Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Może mi ktoś doradzić jakieś sensowne woofery 165mm z niższej półki? Wyszedłem z obiegu i teraz widzę, że znikły ze sprzedaży Powerbassy, GMS itp.
Potrzebuję je zamontować w wygłuszone drzwi w Corsie D pod fabryczne radio CD30 MP3.

Na subwoofer, chociaż leży obecnie w garażu nie mogę sobie pozwolić ze względu na to, że potrzebuję miejsca w bagażniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam takie pytanko, pojazd clk cabrio w208, oryginalnie głośniki papierowe nokii no i niestety po latach jakośc dźwięku jest nie do przyjęcia.
W pojeździe w drzwiach są głośniki 165 oraz 130 plus tweetki w narożnikach, na tylniej kanapie pod podłokietnikiem znajduje się równiez ori subwoofer o jakichś chorych rozmiarach i impediencji, nie dający się zamienić niczym customowym
Plan mam taki obecne radio to Pionieer Avic-fc940bt chciałem do tego wygłuszyć drzwi, zamontować zestaw dwudrożny hertz-a DKS165 w miejsce 165 a w miejsce 130 budżetowe Pioneery TS-G1330F, chodzi mi po prostu aby głośniki nie trzeszczały oraz nie buczały, będzie to miare grać powyżej oryginalej tekturowo-papierowo nokii i zadziała na tym radiu bez wzmacznicza ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gozdziu23 napisał:

nie dający się zamienić niczym customowym

wszystko się da, kwestia czasu i nakładu pracy 😉

15 minut temu, Gozdziu23 napisał:

DKS165

Dsk były polecane pod samo radio od 15 lat, ale szału nie było, trochę lepiej z graniem ESK ale na wzmacniaczu, granie zaczynało się od HSK dopiero... więc...

zamień Hertza na najtańszego DLS, te starsze modele z papierową membraną ładnie grały pod samym radiem. Każda wyższa seria będzie wymagać wzmacniacza troche lepszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ghost napisał:

wszystko się da, kwestia czasu i nakładu pracy 😉

Dsk były polecane pod samo radio od 15 lat, ale szału nie było, trochę lepiej z graniem ESK ale na wzmacniaczu, granie zaczynało się od HSK dopiero... więc...

zamień Hertza na najtańszego DLS, te starsze modele z papierową membraną ładnie grały pod samym radiem. Każda wyższa seria będzie wymagać wzmacniacza troche lepszego...

W późniejszym czasie jest plan wrzucenie wzmaczniacza i ogarniecie tego subwoofera, ale jak mysle o ciągnieciu kabli przez samochod to zaczyna mnie boleć głowa 😉
Czaje dzięki za rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gozdziu23 napisał:

jak mysle o ciągnieciu kabli przez samochod to zaczyna mnie boleć głowa

To nie myśl 😁

 

Jak pod samo radio chcesz  to Helixy sobie nieźle dają radę. Z taniego Hertza nie będziesz zadowolony. Zgadzam się w pełni z @ghost

8 godzin temu, Gozdziu23 napisał:

W pojeździe w drzwiach są głośniki 165 oraz 130 plus tweetki w narożnikach

 

Znaczy się masz tam trójdrożny zestaw ? czy te 130tki są z tyłu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Strus napisał:

To nie myśl 😁

 

Jak pod samo radio chcesz  to Helixy sobie nieźle dają radę. Z taniego Hertza nie będziesz zadowolony. Zgadzam się w pełni z @ghost

 

Znaczy się masz tam trójdrożny zestaw ? czy te 130tki są z tyłu ?

trzy drożny, tweeterki, na rogu drzwi, 165 z przodu drzwi 130mm z tyłu drzwi i od 130-ki lecą prądy do subwoofera o wymiarach 200mm i oznaczenia 4/4ohm, to co w takim razie 😄
Nie ukrywam, że tak sobie wymysliłem te hertze bo w natcarze u mnie w mieście za 270zł mam cay zestaw z redukcjami, mdfami itp itd 😉
Bo nie chce wydać miliony, a zamienić fabryke na coś lepszego z szansą dalszego rozwoju w czasie 😄 + wygłuszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Strus napisał:

Jeśli masz trójdrożny to podejrzewam że zmiana na tani dwudrożny może jeszcze sprawę pogorszyć. Szczególnie że będzie to grało bez wzmacniacza

Te głośniki już ogólnie nie grają 😄 wszystko harczy pierdzi i jak widziałem to wiekszosc membran papierowych jest po uszkadzana, a audio nigdy nie bedzie takie jak powinno gdyż mam szmate zamiast dachu i wytłumienie jest smieszne 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może się komuś przyda jak bedzie chciał coś robić w swoim w208 cabrio u mnie wyszło tak 🙂
Na wstępie zaznacze że jest to bardzo budżetowe rozwiazanie bo szkoda mi było hajsu.

Po rozebraniu boczków okazało się że mam oryginalny system trzy droźny system Bose razem z wzmaczniaczykiem, bo inaczej tego małego pudełeczka nie nazwe, jednak 130mm z jednej strony nic nie grały drugie pierdziały a przy 160 z jednej strony pęknieta była membranka. Więc głosniki do kosza, drzwi wygłuszyłem matami stp silver.
Głośniki 160mm to u mnie wybór używanych moreli tempu ultra kupionych za 350zł 😉, wchodza w oryginalny dystans abs, a podłaczyłem je pod oryginalna wiazke od "bosów" w koncu tam byl system trzy drozny i nie widzial bym sensu wrzucac tych zwrotnic, zreszta powiedzmy prawdzie w oczy nie chcialo mi sie pod nie wiercic otworow aby je przymocowac.
Tak samo z wysokotonówkami podlaczylem pod ori wiazke,  oraz 130mm z ktorymi trzeba bylo zrobic małego druta i polecam kupic do nich dobrej jakosci dystanse MDF bo te oryginalne plastiki przy glosniku ktory wybralem chcialy za gleboko wejsc (albo wybrac lepszy glosnik ;)), a wybralem bardzo bardzo buzetowy glosnik Pajonier TS-G1320F, do tych glosnikow rowniez podlaczony jest oryginalnie subwoofer z jakimis chorymi podlaczeniami 4/4ohmy, i ten wlasnie glosnik nisko tonowy tez bardzo ożył.

Powiem szczerze ze nigdy to tak dobrze nie grało, radiem jest pioneer avic f930bt, nic nie szumi, nic nie treszczy, przy mocny eq na bas ladnie dudni, wszystko gra mega czysto. Nawet przy pod glosnieniu radio się nie wyłacza, wiec dla mnie szok operacja, przy okazji moj pierwszy raz rozbierania boczkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Co do głośników to polecam Autotek A6.2CS

https://allegro.pl/glosniki-samoch-autotek-a6-2cs-odseparowane-165mm-i6680701959.html

Montowałem u żony w Civicu i dają radę nawet pod fabrycznym radiem. Oczywiście bez wygłuszenia drzwi efekt będzie taki sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, StreamHD napisał:

Jeśli nie będziesz montował wzmaka to kup sobie Pionier MVH280FD.  Dwa razy więcej mocy niż pozostałe 99% jednostek.

Wie ktoś może jak mocowo i jakościowo to radio wypada w porównaniu do Sony MEX-GS820BT?? Dodatkowe gadzety jak CD, BT itp są dla mnie mało istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak mały offtop, czy masz u siebie zestaw Bose? Jeśli tak, jak się sprawuje? 

Ostatnio jeździłem Talismanem z fabrycznym zestawem Bose i w porównaniu do znanego mi fabrycznego Bose z A3 8P jest przepaść - naprawdę kawał dobrej roboty w Renówce 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pływak napisał:

Wie ktoś może jak mocowo i jakościowo to radio wypada w porównaniu do Sony MEX-GS820BT?? Dodatkowe gadzety jak CD, BT itp są dla mnie mało istotne.

@powalla Ma / miał Sony mex100bt i Pionek DEH-4800FD więc będzie miał coś ciekawego do powiedzenia jeśli zechce.

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć tyle, że MVH280FD ma potwierdzone około 43W i faktycznie czuć w aucie tą większą moc, więc jak ktoś chce radyjko i wzmaka napewno nie będzie montował to radyjka "4x100W" są optymalnym wyborem.

 

Dla mniej wymagających Pionek MVH, dla wymagających soniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oba radyjka i Soniak ma na pokładzie czasówki które ewidentnie podnoszą komfort użytkowania(ustawianie sceny i przeniesienie suba na deskę)  . Model 820 jest młodszym bratem z identycznym wyposażeniem i nawet niedawno kupił go mój znajomy któremu "słoń na ucho nie nadepnął" i pisał mi o próbach odsłuchowych w samych superlatywach ...dodam iż te radia potrafią wysterować jakiś niewymagający mocowo 8-10" subwoofer, czyli obsłużą cały podstawowy system w aucie . 

PS: z racji iż ww. modele obsługują pliki flac z pendriva więc odtwarzanie płyt nie jest potrzebne w dzisiejszych czasach 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.