Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

Wkur.....wiła nie firma Orange, podpisałem z nimi umowę i w tej umowie był wyraźny zapis, że przez pierwsze 6 miesięcy abonament 0zł. Tak było tez napisane na stronie internetowej przy opisie tego planu taryfowego, telemarketerka tez powtarzała to kilka razy, a wczoraj dostałem smsa, że to już ostatni miesiąc obowiązywania rabatu na abonament :zly: Zadzwoniłem dziś na biuro obsługi i telemarketerka, która ze mną rozmawiała tez widziała ten zapis i nie wiedziała jak to możliwe, ze dostałem taka wiadomość. Musiałem składać reklamacje i mam 14 dni na jej rozpatrzenie. Druga rzecz która mnie wkur...wiła to wadliwy interfejs OBD2 bluetooth. To akurat z mojej winy bo zamówiłem ten tańszy. Łączy się z komórką bezprzewodowo, ale nie łączy się z komputerem samochodu :zly::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkur.....wiła nie firma Orange, podpisałem z nimi umowę i w tej umowie był wyraźny zapis, że przez pierwsze 6 miesięcy abonament 0zł. Tak było tez napisane na stronie internetowej przy opisie tego planu taryfowego, telemarketerka tez powtarzała to kilka razy, a wczoraj dostałem smsa, że to już ostatni miesiąc obowiązywania rabatu na abonament :zly: Zadzwoniłem dziś na biuro obsługi i telemarketerka, która ze mną rozmawiała tez widziała ten zapis i nie wiedziała jak to możliwe, ze dostałem taka wiadomość. Musiałem składać reklamacje i mam 14 dni na jej rozpatrzenie. Druga rzecz która mnie wkur...wiła to wadliwy interfejs OBD2 bluetooth. To akurat z mojej winy bo zamówiłem ten tańszy. Łączy się z komórką bezprzewodowo, ale nie łączy się z komputerem samochodu :zly::wallbash:

 

30 dni zgodnie z prawem telekomunikacyjnym ;) 14 dni to wewnętrzny standard orange i większość zgłoszeń jest w tym czasie rozpatrywana, taka informacja powinna być przy składaniu reklamacji w BOK ci przekazana. Bez stresu, takie problemy przy mnp niekiedy występują (wynika to z tego, że 3 miechy jest w większości umów zawieranych w punktach, 6 przy niektórych promocjach telesales i sklepie internetowym)ale właściwie możesz być przekonany, że sprawa zostanie zamknięta pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
OBD2 bluetooth. To akurat z mojej winy bo zamówiłem ten tańszy. Łączy się z komórką bezprzewodowo, ale nie łączy się z komputerem samochodu

 

ELM327 ? Który konkretnie zamówiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub wewnętrzny do wymiany, a miałem powoli oddawać auto do lakiernika na wycięcie tylnego lewego poszycia, wspawanie nowego i lakierowanie całego nadwozia :(. Najgorsze, że znalezienie tego przegubu w dobrej cenie to jak trafienie w totka, a całej półosi za 1000 złotych nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tazman, Umowa była właśnie zawierana przez telemarketera bo była po prostu korzystniejsza niż ta ze zwykłego punktu. Smsa o kończącej się promocji dostałem wczoraj, a dziś to na gorąco zgłosiłem w BOK, mam nadzieje że rozwiążą to po mojej myśli :zly:

 

Evo, Tak Elm 327 taki zwykły niebieski.

blu1.jpg

Po włożeniu do gniazda obd sieci się ciągle czerwona dioda. Telefon po włączeniu bluetooth wykrywa urządzenie i się z nim łączy, a po włączeniu Torque pojawiają się wszystkie niebieskie ikonki oprócz tej z samochodem.

Torque-Pro.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub wewnętrzny do wymiany, a miałem powoli oddawać auto do lakiernika na wycięcie tylnego lewego poszycia, wspawanie nowego i lakierowanie całego nadwozia :(. Najgorsze, że znalezienie tego przegubu w dobrej cenie to jak trafienie w totka, a całej półosi za 1000 złotych nie kupię.

A jakie objawy? Czy poporostu guma się rozwaliła i syf naleciał?

Najlepiej pojechać do jakiegoś specjalistycznego zakładu, na pewno coś poradzą bo szukanie używki to loteria a nowy to spory koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownicę od 90 km/h wzwyż chce wyrwać z rąk i trzęsie całą karoserią, w zeszłym roku wymieniałem lewą półoś kompletną, ale ona nowa kosztowała 400 złotych. Zawieszenie całe nowe, każda gumka nowa. Sprawdzane na 5 kompletach felg, na dwóch własnych i 3 pożyczonych. Nie ufam zakładom i wolę to samemu zmienić, oddałem kilka razy auto do ASO Opla i za każdym razem wracało z jakimś problemami, po uszkodzeniu sterownika poduszek przeszli samych siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

 

Pytam właśnie pod kątem Torque, sporo tych ELM327 na Alle, już wiem którego nie kupować ;)

 

Ja kilka dni temu kupiłem na aliexpress, ma działać z torque, wg komentarzy ludzi się sprawdza. Za jakieś 2 tygodnie przyjdzie więc dam znać. Cena? śmieszna, 5$ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

 

Pytam właśnie pod kątem Torque, sporo tych ELM327 na Alle, już wiem którego nie kupować ;)

 

Piotrek, ja ze 2 czy 3 lata temu kupiłem takiego ELMa:

8824c0a058fbac23ac5272cf31e20605198.41.242.20elm1.JPG

 

Z Laguną 1ph1 mi się łączył, teraz z mundkiem też bez problemów. Za to z Vectrą B '99 ni chu chu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie informacje mozna uzyskac z torque?
Oprócz diagnostyki są tez takie bajery jak pokazywanie średniego i chwilowego zużycia paliwa, prędkości, obrotów, temperatury oleju, itp. Także w formie prymitywnego HUD display (kładzie się tel. na desce rozdzielczej, pod szyba, a telefon generuje odwrócony obraz, dzięki czemu widoczny jest na szybie. Można tez mierzyć przyspieszenie 0-100 i inne.

Można również zapisać przebyta trasę (za pomocą gps w telefonie) z dołączonym logiem danych z silnika.

Odczytuje błędy z komputera i nawet potrafi je wykasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie żadnych możesz sobie sprawdzić obroty silnika, temperaturę i zmierzyć czas np do 100 km/h niby można sprawdzić błędy ale u mnie w passacie b5 i b6 nie ma żadnych a po podłączeniu VCDS mam chyba 4. Jak zapaliła mi się kontrolka poduszki też nie pokazywał żadnego błędu. Szkoda kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... u mnie torque kasuje i pokazuje wszystkie błędy w Renówce, Focusie i Golfie 4. W focusie najczęściej używam i mam średnie zużycie paliwa, chwilowe, różne temperatury płynów i jeszcze sporo innych odczytów z silnika.

 

Dużo zależy od tego wpinanego modułu BT. Ja mam taki

 

201204132355542172.jpg

 

Akurat nie mam komputera w focusie więc bardzo się to przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy:

1. rozkopali Domaniewską :zly: Na Domaniewskiej będą rurę podłączać przez trzy tygodnie. Nie znam się na tym w ogóle, ale wydaje mi się, że to długo (oczywiście, mówię tak, bo mi drogę zwężyli :P ). Korki, korki, korki. Godzinę pokonywałem odcinek, który zwykle zajmuje mi z 10-15 minut... Dzisiaj już zaparkowałem daleko od pracy i przyszedłem na pieszo, bo jadą jak emeryci mistrzowie prostej cholercia.

2. kiedy pada deszcz, to ludzie nie wiedzą, że można jechać, tylko stoją i się boją. A na autostradzie jadą 80-90 :wallbash: Ja rozumiem, nie 200, bo jest ślisko ale jak nie ma nawałnicy, to można spokojnie jechać 120-140 na mokrym asfalcie. Dwa pasy, droga równa, pas awaryjny... Wszytko się zgadza. Ale nie, 90 jadą. no to żeby chociaż prawym pasem, to też nie, 90 lewym a jak są trzy pasy, to środkowym 90...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rurę podłączać przez trzy tygodnie

oby nie wyszło jak na Bemowie, gdzie remont miał trwać 2-3 miesiące, a idzie 8 :wallbash:

kiedy pada deszcz, to ludzie nie wiedzą, że można jechać, tylko stoją

też mnie to fascynuje, w pogodny dzień lecą na złamanie karku, spadnie trochę deszczu i boją się wbić 3 bieg :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biszkopt, ad.am, właśnie opisaliście najbardziej frustrujące mnie przyzwyczajenia ludzi jeżdżących (bo na miano kierowcy to trochę za mało):

- deszcz spadnie to zapominają że gaz idzie dalej, niż na 1/10 skoku i jadą tak wszystkimi pasami;

- okupowanie lewego pasa na A i S, jakby wybrali się na spacer widoki podziwiać; albo wyjedzie taki 'do wyprzedzania', musisz pół paczki wytracić, piętro albo i dwa w dół, a on ceregieli się z dotychczasową prędkością jakby chciał a nie mógł - a może konie mu spod maski uciekły? Już mam manetkę od świateł lekko wyślizganą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu kupiłem na aliexpress, ma działać z torque, wg komentarzy ludzi się sprawdza. Za jakieś 2 tygodnie przyjdzie więc dam znać. Cena? śmieszna, 5$ :)

Mój był zapakowany w półprzeźroczysty woreczek razem z małą płytką CD i tez był wysyłany prosto z CRL, a dokładnie z Foshan. Z przesyłką kosztował 25zł, tyle że był zamawiany z Allegro. Daj znać jak dojdzie i czy łączy się z samochodem.

Sprawdzę przy okazji czy działa z innymi samochodami, być może tylko nie łączy się z moim :o

 

bienek, Ten moduł bez problemu łączy się z Golfem 4???? Na allegro tez jest kilka odmian tego interfejsu ze zdjęcia tak samo jak z tym felernym niebieskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoje sobię dzis pod szkołą sisotry czekam na nia, i tak widzę że peugot z hakiem cofa w moją strone. Czekam zatrzymuje się pare centymetrów przed moim zderzakiem i za chwile ino poczułem jak autem potrząsło. Pani się szybko pozbierała i odjechała, naszczęscie skonczyło się na wgniecionej tablicy i peknietej ramce, teraz tylko muszę Pani poszukać bo numery mam. :dontknow::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.