Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanie . Może ktoś miał doświadczenie z samochodem marki SAAB 93ss MY2009. Obecnie nie jest żle ale chciałbym coś lepszego. Planuję wygłuszyć drzwi i pokombinowac coś ale tu nie wiem co robić. Obecnie jest fabryczne radio i 7 głośników 150W. Do tej pory wymieniłem głośniki w desce na https://www.amazon.co.uk/gp/product/B008B5BF7I/ref=oh_aui_detailpage_o01_s01?ie=UTF8&psc=1 i wywaliłem centralny głośnik, a tylne w półce na https://www.amazon.co.uk/gp/product/B008B5GH9O/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1, natomiast w przednich dzwiach zostawiłem oryginalne woofery chyba 16, które napedza oryginalny wzmacniacz z filtrem dolnoprzepustowym. Do dyspozycji mam zestaw odseparowany ze starego auta infinity reference 6520 cs i kable. Proszę o poradę co dokupić co wywalić. Koszt nie jest aż tak istotny ale bez przesady, powiedzmy do 2000zł aczkolwiek czym mniej to lepiej.Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie znawcy.. potrzebuję radyjko do samochodu dla żony tak za ok 300 zł ale musi miec bluetooth. Widzę, że u każdego markowego producenta zaczynają się radyjka z BT właśnie od ok 300 zł i teraz pytanie czym się kierować w wyborze? Wyglądem? Bo chyba wielkich różnić w jakości w tej cenie nie uświadczę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam, zaczynam rozglądać się za nowym zestawem odseparowanym do mojej Octavii IIFL, obecnie siedzi Audio System M 165, gra to pod swingiem i obecnie nie będę tego zmieniał, docelowo kiedyś wpadnie bolero. Wzmacniacza pod przód nie chcę zakładać. Drzwi przód wygłuszone, plus dodatkowo podłoga bagażnika. Poszukuje czegoś o innym brzemieniu bo obecny zestaw nie bardzo mi podchodzi, wymagania jedynie ma być kwotowo do 300-350 zł , będzie to grać pod radiem dlatego cudów nie oczekuję. W przyszłości planuje montaż subwoofera aktywnego. 
Wyszukałem kilka zestawów:
- Audison APK 165 (ponad budżet )
- Hertz DSK 165 (zdaje sobie sprawę że pod radiem są słabe podobno)
- Lanzar MX6C
- DLS MK 6.2 (używkę znalazłem)
- Excursion SX-6C
- Helix B62c.2
- czy lepiej zamontować jakieś woofery 165 mm i do tego ori tw ??
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, piesu102 napisał:

Witam, zaczynam rozglądać się za nowym zestawem odseparowanym do mojej Octavii IIFL, obecnie siedzi Audio System M 165, gra to pod swingiem i obecnie nie będę tego zmieniał, docelowo kiedyś wpadnie bolero. Wzmacniacza pod przód nie chcę zakładać. Drzwi przód wygłuszone, plus dodatkowo podłoga bagażnika. Poszukuje czegoś o innym brzemieniu bo obecny zestaw nie bardzo mi podchodzi, wymagania jedynie ma być kwotowo do 300-350 zł , będzie to grać pod radiem dlatego cudów nie oczekuję. W przyszłości planuje montaż subwoofera aktywnego. 
Wyszukałem kilka zestawów:
- Audison APK 165 (ponad budżet )
- Hertz DSK 165 (zdaje sobie sprawę że pod radiem są słabe podobno)
- Lanzar MX6C
- DLS MK 6.2 (używkę znalazłem)
- Excursion SX-6C
- Helix B62c.2
- czy lepiej zamontować jakieś woofery 165 mm i do tego ori tw ??
 

Jeżeli nie czytałeś, koniecznie przeczytaj od deski do deski Polski Car Audio FAQ napisany przez Bartka Nazara.

Pod wzmacniaczem wszystkie i zawsze zagrają lepiej. Nawet możesz kupić jakąś 4-kanałówkę np u-Dimension i jedną parę zmostkować pod subwoofer zeby zrobić 2+1.

Ale jeżeli upierasz się pod syamym radiem to z wymienionych tylko DLS. Ewentualnie Helixy radio też dzwignie z tym, że basu mniej uświadczysz.

Lanzara wyrzuć z zestawienia. Do audisona nie podchodź bez wzmacniacza. A hertz będzie grał drętwo pod radiem, choć same w sobie też szału nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje auto z góry wymusza system 3 way , bo żadem system 2 way w którym woferek grający do ~3kHz i jest schowany za tyłkiem kierowcy i pasażera nie zagra dobrze .

 Zmiana obecnego  systemu na inny w tej kategorii cenowej którą podałeś nie ma ekonomicznego sensu ...  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piesu102 napisał:

 Wzmacniacza pod przód nie chcę zakładać. 

 

Jak nie chcesz zakładać wzmaka a chcesz więcej mocy to mogę powiedzieć, że jest takie radyjko - Pioneer MVH280FD i ono ma realnie około 45W na kanał.

Zawsze to zauważalnie lepiej napędza przednie zestawy o mocy 60 - 80 W RMS niż typowe radio z mocą 15 - 25 W.

 

 

Ja mam GMS 1968PRO + te radio i jakoś to gra. Oczywiście wzmak zawsze będzie lepszy ale takie radio to czasem też jakieś rozwiązanie.

Dla kogoś kto nie odnajduje się w ciąganiu kabli przez pół auta a chce troszkę lepszego grania to takie radio jest pewnym rozwiązaniem.

 

Jak ktoś chce audio z prawdziwego zdarzenia to tylko wzmak ale jak ktoś lubi aby to grało a nie wymaga wodotrysków to można rozważać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak u mnie tylko 2 din radio może być bo normalne jakoś mi dziwne wygląda :D a i tak jak bym miał brać radio to tylko stary Pioneer :) miałem w poprzednim aucie, do tego morel tempo 6, wzmak Kenwood 4 kanał i sub w skrzyni closed na głośniku stx ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, StreamHD napisał:

jest takie radyjko - Pioneer MVH280FD i ono ma realnie około 45W na kanał.

 

Z czasów gdy grzebałem w CA pamiętam, że nawet moc nominalna jest podawana grubo na wyrost.

Niby RMS, niby DIN, tylko wartości były przy TDH dającym doświadczenie słuchania papieru ściernego a nie muzyki.

Radia 4x50 miały 12-18Watt na kanał. Gdzie radiatory parzyły okrutnie.

Alpine wydało serię 4x60, która potrafiła osiągnąć jakieś 24W na kanał, ale był problem z chłodzeniem i zamontowano chłodzenie nie tylko pasywne ale i aktywne.

Później z pomysłu i tak się wycofano.

Jeżeli więc wspomniany pioneer z deklarowanych 45W RMS miałby realnie 30W to byłbym pod wrażeniem. (Pomijając jakość)

I jestem ciekaw, bez obiegu powietrza, w którym momencie deska w samochodzie zacznie się topić od radiatora w radiu :o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ghost napisał:

Z czasów gdy grzebałem w CA pamiętam,

W nowych czasach weszły wzmacniacze cyfrowe ... każda z firm ma teraz serię w klasie D która ma wymiary 2 paczek fajek a moc 4x45W oczywiście mocy nominalnej , a nie jakieś PMPO . Zobacz to ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost - Miałem Pionka 280DAB ( standardowa moc ) i mam już kawał czasu tego 280FD. Póki co nic się nie przyjarało. 

Widać, że w środku są inaczej zbudowane bo sobie porównywałem na szybko.  Wiem, że kiedyś znalazłem taki troszkę większy test tej konstrukcji i jak znajdę to podlinkuję. Może coś wywnioskujesz. 

 

Ja spotkałem się z teorią, że wycofali się z produkcji mocnych jednostek lub wcale ich nie zaczęli bo kłóci się to z rynkiem wzmacniaczy. 

 

 

Te cyfrowe wzmaki radiowe to jest zupełnie inna konstrukcja. Tu nawet radiatora nie ma.

To jest ten 280FD z realną mocą około 45W ( według testów które kiedyś gdzieś widziałem ) 

 

100watrms.jpg

 

31938319-origpic-6ef3c6.jpg?max-width=48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, powalla napisał:

W nowych czasach weszły wzmacniacze cyfrowe ... każda z firm ma teraz serię w klasie D która ma wymiary 2 paczek fajek a moc 4x45W oczywiście mocy nominalnej , a nie jakieś PMPO . Zobacz to ;)

 

A widzisz, czasy się zmieniają :)

Klasy G/H i D już wtedy miały się dobrze, ale faktycznie nie były wykorzystywane w radiach.

Królował MOSFET 4x50 i chyba w klasie AB z tego co pamiętam.

Natomiast D klasa najczęściej do mocnych subów szła ze względu na wysoką sprawność i piętno gorszej jakości.

Ach wystarczy bo się sentymentalny zrobię wspominając czasy gdy nie było jeszcze EASCA a było PASCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panewki .... radio obsługujące multifunkcję w e46... nachętniej 1 din ale 2-ką też nie pogardzę. 

 

Ktoś ma styczność z wyprowadzaniem aux-a w serii bmw? bo opinie o graniu takiej przeróbki różne i nie wiem czy warto psuć sobie radio :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SALWA napisał:

radio obsługujące multifunkcję w e46.

Na piloty.pl zadaj pytanie czy dorabiają adaptery do BMW i wtedy radyjko nie ma znaczenia , ot żeby miało wejście na sterowanie . 

Jeśli nie chcesz kombinować i bulić ok 150zł za adapter, a BMW ma sterowanie rezystancyjne(musisz to sprawdzić czy nie CAN to idzie) ,  to ten model Sony z powyższego linku YT ma "uczące się" sterowanie i podpina się dosłownie jeden przewód do radia i wszystko śmiga.  

 

PS: pomijam to iż takie radio wizualnie będzie pasować w ten kokpit jak kwiatek do kożucha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SALWA miałem w domu już kilka E46, a w ostatniej próbowałem kombinować z audio.. Inne radio niż fabryczne jest według mnie nieakceptowalne wizualnie (wrzuciłem na próbę i na drugi dzień wróciłem do serii :wink:), a strasznie zależało mi na AUX'ie. W radiach z CD bodajże od rocznika 2003 jest możliwość dołożenia AUX, ale jednym działa, drugim nie - mnie niestety się nie udało.

Skończyło się to zakupem symulatora zmieniarki Yatour BTA, który pozwala na odtwarzanie muzyki przez BT, AUX oraz prowadzenie rozmów - w zestawie jest mikrofon. Wszystko ładnie upchałem pod deską rozdzielczą, sama "zmieniarka" była w schowku, mikrofon w popielniczce, a ja miałem ogromne rozszerzenie funkcjonalności, które szło w parze z fabrycznym wyglądem i było totalnie bezinwazyjne :tongue:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Leci napisał:

@SALWA miałem w domu już kilka E46, a w ostatniej próbowałem kombinować z audio.. Inne radio niż fabryczne jest według mnie nieakceptowalne wizualnie (wrzuciłem na próbę i na drugi dzień wróciłem do serii :wink:), a strasznie zależało mi na AUX'ie. W radiach z CD bodajże od rocznika 2003 jest możliwość dołożenia AUX, ale jednym działa, drugim nie - mnie niestety się nie udało.

Skończyło się to zakupem symulatora zmieniarki Yatour BTA, który pozwala na odtwarzanie muzyki przez BT, AUX oraz prowadzenie rozmów - w zestawie jest mikrofon. Wszystko ładnie upchałem pod deską rozdzielczą, sama "zmieniarka" była w schowku, mikrofon w popielniczce, a ja miałem ogromne rozszerzenie funkcjonalności, które szło w parze z fabrycznym wyglądem i było totalnie bezinwazyjne :tongue:.

http://cyfrowezmieniarki.pl/modul-bta-bluetooth-bmw-3-5-e39-e46-bm1-p-102.html o tym mówimy ? ...w sumie cena akceptowalna. A jak dźwięk ? bo u mnie powoli instalacja się rozrasta o wzmacniacze i inne zabawki...a chciałem inne radio żeby z czasem podłączyć młodemu ekran z tyłu. No ale to nie jest wytyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedziałem nawet nigdy w takim Volvo ale w Łódzkiem dobrze działa światek Car audio i czasem spoty robią . 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/3311-d-zloty-maniakow-sca/page-157

Tu masz temat na forum CA ale nie wiem czy nie musisz się zarejestrować ....eeee najpierw zapraszam też do przywitalni , a potem napisz post  by ruszyć ludzi na spota , a tam Ci na bank pomogą ...wydać kasę zamiast na chemię to na klocki CA  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mi tam bana na moją prośbę dałeś :):) hehe

 

Takie tam :mrgreen:

 

Swoje obecne mam zrobione w miarę przyzwoicie i to właśnie z pomocą jednego z CA forumowiczów. Ale zmiana auta na w/w modele generuje spory problem niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.