Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu miałem podobną sytuację ale to ja byłem tym sprzedającym. Sprzedałem zabawkę która nie podeszła dzieciom, którą dostali pod choinkę. Ale gdy w końcu kurier przyjechał ją zabrać dzieciaki zrobili taką awanturę że.... musiałem tego kuriera gonić po ulicy i go zawracać. Oczywiście zwróciłem natychmiast kasę, jednakże osoba, która to wylicytowała nie chciała tak jak ty odpuścić. Nie docierało do głowy że dzieci nie pozwoliły na wysyłkę. Skończyło się na kłótni.

Apropos gaci za 1 pln: W kodeksie cywilnym jest coś takiego że jeśli zawarta umowa była przez pomyłkę to jest nieważna. Zresztą co tu gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście sądy nie rozpatrują spraw poniżej określonego pułapu kwot bo każdy taki pieniacz/cfaniak, który trafił towar za złotówkę by się chciał sądzić o parę gaci. Daj se chłopie spokój, przyjmij zwrot kasy i przejdź do tematu "co mnie dziś ucieszyło". Przed świętami chcesz komuś obore robić, trochę przyzwoitości. A jak ci zależy to dogadaj się z nim na uczciwą cenę i mu dopłać te parę złoty by ten ktoś nie był w plecy.

 

Lepiej bym tego nie ujął :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście sądy nie rozpatrują spraw poniżej określonego pułapu kwot

 

Skąd masz takie info? Sądy powszechne nie mają limitów dolnych ani górnych.

 

Pieniactwo odstrasza się koniecznością uiszczenia opłaty (co do zasady 5% kwoty dochodzonej przed sądem, nie mniej niż 30 zł) albo wykazania, że takiej opłaty nie jest się w stanie uiścić.

 

Także, tego, jak ktoś chce i uważa, że zasady czy honor nie pozwala mu odpuścić, oraz ma czas na to, żeby pisma pisać i do sądów chodzić, to czemu nie...

 

A w temacie:

 

Muszę się zmierzyć z pomysłami na regulaminy wewnętrzne w jednostkach samorządowych. Może ich "tfurcy" będą mieli litość i po prostu przerżną z dobrego wzorca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, z przeciwmgielnymi przednimi jeżdżą idioci od świtu do nocy to i tylne palą jak nie trzeba...

 

Manio, ale chodzi o to że nie trzeba, a nawet nie można od strony prawa, a poza tym w takiej sytuacji to oślepia, czym stwarza ryzyko wjazdu w zad. : :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednich też wg. prawa nie można a minimum co piąty baran na drodze traktuje je jak dzienne...

Byłem jednym z takich baranów do momentu jak nie dostałem 100 zł mandatu, założyłem moduł do dziennych i mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelpp, ostatnio około godziny 18:00 (więc jest już ciemno) jechała Pani nowym Tucsonem. Chyba nie miała czujnika deszczu, bo jechała właśnie na dziennych(fabrycznych). Z przodu ją było widać, ale z z tyłu nie. Dopiero jak jej 5 samochód z przeciwka mignął to sie skapnęła o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie na myśli czujnik zmierzchu nie deszczu. No i powinien automatycznie przełączyć.

Te oryginalne ledy dzienne fakt, biją mocno ale te badziewia dokładane to się ledwo żarzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelpp, tak tak. Zmierzchu :P Te badziewia ledwo dają i szczerze mówiąc mi to tam lotto. I tak jazda ze światłami w dzień jest dla mnie sprawą dyskusyjną więc ani mnie to parzy ani ziębi. Bardziej mnie denerwuje zestaw mijania + halogeny i wyżej wspomniani ludzie, którzy zapominają przełączyć z dziennych na mijania jak sie ściemni lub jak leje deszcz :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxy82, o tym też mówie. Pada mocno deszcz a taki Ci popitala na przednich dziennych tylko. Jeszcze jak jedzie w zatłoczonym mieście 50km/h to z Bogiem sprawa. Ale jak jedzie 3pasmówką albo ekspresówką...

Ostatnio jak była mgła to na ekspresówce spotkałem Peugeota i starego TIRa bez przeciwmgielnych :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na str 283 pisałem o krętaczu z olx. Napisałem wtedy do niego co z przesyłką i żeby podał nr pzesyłki.

Odpowiedział, ze jak wróci do domu to poda. Do dzisiaj ani nr ani paczki.

Zgłosilem go do olx. Napisalem mu, ze leci w h... i będzie zgłoszony na policje żeby innych nie oszukiwał.

Uważajcie na gościa Speed_851 niejaki Marcin B. 64-000 Kościan !

Tu ogłoszenie: http://olx.pl/oferta/mio-p550-CID5-IDcxU81.html

Zrobi w konia kilka osób i wpadnie 100ka zamiast 20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkr - na to nie ma siły jak się trzyma samochód na parkingach. Raz była u mnie taka obcierka że mi lusterko złożyli :evil:

Niestety... zacisnąć zęby i robić poprawki :/ No chyba że 'za rękę' kogoś złapiesz i z jego OC poleci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tegies, Zdaje sobie sprawę, ale jednak boli każda rysa :/

 

Co do łapania za rękę to też się już przekonałem, że to jedyny sposób, żeby cokolwiek ugrać.W innym wypadku można zapomnieć, nawet jeśli sprawca parkuje tuż obok i wszystkie ślady prowadzą do niego. No ale to już trzeba kamery, zdjęcia, jednym słowem monitoring 24h czyli paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.