Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie w tym kraju są głupsi niż mogłoby się po ćwierć wieku demokracji, wydawać :dontknow::wallbash:

Zgadzam się Eryczek, choć jeśli pozwolisz, posłużę się pewnym przykładem.

Nie dziwię się Twojemu spostrzeżeniu – duża grupa ludzi jest „głupsza niż mogłoby się wydawać”.

Za przykład można wziąć dajmy na to umiejętność posługiwania się językiem, budowę prostych zdań i interpunkcję. Mam na myśli moich dorosłych rodaków, którzy nawet nie potrafią postawić przecinka we właściwym miejscu zdania:

Ludzie w tym kraju są głupsi niż mogłoby się po ćwierć wieku demokracji, wydawać :dontknow::wallbash:

Chyba że jesteś najmłodszym moderatorem internetu, to przepraszam ;-)

 

 

PiS też jest partią postkomunistyczną. Czasem zastanawiam się, czy aby na pewno "post".

Drogi Bartku, błagam, obawiam się że masz na myśli reżim, bo wątpię że te powiedzmy bardziej szlachetne elementy ideologii. Czy liznąłeś chociaż trochę historii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

625319 o co chodzi, nic nie wiem ?

 

w limo pękła opona, na a4 w okolicy Lewina Brzeskiego, moi staruszkowie świadkami, jechali złoty 60, wyprzedziła ich beja z kogutem, w oddali widać było jak tańczy na drodze i ląduje w rowie. Jak przejechali obok to Prezydent przesiadł się do drugiej limo i popędził dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

KR54321, Witoldzie, Betonie (jak sam się swego czasu nazwałeś)... Nie jestem najmłodszym moderatorem na forum KA. Z tego co wiem to jestem najstarszy i niestety nie ogarniam pisania na telefonie tak sprawnie jak moi młodsi koledzy. Nieważne. Ważne że postawiłem przecinek w złym miejscu i masz już temat zastępczy :good: Dalej zachowujesz się identycznie. Kolega pisze że PiS to w rzeczywistości partia socjalistyczna a ty mu wyskakujesz z nieznajomością historii. Dyskusja z Tobą to sama przyjemność :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam w pokornych internetach, że była jakaś rozpierducha z udziałem najbardziej lansowanego w ostatnich dniach przez Pis polityka, jakąś słabo mówiącą w języku polskim Prawdziwą Polkę - p. Anders

Wracając do krystalicznej uczciwości i niezależnej w przekazie TVKurski - jak uważacie jaki będzie przekaz w dzisiejszym głównym wydaniu wiadomości TVP1:

1. powiedzą jak było od a do z

2. nic nie powiedzą ani słowa o sprawie

3. powiedzą o wizycie, ale ani słowa o zadymie

4. poinformują o zadymie, z bezstronnym komentarzem niepokornego dziennikarza, że nagły atak syjonistów i przedstawicieli ciemniej strony bezskutecznie usiłował zakłócić pełną sukcesów wizytę.

5. inna opcja?

Nie mam tv, więc dajcie znać jak wyszło ;)

KR54321, Ty nie w garażu? :o:ad::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie w tym kraju są głupsi niż mogłoby się po ćwierć wieku demokracji, wydawać :dontknow::wallbash:

Moderator z miasta Łódź, co rozumy wszelkie zjadł i nawet doktorów wszelkiej maści, także tych habilitowanych, mianem głupszych od siebie raczył nazwać czymże się tak wyróżnia, czegóż w swym życiu dokonał, by móc innych stawiać niżej siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS też jest partią postkomunistyczną. Czasem zastanawiam się, czy aby na pewno "post".

Drogi Bartku, błagam, obawiam się że masz na myśli reżim, bo wątpię że te powiedzmy bardziej szlachetne elementy ideologii. Czy liznąłeś chociaż trochę historii?

 

Jeszcze chyba nikt nie zarzucił Ci protekcjonalnego tonu wypowiedzi? Zatem w kwestii historii to o czym chcesz porozmawiać: polityce dynastycznej Jagiellonów, powstaniu bokserów, mei-ji, rozbiorze Ukrainy, pardon, Transkarpatii, a może o zamachu na demokratycznie ustanowione struktury państwa polskiego, dokonanym co najmniej za wiedzą i aprobatą osoby, która nie ponosiła odpowiedzialności konstytucyjnej?

 

Jeśli chodzi Ci jednak o kwestie pojęciowe, to może przedstawisz swoją definicję "partii postkomunistycznej", żebyśmy wiedzieli od czego zacząć? Albo przedstawisz dowody na to, że liderzy (w tym "medialni") PiS nie mieli korzeni w ustroju z okresu PRLu, nie byli przez ten ustrój co najmniej tolerowani, jeśli nie hołubieni? Ich życiorysy i pełnione przed 89 rokiem funkcje raczej o tym nie świadczą...

 

Może lepiej nie, bo znów rozpęta się zawierucha, z której nic nie wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakąś słabo mówiącą w języku polskim Prawdziwą Polkę - p. Anders

Kim jest Pani Anders każdy wie. Kim był jej ojciec chyba także każdy powinien wiedzieć. Może Ty się pochwal swoimi korzeniami, powiedz co Twój dziad robił, kiedy generał Anders o Polskę wolną walczył ;) Jej ojciec dobrze córkę wychował. O Twoje wychowanie w duchu patriotycznym nie pytam, bo po Twoich postach widać :) Nie pytam też takich ludzi jak Ryszard Petru, Grzegorz Miecugow, Monika Olejnik, Adam Szechter (Michnik) czy brat jego Stefan Michnik, co o zbrodnie stalinowskie oskarżany jest i działaczem komunistycznym pierwszej klasy był... Ale to przecież PiS jest komuna :D Jest taka fajna książka - "Restortowe dzieci" się zowie. Wystarczy często w korzenie spojrzeć, by wiedzieć z kim się do czynienia ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

KingKong, czego dokonałem w życiu? :o Jestem z natury skromny więc nie będę się chwalił :dontknow:

Radzę sobie, odnajduję się w rzeczywistości która mnie otacza, starcza mi od pierwszego do pierwszego, nie obwiniam wszystkich dookoła o swoje niepowodzenia życiowe, nie widzę dookoła siebie samych złodziei i lewaków. Jednym słowem nie jestem elektoratem PiSu :)

A na serio zapytam, bo nie wiem. Czy nie wiesz może czy były prowadzone inne badania, co do elektoratów partii startujących w ostatnich wyborach? Zastanawiam się jak poza wiekiem, kształtowała się sytuacja majątkowa osób głosujących np: na PiS.

Ze statystyk które wpadły mi w ręce, faktycznie tak jak piszesz PiS popiera bardzo dużo młodzieży. Ich program wyborczy opierał się głównie na obietnicach rozdawnictwa pieniędzy: 500 zł na każde dziecko, podwyższenie najniższego wynagrodzenia, podniesienie kwoty wolnej od podatku i nie wiem co jeszcze bo za bardzo obietnicami partii w okresie wyborów się nie interesuje. To są hasła które przemawiają do ludzi młodych, z natury rzeczy jeszcze biednych. Tu upatruję tak wielkie poparcie PiS wśród młodzieży.

Ciekawi mnie też (choć takich badań na pewno nikt nie prowadził) jak wzrastało poparcie dla programu PiSu, wraz ze wzrostem dzietności w rodzinie :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

625332 powiedz co Twój dziad robił

Mojemu nieżyjącemu od 19 lat Dziadkowi Niemcy w trakcie II wojny jednym pociągnięciem z kolby wybili większość zębów - za odmowę udzielenia informacji o ukrywających się partyzantach. Jakiś czas potem, w ramach represji Niemcy zgarnęli do stodoły kilka rodzin ze wsi i spalili żywcem. Poczytaj o wsi Cech - aktualnie na pograniczu woj. śląskiego i łódzkiego. Oczywiście to nic w porównaniu z represjami z jakimi musiał się zmierzyć Jarosław Polskę zbaw. Biedak, w czasie gdy komuniści - ci sami z których wywodzi się aktualny pisowski reformator TK, prokurator Piotrowicz - ogłaszali wprowadzenie stanu wojennego musiał mierzyć się z trudem zjedzenia talerza rosołu u mamy w żoliborskiej willi...

ps. jak oni weszli w posiadanie tej nieruchomości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego dokonałem w życiu? :o Jestem z natury skromny więc nie będę się chwalił :dontknow:

Takiś skromny, że "ludzi w tym kraju" głupszymi od siebie nazywasz.

 

Czy nie wiesz może czy były prowadzone inne badania, co do elektoratów partii startujących w ostatnich wyborach? Zastanawiam się jak poza wiekiem, kształtowała się sytuacja majątkowa osób głosujących np: na PiS.

Jeśli mnie pamięć nie myli, to przedsiębiorcy najczęściej głosowali na PiS. No chyba, że tacy zaradni biznesmeni jak Ty, co to na forumowej giełdzie produktami niewiadomego pochodzenia handlują i działalności z tym związanej nie prowadzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

KingKong, mam wśród swoich klientów sporo firm, większych i mniejszych i ŻADEN znajomy mi przedsiębiorca nie głosował na PiS. Dosłownie żaden! Z Twoich postów Sebastianie wynika że właśnie poznałem pierwszego ;) Wielokrotnie skazanego na forumową banicję i ostracyzm, wracającego jak zły szeląg, wypierającego się tego kim jest naprawdę...

Poświęcę dzisiejszy wieczór na rozważaniach o czym to świadczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Blacha8, wg niedawno wytyczonych standardów, właśnie do tego sortu ludzi się zaliczam. Ale się tym nie przejmuje. Gdyby podział ten wprowadził Prezydent lub Premier RP to byłoby mi przykro ale że padł on z ust starszego pana, posła, na jakimś tam przemówieniu to daję radę i co dziennie mogę zasnąć :)

 

KingKong, z Twoich postów wyraźnie czuję Twój wrogi stosunek do mojej osoby, nie czerpię więc przyjemności z konstruktywnego dialogu z Tobą. Zakończmy go więc.

Zastanów się tylko w wolnym czasie, skąd Twoi ulubieńcy wezmą pieniądze na swoje iście kosmiczne obietnice. Z Twoich, moich ani takich jak my przedsiębiorców, podatków na to nie wystarczy. Wielcy płatnicy, szykanowani, straszeni i zarzynani na każdym kroku, wcześniej czy później stąd uciekną. I kto wtedy będzie płacił podatki i dawał zatrudnienie? Ja właśnie tego momentu się najbardziej boję.

 

Peace (pis :kox: ) and goodnight :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kim jest Pani Anders każdy wie. ... Może Ty się pochwal swoimi korzeniami, powiedz co Twój dziad robił, kiedy generał Anders o Polskę wolną walczył ;) Jej ojciec dobrze córkę wychował.

 

Mój? Z łapanki 3 razy w Warszawie uciekał, kontrabandę przemycał w czasie powstania, na piechotę, z wioski 80km idąc. Po powstaniu z kamienicy, gdzie z żoną i córką mieszkał zostały tylko gruzy. Jego żona w czasie wojny żywność do getta warszawskiego przerzucała. Jak z Warszawy uciekali, to własnym ciałem wózek dwuletniej córki zasłaniała, gdy tylko słyszała samoloty nadlatujące. O pacyfikacji Warszawy też parę rzeczy moim rodzicom opowiedziała.

 

Może skończymy tutaj z ocenianiem ludzi poprzez pryzmat ich "korzeni" rozumianych jako rodzice/dziadkowie/rodzeństwo, bo to serio o dziadka w Wehrmachcie, 2 braci na Czerskiej i Woronicza czy willę na Żoliborzu zahacza.

 

Ale jeśli nie, to Pani Anders co dla Polski zrobiła, poza pozostaniem przy nazwisku ojca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakąś słabo mówiącą w języku polskim Prawdziwą Polkę - p. Anders

Kim jest Pani Anders każdy wie. Kim był jej ojciec chyba także każdy powinien wiedzieć. Może Ty się pochwal swoimi korzeniami, powiedz co Twój dziad robił, kiedy generał Anders o Polskę wolną walczył ;) Jej ojciec dobrze córkę wychował.

Tak ją dobrze wychował, że ona nawet języka polskiego swojego syna nie nauczyła :D

A frazesy, które wrzuca w swojej kampanii wyborczej .... Brakuje żeby jeszcze obiecała po tysiąc dolarów na każdy hektar ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Atak na pamięć o generale Andersie" - lud przyswoił oczywistą oczywistość?

To prawda, że spotkanie w Suwałkach szło na żywo w TVP info, która przerwała transmisję jak się zaczęła krytyka - kutaśne złamasy :D

Czyżby pisowska cnota obawiała się, że ciemny lud kupi nie to, co trzeba? bo jeśli nie, to z jakich powodów mieliby przerywać transmisję? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KR54321, Witoldzie, Betonie (jak sam się swego czasu nazwałeś)... Nie jestem najmłodszym moderatorem na forum KA. Z tego co wiem to jestem najstarszy i niestety nie ogarniam pisania na telefonie tak sprawnie jak moi młodsi koledzy. Nieważne. Ważne że postawiłem przecinek w złym miejscu i masz już temat zastępczy :good: Dalej zachowujesz się identycznie. Kolega pisze że PiS to w rzeczywistości partia socjalistyczna a ty mu wyskakujesz z nieznajomością historii. Dyskusja z Tobą to sama przyjemność :D:D

Wywołałeś mnie z garażu. Z przecinkiem to był taki żart, fakt, o podwójnym "dnie" hahaha

Kolego, nie ma sensu rozmawiać jeśli nie odróżniasz socjalizmu od komunizmu. Poczytaj, postudiuj, jeśli kiedyś przyjdzie głód wiedzy.

*

Jeżeli wolicie oddać swój głos na kandydata PSL, zamiast na mądrą córkę jednego z największych bohaterów narodowych - generała Andersa, rozumiem! A czytając Wasze wpisy nie jestem tym zdziwiony bardziej, niż gdybyście zachwycali się uczciwością donosiciela, lub piali na cześć bohaterstwa członków WRON.

*

funkoval, odwołałem się do historii w odpowiedzi na wspomniany przez Was komunizm, mając na myśli zniewolenie w jakim znajdowała się Polska przez kilkadziesiąt lat (dla mnie mieści się to w słowie "historia"). Spadkobiercy tego reżimu są obecnie w opozycji i nie da się temu zaprzeczyć. Na tłumaczenie rodowodów naprawdę szkoda mi czasu, bo musiałbym poświęcić temu z godzinę, a tymczasem wolę sobie wykonać montaże wentylatorów chłodnicy :)

 

Wracam do przyjemności :) Miłego wieczoru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

625398 Spadkobiercy tego reżimu są obecnie w opozycji i nie da się temu zaprzeczyć

Andrzej Kryże-w PZPR od lat 70 do samego końca, PRLowski sędzia .Stanisław Piotrowicz - członek egzekutywy PZPR, PRLowski prokurator - obaj cieplutko przyjęci w PiS - o czym my kur.wwa mówimy????!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KingKong...

 

... powinieneś skończyć swój pobyt tutaj. Jesteś zbyt "patriotyczny", "wykształcony", "rozumiejący". Masz zbyt dużo "racji". Widocznie masz też zbyt "szlachetnych" przodków.

 

Co, kurwa, na forum takich prostaków robisz?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbastujcie Panowie bo zaczyna się robić gównoburza jeszcze lepsza niż poprzednio jak zaczął się temat polityki... albo niech powstanie w tym dziale temat " Polityka" i tam będzie można sie spierać do woli, chociaż widząć w jakim kieruku zmierza dyskusja jak wchodzi się na ten wątek to nie wiem czy to dobry pomysł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

 

A nie zaglądałem tylko tydzień czy jakoś tak hahaha.

 

Jarosław. Biedak, musiał mierzyć się z trudem zjedzenia talerza rosołu u mamy w żoliborskiej willi...

 

"Dobra zupka, pomidorowa, zjedz Jaruś, póki gorące" :-]

 

Każda łyżka ciężka jak ten pierścień co go Frodo nosił, a droga z talerza do mordy "dłuższa niż do serca Mordoru mu się zdawała"

Na szczęście nie wiemy, jaki to ciężar wpie**a*ać rosołek przejmując sie losami jakiegoś kraju, ufff.

To musi być tytaniczne zadanie, tylko prawdziwy bohater mógł tego dokonać bez skrętu kiszek :lol:

 

Eryczek toto obwinianie o własne niepowodzenia i nieróbstwo komuchów i lewaków i zboczeńców to nie jest krajowa dewiza?

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.