Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś już czasu denerwują mnie niektórzy rowerzyści zapominający o tym, że w nocy wypadałoby mieć jakieś "świetliki" z przodu i z tyłu, coby lepiej ich było widać,np. na skrzyżowaniach gdy cisną chodnikiem do przejścia...

Tak samo nagminne wjeżdżanie na przejścia, jeszcze jeżeli ktoś zwalnia tak by można było go dostrzec to nie ma problemu, ale jak jakiś "kolarzysta" leci na oślep bo ma zielone, które na dobrą sprawę jest dla pieszych (oczywiście piszę o przypadkach w których sygnalizacja na przejściu dotyczy tylko pieszych) no to cóż...

Żeby nie było, nie mam nic do rowerzystów (tych myślących) ale obserwując niektóre poczynania dochodzę do wniosku, że jazda po mieście na rowerze powinna być obowiązkowo uprzedzona egzaminem państwowym, tak jak ma to miejsce z np. kat. A, B, itd.

Taki egzamin z pewnością zmniejszyłby ilość, tak na prawdę, głupich błędów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuźwa stało się :D pierwszy mandat ... :dontknow: 100 zł za przyciemnione kierunki ( kij z tym :D przeżyje to ;) ) + za jazde slalomem po drodze ... naje...ne dziur wydm i jak tu nie kręcić, żeby ominąć :wallbash: przy tym wszystkim urwana osłona silnika ... najlepszy komentarz policjanta, obniżone auta powinny być nie dopuszczone do ruchu, weź zrozum typa :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tegies, dokładnie ;) niechciałem się tam z nimi sprzeczać bo nie w tym rzecz ;) oni są zawsze najmądrzejsi ( nie mówie wszyscy bo są fajni, normalni policjanci :good: ) i ciężko im zawsze cokolwiek udowodnić, pokazać, że się mylą :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowód powinien zabrać tak czy owak. Nie przyjąłbym mandatu, bo masz 15 minut na naprawę/wymianę uszkodzenia. Czyli ściągasz folie i jedziesz dalej.

 

Natomiast mandat za jazdę slalomem i teksty tego typu o obniżonych autach to miedzy bajki niech sobie włoży. Co ma powiedzieć właściciel Ferrari? Ma sobie pół auta rozjebac, bo zamiast naprawiać i robić drogi to nasz piękny kraj utrzymuje darmozjadow typu straż miejska? Profil opony? A gdzie do cholery jest zapisane, ze muszę jeździć na balonach? Jak uszkodze felgę na profilu 30 to nie dostanę kasy od miasta? Idiotyzm. To nie ty jestes winny, ze masz niżej auto niż 90% rodaków, tylko miasto ma zrobić taka drogę, żeby każde auto dopuszczone do ruchu mogło po niej przejechać. Jak kogoś stać na lambo czy pagani to ma nim nie jeździc? Śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to nie można omijać dziur na drodze? Za przekroczenie ciągłej czy zmianę pasa bez kierunkowskazu mogą karać, ale żeby za jazdę slalomem? Ewentualnie jest jeszcze paragraf o stwarzaniu niebezpieczeństwa dla współuczestników ruchu, może to pod to podciągnęli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespa, była ciągła i przyznam się przejechałem przez nią :/ ale nie w tym rzecz, kuźwa dziura na 10 cm głeboka, nawet na seryjej zawieszce byś coś urwał/ukrzywił/itp. nie mówiąc o glebie ;)

 

sami wiecie Panowie jak jest z nimi, oni swoją kijanką przepierdzielili obok mnie tak, że wszystko skakało w tym aucie (mówie o tych co mnie skasowali ;) ) :wallbash: a jak sie zepsuje to z naszych kieszeni naprawy, w dupie mają dbanie o auto służbowe. Widziałem ich w lusterku ale nie sądziłem, że jak przekroczę ciągłą to mnie skasują :/ ale stało się ;) widać oni nie mają w zwyczaju dbać o auto i jego składowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sie nie zgadzasz z mandatem i nie czujesz sie winny, dlaczego go przyjales?

 

Też bym nie przyjął + wziąłbym telefon i porobił zdjęcia nawierzchni jaka jest w tym miejscu od razu (najlepiej tak żeby było widać ich radiowóz) żeby mieć na dowody + na takie sytuacje przydaje się rejestrator ;)

Prawnikiem nie jestem, ale mandatu na 99% byś nie dostał w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jakby dziecko wybiegło na drogę albo przewróciło się drzwo lub gałąź przed autem to tez będziesz się zastanawiać czy wrzucić kierunek? Są sytuacje w których nie zastanawiasz się czy włączyć kierunek i omijasz przeszkodę ratując siebie przed utratą materialną bądź zdrowotną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że jak by przekroczył linie raz lub dwa to by się obeszło, ale sądzę, że jechali sobie za tobą chwilę dłużej i kilka razy przekroczenie było :) Inna sprawa, że pewnie mało mieli wypisane w tym dniu i tak by ci za coś wsadzili mandat i tak ;)

Miałeś po prostu pecha i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też jest taka ulica, kamienna, główna w mieście. Dziura na dziurze, za każdym razem jadę slalomem ale teraz widzę że lepiej jechać 20km/h. Ostatni raz remont tu znaczy łatanie robili na euro 2012 gdy mieli mieszkać duńczycy. Z rok temu napisałem nawet do duńskiego związku piłki nożnej że błagam ich by przyjechali bo ta ulica jest już tak rozp...ona że nie da rady jechać. Ale nic nie odpisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z kolanem i więzadłami :(

Co konkretnie?

Nie daj tylko sobie ciąć kolana!

 

DLaczego? Co w takim razie powinien zrobić? Pytam bo sam mam podobny problem, zerwane więzadło i róg łąkotki.

Od 8 lat mam teoretycznie operacyjne kolana- naderwane wiezadla krzyzowe i poboczne i obie lekotki uszkodzone. Pierwsze kolano rozwalilem na nartach a drugie w tym samym roku na obozie wedrownym..

Po drugiej awarii ze szpitala wypisalem sie bo chcieli mi ciac.

Niestety kazda ingerencja z nozem w kolano bedzie dawala o sobie znak do konca zycia.

Prosty plan treningowy do wzmocnienia miesni glebokich do tego co pare lat jakas wizyta u kumatego masazysty ktory umie pracowac na splotach nerwowych i mozna zyc :)

Ja z rozwalonymi kolanami skonczylem mgr z wf i caly czas mam dosc aktywny tryb zycia i kolana daja rade ;)

Kumpel ze studiów ktory tez rozwalil wiezadla dal sie pociac i kiedy bym z nim nie gadal zawsze mowi ze zaluje ze to zrobil bo ciagle ma problemy..

Ogolnie sporo znajomych mialo ciete kolana i kazdy żałował.

A przy przeciazeniu kolana i bolu badz opuchliznie oklad z kapusty i naprawde sie sprawdza..:)

 

No kapusta jak spuchnie i ostatnimi czasy opaski Rehband no i prostować nogę wstając po siedzeniu po turecku na dwa, trzy razy, to i nawet dwa razy w tygodniu w piłkę gram :) A lewe to mnie już zabijało :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.