.

PS2: obrazek wkleiłem w ramach eksperymentu ;) - słowa pisanego wiem już że nie przyswajasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze to 500 na dziecko mogło być realizowane np w bonie na przedszkole, bonie na książki, bonie na kursy. Moi rodzice maja sklep spożywczy i już patola przychodzi i się pyta czy może konto na zeszyt otworzyć na 500+ bo w sklepie obok już tak robią... Ręce opadają. Rydzykowi za okradanie emerytów powini zakazać wszelkiej działalności, a nie włazić mój w dupę i zwracać jak do krola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KR54321,

 

obywatelu-nie-pieprz-bez-sensubig319756_zps4pue2vrm.jpg

 

Nie wiem czy masz płacone od posta czy to jakiś system abonamentowy ale błagam Cię, zamilcz wreszcie!!! Zatruwasz nas swoimi pustymi frazesami od miesięcy ale jak widać nikogo tu nie przekonałeś do serwowanej przez siebie wizji świata. Znajdź sobie jakieś inne forum i tam szukaj jeleni.

 

PS1: ilość zgłoszeń Twoich postów jest ostatnimi czasy rekordowa więc potraktuj moją prośbę poważnie.

PS2: obrazek wkleiłem w ramach eksperymentu ;) - słowa pisanego wiem już że nie przyswajasz :)

+1, nie mogę patrzeć co wyprawia partia rządząca. Zastanawia mnie jednak skąd się bierze ta wierność i ślepota zwolenników.

 

Nie chce się tutaj z nikim przekrzykiwać, która partia jest "najlepsza", nie popieram żadnej strony. Ale sami popatrzcie co się w chwili obecnej wyprawia w sprawie TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO, jakie funkcje pełni pan Ziobro. Nie wspominając o Smoleńsku, oponie oraz wypowiedziach publicznych Pana Dudy i wszechmogącego prezesa. KPINY

 

Jeżeli ktoś mi udowodni, że to co robi PiS na czele ze swoim prezesem (który ma czyste rączki bo nie pełni żadnej funkcji prócz bycia prezesem partii ) postępuje słusznie to z wrażenia chyba oddam swój zestaw kosmetyków. *

 

*Nikt mi nie wmówi, że to jest słuszne.

 

BTW. To że śmieją się z nas zza granicą to chyba wszyscy wiedzą, można mieć powód do dumy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

626921 Nie wiem czy masz płacone od posta czy to jakiś system abonamentowy ale błagam Cię, zamilcz wreszcie!!! Zatruwasz nas swoimi pustymi frazesami od miesięcy ale jak widać nikogo tu nie przekonałeś do serwowanej przez siebie wizji świata. Znajdź sobie jakieś inne forum i tam szukaj jeleni.

Trochę kultury. Zdaję sobie jednak sprawę, że w Twoim przypadku "trochę" to może być sporo na wyrost.

Jak widzę zacząłeś się wypowiadać w imieniu wszystkich użytkowników. Ciekawe czy są Ci wdzięczni.

 

626921 PS1: ilość zgłoszeń Twoich postów jest ostatnimi czasy rekordowa więc potraktuj moją prośbę poważnie.

Popularność to nie dla mnie. Pomimo tego, nie obiecuję.

To że jestem tu sam, oznacza że chyba otaczają mnie sami starsi i mądrzejsi :lol:

 

626941 Panowie, szachy z gołębiem, w dodatku dla którego taki aspekt ojczystego języka, jakim jest czas przyszły, to terra incognita.

Szachy są dość wymagające, mam nawet kategorię z dawnych czasów, kiedy się jeszcze grało. Obawiam się jednak że mogłaby się okazać zbyt trudne, więc może mógłbyś spróbować w karty. Była taka gra, jeśli dobrze pamiętam, o nazwie "dureń". Dureń był zdaje mi się przeznaczony dla 6 osób, więc wszyscy moglibyście się rozerwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szachy są dość wymagające, mam nawet kategorię z dawnych czasów, kiedy się jeszcze grało. Obawiam się jednak że mogłaby się okazać zbyt trudne, więc może mógłbyś spróbować w karty. Była taka gra, jeśli dobrze pamiętam, o nazwie "dureń". Dureń był zdaje mi się przeznaczony dla 6 osób, więc wszyscy moglibyście się rozerwać :)

 

Aluzje do poziomu umysłowego sugeruję jednak dobrze przemyśleć, szachy to gra z widocznym zapleczem przeciwnika i ograniczoną w stosunku do takiej karcianki, jak np brydż, ilością kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Trochę kultury. Zdaję sobie jednak sprawę, że w Twoim przypadku "trochę" to może być sporo na wyrost.

Forumowy troll dostał taką dawkę kultury na jaką zasłużył po obrażeniu każdego forumowicza z którym wdał się w dyskusję.

 

Moją sugestię o nieudolnym nawracaniu ludzi na swój punkt postrzegania świata, wspaniale spuentował

 

"Jeśli pięć osób mówi ci, że jesteś pijany, to chociaż na wszelki wypadek się połóż" Moze cos w tym jest?

 

Przemyśl to sobie i wyciągnij wnioski. Od dziś dział "Luźne rozmowy" jest dla Ciebie zamknięty. Jeśli jeszcze raz zabierzesz tutaj głos, Twój post zostanie skasowany a konto zawieszone na 30 dni.

Gorąco polecam inne tematy naszego Forum. Jest ono poświęcone dalece rozumianej kosmetyce aut - być może znajdziesz tu coś co Cię zainteresuje.

 

Tym samym definitywnie kończymy dyskusję z forumowiczem KR54321.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że się rozkręci następna gównoburza ale admin trzyma rękę na pulsie. :D

Co do tego programu 500+ jak czytam jaki on jest genialny, jak to on się należy Polakom itp itd to ten wpis poniżej idealnie pokazuje "genialność" tego programu...

 

12798875_837418533054472_969270061692331179_n.png?oh=69d57164a3d54636c2e9fc8a9757d013&oe=57896105

 

Nooo ale na takie historie odpowiedzialna za ów program pani minister ma swoją głupkowatą odpowiedź dla samotnych matek - mają polepszyć swoją sytuację życiową, znaleźć męża, zrobić sobie kolejne dziecko i skorzystać wtedy z programu pińcet...

Ręce opadają a ciemny lud i tak to kupi...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.