Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator
Paczka z DE pełna serowych chrupek :D Rekonwalescencja się powoli kończy więc trzeba wracać do żywych :-]

 

 

Polecam:

http://mandras.pl/index.php?route=produ ... uct_id=150

jedyne 75 zł a ile będziesz miał radości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzis a wczoraj dostałem takiego maila od bardzo zainteresowanego klienta moim seatem, (wczesniej zapytał o wiecej info):

"Czesc,

Dzieki za informacje. Prawda jest taka ja potrzebuje tego samochodu, ja gdy przyjść do Polski. Bede podrózy z Anglii (ja mial przyjsc tutaj, aby znalezc prace).

Jesli nie może poczekac kilka dni, by zaplacic za wszystko. Bylbym w stanie zaplacic 30% kwoty przelewem z konta, które mam z PKO Bank Polski.

Do tego trzeba mi dac swój numer konta bankowego i nazwe banku. Ja też potrzebuję kopie swojego ID DOWOD OSOBISTY (2 strony), aby upewnic sie, ze konto nalezy do Ciebie.

Jesli zgadzasz wyslij mi swój numer konta i kopie ID, ja dokonac przelewu 30%, a skontaktujemy sie z Toba, aby zebrac samochód w przyszłym tygodniu.

Jesli ty akceptujemy ja będzie kupić lot biletów blisko ciebie, aby odebrac samochód.

Z pozdrowieniami,

Janicki Piotr Pawel

PS: Jestem zalaczajac kopie mojego dowodu osobistego, aby zobaczyc, ze jestem powazny i mozesz mi zaufac."

:lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E to słabo u Ciebie, u mnie ten sam przypadek tyle, że od początku pisaliśmy po angielsku :D

Thank you for getting back to me. Am really satisfied in buying your AD.I'm ready to pay your asking price 13.500 PLN including the PayPal transfer charges,How i wish i could come to inspect this item but currently i'm working away from the country... But the issue is i am an oceanographer and i do have a contract now so am presently on sea.The contract is strictly no call due to the lack of reception on the sea area. But I'm able to access email anytime as we will make use of laptop so my only quickest payment option is PayPal as i can send money via PayPal anytime.Since I'm requesting this transaction to be done via PayPal, i will be responsible for all the paypal charges on this transaction and if you don't have an account with paypal, its pretty easy, safe and secured to open one. Just log on to http://www.paypal.com. I hope we can make the purchase as fast as possible? I have a mover that will come for it once payment clears and they will take care of very necessary paper for me.I need your PayPal Full name and email address so i can send the money now.

 

Many Thanks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja też mam :P

 

... I'm Rita Bob from United State of America. I'm Ready to Buy this Vehicle from you as I Would be sending Down My Private Transport Company (Global Shipping Logistics) for the Vehicle to be Picked from your Location to My country.

 

However, The Transportation charges, Expenses and cost to pick up the vehicle from your Country to my Country shall be responsible by me. Therefore, I want you to get back to me with your address such as ( Name, Address, Post Code, Phone No, Country, State/City e.t.c ) In order to forward your address to my shipping company for the pick up bills to be calculated and estimated. I don't have access to receive/call out on phone due to the nature of my job as marine presently working on sea for the moment.

 

Regarding the payment, how would you like to be paid as I only have access paying you via bank to bank transfer! Hope paying you via bank transaction would be okay by you as that's the only means I can pay you here I am...

 

Urgent Response needed from you!

 

Mrs Rita

 

Ps Note... My Pick up Company, will have time with you to handle and change all the necessary document needed to be changed to my Name. Therefore, I would not like any delay from you!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.