Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

wkamil, wszystko zależy od tego, z jakimi innymi woskami miało się do czynienia ;) W porównaniu do chociażby Reda, Petes'a 53, czy chociażby Carbon'a - fusso śmierdzi jak skunks. Ale i tak - wszystko kwestią gustu :roll:

Oczywiście, z pewnością woski na bazie naturalnych składników wzbogacane jakimiś zapachami będą ładniej pachnieć niż "pochodne ropy naftowej" ;) Tylko powiedz mi, czy woskując fusso stawiasz obok puszkę z zymolem, żeby porównywać zapach? Wątpie, a same w sobie te woski nie są skunksie, specyficzny zapach chemii i tyle... Ja po pierwszym kontakcie z fk1000 (uprzedzony opisami między innymi z KA) spodziewałem się mocy rażenia bomby atomowej, a tymczasem nic takiego się nie stało (może mam fałszywego FK ;))

Jeżeli chodzi o KoG, to dziś dokładałem drugą warstwę i zapach jest wg mnie cytrynowy... ale skoro mi syntetyki nie śmierdzą, to może moja opinia nie jest miarodajna ;) Dociera się łatwo, chyba nawet troszkę łatwiej niż fusso. Na srebrnym lakierze fusso wg mnie lepiej podkreślał ziarno, za to Gloss jest faktycznie bardziej glossy. Co do zrzutu wody - poczekam do pierwszego deszczu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na przykład zapach ani kolor wosku nigdy nie był ŻADNYM argumentem.

A to kolorami też się podniecano ? (w naprawdę znikomym stopniu jestem w stanie kogoś zrozumieć w kwestii zapachu... jakaś alergia alboco, ale kolor... :kox: )

Niech jednak będzie, info dla "kolorystów" - fusso light jest mleczny, KoG jest mleczno zielonkawy, jakby odrobinę pistacjowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już trochę używam tego wosku a cały czas mnie zaskakuje.

 

Dokładnie tydzień temu położyłem go na prawie cały samochód ( bez maski ).

Od tego czasu dzisiaj pierwsze mycie, w międzyczasie oczywiście codziennie auto jeździło w tym - 1 dzień jak drogi były mokre, jeden dzień "w deszczu" + około 2-3 nocki padało jak auto stało pod domem.

 

Tak wygląda lakier po takim czasie i w takich warunkach:

 

VKNtItkl.jpg

 

d71MSa6l.jpg

 

6GNz0vkl.jpg

 

ZLkYoHLl.jpg

 

Ogólnie przykurzony, na dołach drzwi trochę więcej brudu co widać na zdjęciach. Najpierw pre-wash i praktycznie tutaj można było by skończyć ... ale wiadomo zawsze lepiej podotykać :D do tego poślizg ... coś pięknego.

 

Na masce siedzi około 2 miesiące już - lakier oczyszczony itd, i na koniec 4nano Scrub Alkaline - oraz 2 warstwy Fusso.

Odpychanie wody / kropelkowanie jak z pierwszego dnia. :shock: Dziwne bo u mnie zawsze woski szybko umierają, szczególnie na masce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotto0, Ladny ten Twoj szarik. :good:

 

Panowie dzis planuje zakonczyc korekte, jutro mycie i na to soft, chcialbym nalozyc 2 warstwy i tu moje pytanie - w jakim odstepie czasowym nakladac druga? :o

Dla pewności że będzie ok , 24godz.będą jak najbardziej wskazane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko przesmalcowane i oto efekty:

male_b10f8bfbd530bb975a6bc9b9390.jpg

male_92a39d75b22af8a5ffaaae59c37.jpg

male_e30e9f4fab721a29656881433a207.jpg

[/url]male_81c3267f6ff69f674f92a604d3bfe.jpg

male_6dbd1cb46685fa30c0fb0e7b21c23.jpg

 

I od razu pytanko (nie wiem czy tu moze byc, czy w dziale o QD) jaki bylby dobry do odswiezania softa i co by z nim w miare wspolgral ? :o

Obecnie posiadam: QED z AW, Reload no i oczywiscie BSD. ;) moge uzywac ktoregos czy cos by pasowalo zanabyc? :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myłem wczoraj CC, na którego kładłem softa w połowie maja. Mega jałowa powierzchnia i wynik ponad 3 miesięcy osiągnięty. W tym były 2 mycia u mnie plus Bsd. Przebieg ok 6 tys km. Trzyma lepiej niż niektóre powłoki ?

 

Jakie powłoki trzymają tylko 3 miesiące ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest sprawdzanie wytrzymałości wosku psikając po nim BSD :dontknow:

To jest niewiarygodne i nie ma to tamto. Mogło nie być wosku a sam BSD robi robotę.

 

Panowie ale BSD nie trzyma nie wiadomo jak długo i po myciu i jego aplikacji to może przez tydzień kropelkuje BSD, ale jak auto przyjeżdża co miesiąc na mycie to BSD raczej już dawno nie ma i wtedy kropelkuje wosk.

 

Skoro tak do tego podchodzicie to można od wyniku ponad 3 miesiące odjąć dwutygodniową ochronę BSD( dwie aplikacje) i wynik i tak będzie zacny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro tak do tego podchodzicie to można od wyniku ponad 3 miesiące odjąć dwutygodniową ochronę BSD( dwie aplikacje) i wynik i tak będzie zacny.

 

W zamyśle to konkurent dla Collinite i FinishKare, więc 3 miesiące to raczej średni wynik.

 

Samo BSD potrafi leżeć 2 i więcej miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale BSD nie trzyma nie wiadomo jak długo i po myciu i jego aplikacji to może przez tydzień kropelkuje BSD

 

BSD tydzień kropelkuje...dobre :mrgreen: To wszystko można przypisać typowym qd, ale nie BSD, gdzie kropelkowanie jest trwalsze od wielu wosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś w ramach przygotowania przed zimą na autko wpadł Fusso do ciemnych kolorów. Jutro (po ok 24h) idzie druga warstwa. Wcześniej auto przygotowane zgodnie ze sztuką tj. mycie, deironizacja, dekontaminacja, glinka, cleaner, ipa x2. Przebieg na dzień dzisiejszy to 114866km. Ciekawe ile wytrzyma fusso w warunkach zimowych. :roll: Przy czym warte zaznaczenia jest to, że fabka nie jest już bez dachu nad głową (dachu nad dachem :o). :D

 

DSC_1452.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.