Skocz do zawartości

Gyeon Bathe+ - pierwsze wrażenia


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ojjjj jaka lista :mrgreen:

 

Franek w weekend się furkę umyje i sprawdzimy działanie szamponu na świeżym wosk :-]

 

Kuba pamiętam ale od wczoraj na tydzień mam pauze z obecnym projektem (wczoraj ubyło mi czterech ósemek więc musze dojść do siebie ) :oops:

 

Patryk dam znać to wpadniesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kontrowersyjnego testu...

 

Wczoraj z czystej ciekawości zrobiłem doświadczenie w postaci umycia elementu trzema szamponami (Bathe+, Meguiars Gold Class oraz Dodo BTBM).

Wszystkie trzy szampony zostały pozostawione do miejscowego wyschnięcia na lakierze a następnie spłukane pod wysokim ciśnieniem.

 

Efekt? Wszystkie szampony zostawiły podobne zasmużenia jak u Kolegi w teście, nie schodzące pod ciśnieniem, natomiast dające się usunąć zarówno wycierając samochód ręcznikiem jak i szybkim przetarciem QD.

 

Wniosek z tego oczywisty - nie zostawiamy produktu do zachnięcia na nadwoziu, niemniej jednak potwierdza to fakt, że tak samo zachowa się każdy inny produkt na rynku.

 

Moze oprócz produktów typu Optimum No Rinse ale i przeznaczenie tego typu szamponów jest inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Efekt? Wszystkie szampony zostawiły podobne zasmużenia jak u Kolegi w teście, nie schodzące pod ciśnieniem, natomiast dające się usunąć zarówno wycierając samochód ręcznikiem jak i szybkim przetarciem QD.

 

Niestety u mnie również masakra . Umyłem samochód i poszedłem po następne wiaderko aby przemyć jeszcze raz auto samą wodą . Nie było mnie może z 3-4 min i jak wróciłem na aucie same białe olbrzymie zacieki. Ale poszła rękawica w ruch i zeszło :D . Zostały mi tylko ślady po wyschniętych kroplach i za cholerę nie chciały zejść pod żadnym QD(FK,Megs Ultimate QD i Megs Gold Class QD) . Zostaje mi chwycić za maszynę i przelecieć auto .

Zauważyłem również po wytarciu auta ale tylko jak otworzyłem i byłu jakby pod słońce że mam fatalne mazy trudno to jakoś nazwać .Jak przejechałem opuszkiem palca robiła się "kreska" tak jakby brud/tłuste cholercia wie jak to nazwać .Czyżbym miał tak zniszczony lakier ?? Miałem pod ręką Gyeon Cure i poleciałem testowo po tych drzwiach i "cud" wszystko znikło .Co to ? Oczywista że zrobiłem od razu cale auto jak zobaczyłem jak się zadziało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszcz mógłbyś wszystko opisać, ile szamponu wlałeś na ile litrów wody, czy jak poszedłeś po wodę to zostawiłeś nie spłukany szampon na samochodzie?

 

Wiadro coś koło 20-25l wlane 40ml Bathe+ ,umyłem auto i poszedłem po wiadro z czystą wodą (wiec zostawiłem niespłukany szampon- i to jest błąd największy)

teraz zawsze będę miał jedno wiadro czystej wody w pogotowiu .

Ale wrażenia nie są najlepsze , wykończę ten szampon i do niego już nie wrócę.Zostanie mi Megs Ultimate :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja dorzucę swoje "trzy grosze".

 

W weekend myłem po raz pierwszy autko (samemu myłem), wszystkie rzeczy użyte były dopiero co wyjęte z paczki:

 

* Gyeon Q2M Woolie

* Gyeon Q2M Bathe+

* PP Wasser Magnet

* Fluffy Drayer

 

Mycie było takie:

1) Spłukanie wodą całego autka

2) Dwa wiadra - Jedno z szamponem, drugie czysta woda. Mycie od góry - dach -> maska -> bagażnik -> boki. Po każdym panelu opłukanie rękawicy i zamoczenie w wodzie z szamponem.

3) Spłukanie całego auta

4) Wytarcie/osuszenie auta za pomocą ręcznika Wasser Magnet.

 

Efekt:

 

20140405_155641.jpg

20140405_155701.jpg

20140405_155735.jpg

 

 

Zacieki są od szamponu, nie od wody. Troszkę się przeraziłem na początku, lecz jeszcze raz spłukałem autko karczerem, osuszyłem Wasser Magnetem i użyłem Fluff'iego by wytrzeć do sucha (musiałem użyć trochę siły), i wszystkie zacieki zeszły, ale trochę zabawy było. (auta nie zostawiałem na długo by schło - umyłem samochód i od razu spłukałem wodą)

 

Warunki pogodowe były fajne, słońce świeciło (część samochodu była w cieniu, ale zacieki i tam były). Czytałem instrukcję obsługi, starałem się jej trzymać. Lecz nie miałem pipetki by odmierzyć dokładnie od 15-40ml więc wlałem ok 3 nakrętek (o0). Po kilku użyciach zdziwiłem się, że piana w wiadrze się nie utrzymywała więc dolałem jeszcze z 2 nakrętki. Wzburzyłem wodę, piana się zrobiła, lecz po paru minutach znowu zniknęła, więc już się tym więcej nie przejmowałem - może tak ma być.

 

Mogę dodać, że na samochodzie jest powłoka kwarcowa Gyeon Mosh+ - dlatego skusiłem się na Bathe +.

 

Konkluzja: Mam mieszane uczucia co do produktu, auto czyste i o to chodzi. Ale kurcze, jest to produkt dla klientów indywidualnych, ludzi którzy nie mają laboratorium w garażu, by myć auto w sterylnych warunkach, w miejscach bez dostępu światła etc. więc takie rzeczy moim zdaniem nie powinny mieć miejsca (bo trochę mnie to przeraziło ;p). I tu się zgadzam z Matthew - produkt za tą cenę nie powinien pozostawiać takich rzeczy.

 

Szamponu nie wylałem (... ale kto bogatemu zabroni MatthewG ... :evil: ), więc zobaczymy przy następnych myciach. Może jak zdobędę więcej doświadczenia, umiejętności, poprawie swoją technikę to obędzie się bez takich.

 

P.S. Co do taki rzeczy jak poślizg czy inne wrażenia dotykowe się nie wypowiadam, bo nie mam odniesienia. Zapach też mnie raczej nie interesuje - przecież nie utrzymuje się dłużej po myciu (czy może czegoś nie wiem (o0))...

P.S.2 - i z góry zaznaczam, to są moje osobiste spostrzeżenia - dopiero niedawno nabyłem produkty do pielęgnacji auta - wcześniej dawałem to zrobić bardziej doświadczonym osobą. Więc nie mam jeszcze wyrobionej techniki, wielkiej wiedzy na ten temat. To przyjdzie z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia po wczorajszym (pierwszym) użyciu Gyeon Q2M Bathe+.

Auto umyte szamponem dodo, po spłukaniu i nałożeniu kilku kropel Q2M Bathe + na rękawicę "przeleciałem" auto. Po spłukaniu i wytarciu ukazały się zacieki które zeszły po ponownym myciu ale chyba nie o to chodzi :/ odprowadzanie wody bardzo fajne ale martwią mnie te zacieki. Następnym razem poeksperymentuje z szamponem zanim go przekreślę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ToxicHero, dzięki za chęci bo nie każdemu chce się robić taki mini test :good: Co do wylewania, to ja prosty chłopak ze wsi :mrgreen: Gdzie tam jakie Panisko :dontknow:8-) Twoja relacja sporo wniosła do tematu bo po raz pierwszy wypowiedziała się osoba, która ma na samochodzie powłokę, nawet tej samej firmy..

wirus_kamil, dzięki. Dokładnie, szampon niba ma przyspieszyć etap mycia, a dodaję tylko roboty :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe, nie, to nie był mini test.. po prostu kupiłem produkt i dałem tutaj swoje spostrzeżenia, gdyż widziałem, że burzliwa dyskusja się wywiązała, a fotki miałem zrobione bo chciałem wstawić na forum do innego tematu, gdyż myślałem ze coś skopałem, i chciałem by ktoś fachowym okiem ocenił... ale jak widzę nie tylko ja miałem z tym kłopot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktm950, Ja leciałem po czarnej bejcy i zacieków nie było, ani mazów... Tyle że warunki miałem dobre bo podziemna myjka bezdotykowa.

Ale sam do Bath+ dalej przekonany nie jestem :o Jeszcze mam na jedno dwa mycia może mi się opinia ugruntuje 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, aktualizacja. Dzisiaj było drugie mycie, dosłownie godzinkę temu zakończone. Oto efekty:

 

20140413_073504.jpg

20140413_073458.jpg

20140413_073445.jpg

20140413_073452.jpg

 

Brak zacieków od szamponu. Jest to efekt już po spłukaniu szamponu i osuszeniu. przed spłukaniem tworzyły się małe smugi (niestety nie zrobiłem zdjęcia), lecz po opłukaniu z szamponu i osuszeniu nic nie zostało. Nie musiałem specjalnie wycierać tak jak to miało miejsce ostatnim razem, normalna procedura Wasser Magnet następnie Fluffy by wytrzeć pozostałości.

 

Tym razem wykorzystałem dokładnie tyle ile jest napisane w instrukcji - 20 ml odmierzone za pomocą miarki barowej do 11 litrowego wiadra (tyle wody było w wiadrze).

 

Warunki pogodowe - godzina 6.30 rano, niedziela (sic!!), w miarę słonecznie, 4-5 degC, mycie pod zadaszeniem na stacji Karcher. Warunki bardzo dobre, dzięki wczesnej porze i zadaszeniu woda tak szybko nie wysychała.

 

Hmm, jeszcze nie chce wysuwać żadnych wniosków, lecz najwidoczniej trzeba uważać z ilością tego szamponu i dokładnie spłukiwać.

 

Co mi się nie spodobało? Po dokładnym umyciu widać ryski eksploatacyjne co mnie boli (szczególnie że 6 miechów temu były robiony dokładny detailing).. i to że ludzie nie potrafią drzwi otwierać.. ale nie tego tyczy ta rozmowa :(....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ToxicHero, a jednak :)

 

A wcześniej ile nalałeś szamponu?

 

hehehe.. cieżko powiedzieć 3-5 nakrętek od szamponu (jeżeli dobrze pamiętam), pewnie jedna nakrętka to jakies 10ml wiec z 40-50 ml by było. Plus wtedy miałem ok 8-9 litrowe wiadro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jako tako szampon się wybronił, ale dla mnie to za dużo zachodu jeśli tylko o mycie auta chodzi. Nigdy nie chodziłem z miarką żeby odmierzyć ml i nie będę. Zawsze na dno wiadra wlewam "trochę" szamponu i ma działać, a nie takie jaja, że później zacieki na aucie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jako tako szampon się wybronił, ale dla mnie to za dużo zachodu jeśli tylko o mycie auta chodzi. Nigdy nie chodziłem z miarką żeby odmierzyć ml i nie będę. Zawsze na dno wiadra wlewam "trochę" szamponu i ma działać, a nie takie jaja, że później zacieki na aucie :roll:

 

Niby tak, ale trzeba pamiętać, że to nie jest zwykły szampon, tylko niejako 2w1. Bo masz i zabezpieczenie/wzmocnienie zabezpieczenia i mycie. Założę się (choć nie stosowałem), że "podstawowy" Bathe, bez plusika, nie narobiłby zacieków ani innych problemów nawet jakbyś go wlał 150 ml do wiadra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z wolnego dnia i bezdeszczowej pogody ( do czasu ) postanowiłem użyć BATHE +. Co do koloru, zapachu to nie będe się powtarzał. Zdjęcia tylko z telefonu bo nie zabrałem ze sobą lustrzanki, ale myślę, że coś widać.

 

Szczur jak się patrzy. :) Ostatni raz płukany chyba w piątek.

 

IMG_20140422_123445.jpg

IMG_20140422_123456.jpg

IMG_20140422_123528.jpg

 

Był i pre wash. W akcji Espuma.

 

IMG_20140422_124116.jpg

 

Spłukałem. Coś tam leży, ale szału nie ma.

 

IMG_20140422_125702.jpg

 

Na masce miejscami już tafla, która wolniej schodzi.

 

IMG_20140422_125030.jpg

IMG_20140422_125036.jpg

IMG_20140422_125040.jpg

 

Odmierzyłem 20 ml na 10 litrów wody.

 

IMG_20140422_125408.jpg

 

Piany bardzo mało. Praktycznie brak. :)

 

IMG_20140422_125433.jpg

 

Myjka w wiadro ...

 

IMG_20140422_125455.jpg

 

No piana na "2 palce" to to nie jest. :mrgreen:

 

IMG_20140422_125505.jpg

 

Myłem za pomocą Woolie.

 

IMG_20140422_125612.jpg

 

I tu już po myciu, ale przed płukaniem. Na lakierze tworzy się silnie napięcię powierzchniowe. Lakier jest jak oblany szkłem. :|

 

IMG_20140422_125934.jpg

IMG_20140422_125940.jpg

IMG_20140422_125942.jpg

 

Po spłukaniu. Jak widać, coś kropelkuje, ale nie są to idealne krople. :oops:

IMG_20140422_130626.jpg

 

Kilka kropel szamponu na rękawice.

 

IMG_20140422_130723.jpg

IMG_20140422_130724.jpg

 

Płukanie. Teraz kropelki są idealne. :good:

 

IMG_20140422_131318.jpg

IMG_20140422_131327.jpg

 

Miałem osuszać, ale niestety pogoda miała inny plan na dzisiaj. :zly:

IMG_20140422_135914.jpg

 

Podsumowanie: Jak dla mnie fajny szampon. Mimo braku piany, poślizg robi wrażenie. Jest bardzo ślisko. Rękawica sama sunie po lakierze. Zacieków o których była mowa, nie zauważyłem. Po myciu BATHE +, jestem ciekawy zwykłego BATHE. Nie sądziłem, że tak przyjmenie może się myć szamponem mimo braku piany i zapachu.

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.