Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 2


Rekomendowane odpowiedzi

Nie demonizujcie, świat się zmienia, życie się zmienia i auta też się zmieniają. Uważam, że S60 jest bardzo ładne, wiem też, że jest niesłychanie wygodne. Rozważałem też E46 i W211. Jakbym miał podjąć drugi raz decyzję to wybrałbym tak samo. Fotele w moim S60 to normalnie poezja. 500 km się niekiedy zrobi w ciągu dnia i nie czuć, że się autem jechało. Dla mnie bomba. Bagażnik wielgachny, zapas mocy wpływa na bezpieczne wyprzedzanie. Czego chcieć więcej? ;)

 

Boohal - nic się nie dzieję, póki co ;) Ale już nie zapeszam :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

gary, kiedy dokładnie policjant "zabrał" Ci prawko?

Jeżeli za +50km/h w mieście to nauczka na przyszłość: nie mówić, że ma się dokument przy sobie. W świetle obecnych przepisów dotaniesz wtedy 50zł za brak dokumentu + mandat + punkty. Uprawnienia zostają.

Nie działa to oczywiście w wyniku kumulacji punktowej - tam uprawnienia z urzędu są zabierane.

 

 

Głupoty opowiadasz. Prawa jazdy nie miałem ze sobą. Czekasz na list od starosty i uprawnienia Ci ukrócą. 3 miesiące liczy się i tak od oddania prawa jazdy lub jego wysłania do urzędu. Więc blankiecik i tak trzeba raz dwa oddać. ;) nie wiesz, to nie wprowadzaj tu ludzi w błąd :)

 

MatthewG, takie tam na szybko, ale widzę że nic się nie ukryje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, spoko, ja rozeznawałem temat u takiego jednego i raczej takiej opcji nie widzieliśmy. Przyjąłem mandat, jestem w dupie. Tyle. Ale masz swoje sposoby to spoko, byleby nikomu nigdy się nie przydały i tego życzę sobie i Wam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to samo ale...koleś mieszkający w Monachium pojechał sobie w nocy po fajki. Był po browarku. Miał sam wybrać i zgłosić termin 1mca w którym miał zakaz prowadzenia. Miał na to chyba pół roku. Zakaz prowadzenia obowiązywał na terenie Niemiec więc jak jechał do Pl na 2 tygodnie to zgłosił w tym czasie i jakoś zleciało. Samego dokumentu mu chyba nie odbierali, nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyszło ta za prędkość, było sobie ograniczenie na autostradzie (zwężenie) nagle pojawia się beta 5 na zderzaku z kogutami. Panowie wypisali mandat i do widzenia. Teraz przyszło pismo o zakazie na miesiąc. Tylko właśnie nie bardzo rozumiem jak oni mogą mi odebrać prawko jeżeli to nie oni są organem go wydającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, dostajesz zakaz jazdy. Zatrzymają cię...to się wtedy pewnie nie wypłacisz. Wiem, że nie było to sofort ale mógł wybrać termin.

Nie napisali ci nic o terminie ? Ile przekroczyłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 miesiące na wybranie terminu. Jeżeli chodzi o zakaz prowadzenie w ich kraju to spoko i tak się nie wybieram w najbliższym czasie, tylko oni w tym pisemku żądają dostarczenia prawka do tego komisariatu, który wystawił mandat (oczywiście kasa została zapłacona). W przypadku, o którym piszesz gość mieszkał w Monachium, a ja nie mam nic wspólnego z ich krajem. Przekroczone było jakoś ~150km/h na 80 albo 90

 

kuflik, na jakiej stacji? Wczoraj na auchan widziałem chyba po 3.39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo w ogóle jak się dokładnie wczytać to policjant zabierając nam dokument nie cofa nam uprawnień do prowadzenia pojazdów. Sprawa jest przekazywana do starosty i później do sądu. I to dopiero ten ostatni zabiera nam czasowo uprawnienia :D

A znając realia kooperacji naszych urzędów okazuje się, że przez cały czas można jeździć samochodem (z mandatem 50zł za brak dokumentu) i jak w końcu sąd orzeka karę to mija ponad 3 miesiące od początku "akcji" i uznaje się ją za odbytą :D

 

niestety nie działa to tak jak opisałeś, w przypadku braku prawka przy sobie dostaniesz decyzję starosty o zatrzymaniu uprawnień na 3 miesiące i od jej wydania lecą 3 miesiące bez jeżdżenia

także brak prawka przy sobie trochę odsunie w czasie sprawę

jeszcze możesz się później zdziwić przy policyjnej kontroli jak ci powiedzą, że jeździsz bez uprawnień i masz kolejne 3 miesiące na piechotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tyle kosztuje cały miesiąc :D

 

Koszt tygodniowego dojazdu do pracy przy tankowaniu wyłącznie 98/V-Power - 40 zł :D

 

Tylko ja robię miesięcznie ponad 2500 km :D.

 

1,62zł u mnie było wczoraj, a w Olsztynie 1,94zł ;)

Dla mnie 1,79 zł za litr gazu to idealna cena, w grudniu płaciłem 2,20 zł i było to już delikatną przesadą ;). Miesięcznie 100 zł w kieszeni pozostaje przy obecnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.