Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Odebrane auto od lakiernika, pomalował cały przód, listwy oraz klamki w kolor oraz tył auta (oprócz klapy i zderzaka) :). Zrobiony przegląd techniczny w już mi znanej stacji technicznej, gdzie nikt mi nie robił problemów z brakiem przy sobie dokumentów od gazu (Pan mi grzecznie powiedział, że wszystkie dokumenty mają i nie muszę się martwić dokumentami od gazu przy następnym przeglądzie). W stacji kontroli w mojej okolicy robili problemy jak zawsze, że brak dokumentów od gazu, auto za niskie itd :D.

 

Teraz mogę wyjeżdżać na resztę kontraktu i pracować na swoją emeryturę za granicą :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku rozwiązania umowy o pracę na czas określony pracodawca nie musi wskazywać nawet przyczyny wypowiedzenia - sayonara i tyle. Przy umowie na czas nieokreślony - musi podać przyczynę, która rzeczywiście istnieje i obiektywnie uzasadnia rozwiązanie stosunku pracy. Przy niezgodnym z prawem rozwiązaniu umowy o pracę na czas nieokreślony (np. bez podania przyczyny, z fikcyjną przyczyną lub taką, która nie uzasadnia rozwiązania stosunku pracy) - pracownikowi przysługują środki prawne, np. powództwo o odszkodowanie czy o przywrócenie do pracy. Jeśli u pracodawcy funkcjonują związki zawodowe, zamiar rozwiązania takiej umowy trzeba zgłosić organizacji (organizacjom) związkowej, która ma prawo wyrażenia opinii. Tyle teorii w telegraficznym skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zmienia taki rodzaj umowy?

A to, że nie zastanawiasz się czy ci przedłużą umowę czy nie. Masz na stałe to już nie tak łatwo cię zwolnić, jedynie jak ciężko przewinisz, bynajmniej w firmie w której pracuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zmienia taki rodzaj umowy?

A to, że nie zastanawiasz się czy ci przedłużą umowę czy nie. Masz na stałe to już nie tak łatwo cię zwolnić, jedynie jak ciężko przewinisz, bynajmniej w firmie w której pracuję.

 

Nie korzystamy ze słów, których znaczenia nie znamy :?

 

A umowę na czas nieokreślony można banalnie zerwać w obie strony. Pracodawca podaje jeden powód - niewykonanie polecenia przełożonego. A jak Ty się chcesz zwolnić, to albo porozumienie stron albo, w skrajnym przypadku porzucenie. Druga opcja tylko przy podpisanej umowie u innego pracodawcy/promesie/spadku po babci ze Szwajcarii/6 w lotto (niepotrzebne skreślić)

 

Mi humor poprawił koniec remontu zawieszenia w mundku, w końcu pięknie się prowadzi. Poszły 2x wahacze tył, dwie tuleje, amory, łączniki. Spokój na ładnych parę lat. 2 felgi wyprostowane (niby ori ronal a podobno tak miękkie jak plastelina :dontknow: ) A jako wisienka ustawiona została geometria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco lepsza ochrona przed zwolnieniem.

Jaka niby? Okres wypowiedzenia zależny od stażu i tyle. Bez różnicy. Miesiąc czy dwa tygodnie, co to zmienia? Jedynie problem jak chcesz zmienić pracę :-]

 

Dokładnie - ja już mam okres wypowiedzenia 3 miesięcy i to mocno ważyło na bardzo dobrej ofercie pracy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.