Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej do zrobienia samemu, w RT3 to nic trudnego, w RT6 też nie wygląda źle:


Lub googluj: upgrade softu RT6 peugeot citroen
Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MMCzysci napisał:

Jak najbardziej do zrobienia samemu, w RT3 to nic trudnego, w RT6 też nie wygląda źle:


Lub googluj: upgrade softu RT6 peugeot citroen
Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka



 

OK. Łatwe? Może i tak:) nie ogarniam:)

Mam ISO 2.21, nagrałem sześć płyt jak sugeruje jutuber

 x1 itp, jak za starych pirackich czasów. 

 

13 minut temu, smerf91 napisał:

Jak chcesz do peżo tego co kupiłeś to pisz na priv pomogę 😀

Oczywiście do tego co kupiłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, alexander.p napisał:

OK. Łatwe? Może i tak:) nie ogarniam:)

Mam ISO 2.21, nagrałem sześć płyt jak sugeruje jutuber

 x1 itp, jak za starych pirackich czasów. 

 

Oczywiście do tego co kupiłem:)

Nie nagrywaj żadnych płyt. Jutro Ci napiszę co i jak 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja opanowana 🙂

 @MMCzysci a wiesz co było, że nie bylo tak prosto i łatwo jak na jutubie gadają?

Cytuję z grupy FB Peugeot 508 Club Polska

"ROZWIĄZANIE: Okazało się, że problem tkwi w tym, że system Windows 10 tworzy na pendrivie ukryty plik "System Volume Information". Da się go usunąć przy pomocy Powershell" 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, sąsiad prosił mnie o pomoc a jako że na car audio się nie bardzo znam, to proszę was o pomoc. 

Sąsiad szuka jakiegoś budżetowego zestawu do peugeota 407 z oryginalnym radiem, podpowiedziałem mu żeby zacząć od wygłuszenia i z tym się pogodził. 

Pytanko tylko jakie głośniki wybrać pod oryginalne radio, 4x165mm, i którymi matami wygłuszyć, tak jak mówił chce to zrobić budżetowo ale dobrze. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Hej. Poszukuję modułu BT wpinanego w AUX. Z dobrym wlasnym głośnikiem i mikrofonem, bo do genialnego radia RT3 nie da się podłączyć modułu, który dogadałby się z z fabrycznymi. Są, ale tylko do obsługi fabrycznego telefonu, i co im zrobisz? Anyone?

Wyryte w skale z S20 FE 5G





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Takie pytanie, mam w swoim Saabie głośniki w desce rozdzielczej, wymieniłem je na JBL Club 322F są to 2 drożne głośniki i wyglądają o tak a ich pasmo przenoszenia to 90 Hz - 20 kHz.

New-Project-2021-10-19T030304_548.jpg.4c9c4a4638c457531725cd701f93c9ec.jpg

W drzwiach z przodu mam Audio System M165EVO2 wraz z tweeterami HS24W

20190511_194230.png.7ef1f845cecfe8438ea35f0a65bb8f70.png

I teraz pytanie, czy jest sens montować te tweetery skoro 2 drożny zestaw jbl w desce rozdzielczej już mi zapewnia te wysokie tony? Niby nie jest to dużo roboty bo zawszę mogę je wsadzić pod maskownicę w desce rodzielczej obok tych JBL ale czy wtedy nie będzie za dużo wysokich tonów? Najlepiej było by je zamontować w drzwiach ale bez otwornicy i wiercenia w tapicerce się nie obejdzie a tego robić nie lubię. Wydaje mi się, że montaż Tweeterów mija się już z celem ale chciałbym jeszcze usłyszeć wasze zdanie 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te JBLe , to mają jakiś badziew udający tweeter ... pomijam już fakt iż żeby to zgrać, to potrzebowałbyś zwrotnicy trójdrożnej . Pasywna taka zwrotnica, to chyba znam 3 , no max 5 osób w Polsce które ją dla Ciebie by zrobiły ale koszty pewnie to okolice 10tys zł i miesiąc auto stoi . Jedna z takich osób nawet w obok Ciebie urzęduje, bo to Paweł z Car audio media w Białymstoku.  Podjedź , pogadaj, bo jak na razie, zakup tych JBL, to nie był strzał w dziesiątkę 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprawa jest następująca: auto Peugeot 206. Docelowo wydmuszka. Tylna kanapa wyjeżdża z auta na stałe. Będę schodził z masy, więc wygłuszenie odpada. Polećcie proszę jakieś budżetowe głośniki 16,5 cm. Najważniejsze, to żeby głośno zagrały i nie charczały. Mam radio Alpine, ale nie pamiętam modelu. Coś starszego, jeszcze bez Bluetooth. Może w przyszłości wpadnie nowszy model. Nie musi to jakoś nieziemsko grać, i tak w aucie słychać głównie szum wiatru i wydech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla Ja nie jestem jakimś świrem audio chce tylko przeciętnego grania 😄 Zakupiłem takie bo w desce mi się membrany porozlatywały w starych głośnikach i już przy tym zostane. Nie będę przecież dla gościa co robi zwrotnice za 10 koła girary zawracał więc pytam się kulturalnie tutaj 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 ogolnie to żaden głośnik ci nie zagra bez komory. Kup subwoofer i postaw go na stole będzie grał bardzo cicho i bez bassu. To samo w gołych drzwiach, kup cokolwiek co ci cenowo odpowiada 🙂 Nawet fabryczne głośniki potrafią zagrać kilka klas wyżej jeśli się wygłuszy drzwi a tutaj mamy odwrotną sytuacje. Jeśli natomiast zależy ci na tym aby były głośne to podpowiem szukaj głośników 3ohm a nie 4ohm w ten sposób uzyskasz więcej mocy z fabrycznego radia oraz zwracaj uwagę na parametr skuteczności wyrażony w db (więcej znaczy głośniej).

Dla przykładu tutaj masz propozycje nazwijmy to entry lvl

allegro: 12255912028

Ale do pustych drzwi poszukał bym czegoś tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaV Dzięki za odpowiedź. Radio nie jest fabryczne, jest to kilkuletni Alpine (ale dosyć cichy - ogólnie mam wrażenie, że Alpine zawsze robiło ciche radia - w Alfie mam około 30 letni model i też gra bardzo cicho), z możliwością upgrade'u w przyszłości na jakiś nowy model. Cena podanych przez ciebie głośników jest do przełknięcia, najwyżej wrzucę je sobie do 406 (która albo jest wyciszona przez poprzedniego właściciela, albo ma całkiem w porządku wygłuszenie fabryczne, bo audio w niej gra, no jak na 28 letnie auto, bardzo dobrze), a głośniki z 406 przerzucę do 206 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktoś podpowie, głośniki 3ohm 90W rms, subwoofer 4 ohm 250W rms. Chciałbym to należycie zasilić, wpadły mi w oko trzy wzmacniacze

 

Audison SR 4.500 Klasa D

Cytat

Output Power (RMS) @14.4 VDC, 1% THD

4Ch 130 W x 4 (4Ω)

4Ch 220 W x 4 (2Ω)

3Ch 120 W x 2 (4Ω) + 480 W x 1 (4Ω)

3Ch 220 W x 2 (2Ω) + 440 W x 1 (4Ω)

2Ch 450 W x 2 (4Ω)

 

Audio system M-90.4 Klasa A/B

Cytat

Moc przy 14,4V:

Moc RMS przy połączeniu zmostkowanym 2 x 320 W,

Moc RMS, 2 Ohm 4 x 160 W,

Moc RMS, 4 Ohm 4 x 90 W,

THD < 0,036%,

Stosunek sygnał/szum > 90 dB,

Pasmo przenoszenia 10Hz - 60kHz,

Zabezpieczenie 2 x 30A,

 

Alpine R2-A60F Klasa D

Cytat

moc znamionowa: 14,4 V, ≤ 1% THD +N

moc wyjściowa: 100W x 4 @ 4Ω, 150W x 2 @ 2Ω

moc zmostkowana: 300W x 2 @ 4Ω

współczynnik S/N: > 80dB

pasmo przenoszenia: 10 Hz - 45 kHz

współczynnik tłumienia: > 100

certyfikacja CTA-2006-D

 

Co byście wybrali? Klasa D wiadomo bardzo wydajna prądowo ale czy w tych pieniądzach będzie potrafiła ładnie zagrać? Nie ukrywam, że klasa D z małymi gabarytami to duży plus podczas instalacji i uzytkowania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Alpine f6 z certyfikowana mocą 4x177w
Złego słowa nie powiem.. mimo że klasa D to gra to naprawdę dobrze. Co prawdę kusi mnie kiedyś spróbować np rockforda klasy ab, ale na ten moment f6 mi bardzo pasuje.

Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2023 o 14:20, bienek napisał(a):

Mam Alpine f6 z certyfikowana mocą 4x177w
Złego słowa nie powiem.. mimo że klasa D to gra to naprawdę dobrze. Co prawdę kusi mnie kiedyś spróbować np rockforda klasy ab, ale na ten moment f6 mi bardzo pasuje.

Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
 

Wczoraj sporo się naczytałem na anglojęzycznych forach i reddicie, że faktycznie nowoczesne konstrukcje klasy D przeszły sporą drogę i większość ludzi nawet nie odróżni grania klasy A/B od klasy D. Wezmę jednak słabszy wariant tego Audisona sr4.300

Cytat

4Ch: 85 W x 4 (4Ω)

4Ch: 130 W x 4 (2Ω)

3Ch: 80 W x 2 (4Ω) + 250 W x 1 (4Ω)

3Ch: 130W x 2 (2Ω) + 260 W x 1 (4Ω)

2Ch: 250 W x 2 (4Ω)

Pod głośniki 90W 3ohm będzie idealny bo ma 85W przy 4ohm oraz idealnie nada się na suba bo w mostku ma 250W. A co najważniejsze będzie jeszcze mniejszy i zamiast pożerać 40A prądu będzie brał jedyne 25A za co alternator mi podziękuje 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć. Potrzebuje pomocy do skompletowania zestawu do E46 Coupe. Na nasz jezyk: chcę poziom max ADBL, nie CarPro ani żadne Zymole 😄  Radio które mam to chiński android, ale musi zostać - ma jakieś opcje equalizera itp i sam w sobie spoko gra. Do bagażnika mam wrzucony sub Blaupunkt GTB8200A i już to dużo poprawiło w brzmieniu. Kompletnie nie gra przód w tym aucie, tył na moje już lepiej.  Myślałem o glosnikach Audio System M165EVO2 na dystansach MDF i tu moje pomysły się kończą. Tyle wystarczy żeby trochę to poprawić? Jakiś wzmaczniacz do tego? Jestem kompletnym laikiem. Budżet do elastyczny, ale powiedzmy że okolice 1000 zł na start…
 

Co do montażu to się nie boję, bo mam kumpla, który ogarnia dobrze kabelki. 
IMG-9746.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.