Skocz do zawartości

Mycie auta po korekcie lakieru i nałożeniu powłoki kwarcowej


patkrz

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw przede wszystkim prewash czyli piana aktywna i myjka, aby pierwszy syf z auta zebrać.

Później jakbyś miał preperaty do usuwania lotnej rdzy na aucie a'la ADBL Vampire Liqiud i coś do smoły jak Prickbort.

Potem jeszcze raz możesz pianą ładnie wszystko spłukać i na końcu mycie na 2 wiadra, to już chyba wiesz co i jak, ważne aby mieć dobrej jakości rękawice.

Na końcu osuszyć auto i cieszyć się czystym autem:)

Nie wiem czy Nanoshine ma jakieś dedykowane wspomagacze do powłoki jak nie to albo możesz sobie potem nałożyć zwykłe QD a jak masz możliwość to kup może Jakiś sprey-selant z dodatkiem SiO2, czyli coś typu gyeon Cure, carpro Relaod czy Gtechniq C2v3 i lalka będzie :) Ewentualnie do nich możesz napisać/zadzwonić do polecają. Ale jeśli dalej zrzut wody jest dobry, kropelki są kształtne to może nie ma takiej potrzeby i wystarczy porządne mycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Moderator
646742 .a co ma powłoka ceramiczna na samochodzie do mojej wiedzy na temat detalingu czy dbaniu o auto ?

duzo, bo powloki ceramiczne to wyzsza szkola jazdy i po prostu mogli Ci puscic kit o powloce.

Masz certyfikat aplikacji ? Jaka naklejka potwierdzajaca nalozenie ? Albo chociaz nazwe tej powloki, zebysmy mogli doradzic, "jak" mozesz detailingowac lepiej ?

Po prostu mam mega uraz do wszelkich ASO i im nie ufam...To ze nie znasz sie na detailingu i chcesz dbac o auto - super,wszystko przed Toba - masz gdzies na papierze zakres ich uslug ?

646742 Nakładana była w Gliwicach w dobrym i znanym autospa salonie -

W Gliwicach ? Podaj nazwe,zweryfikujemy.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

646742 .a co ma powłoka ceramiczna na samochodzie do mojej wiedzy na temat detalingu czy dbaniu o auto ?

duzo, bo powloki ceramiczne to wyzsza szkola jazdy i po prostu mogli Ci puscic kit o powloce.

Masz certyfikat aplikacji ? Jaka naklejka potwierdzajaca nalozenie ? Albo chociaz nazwe tej powloki, zebysmy mogli doradzic, "jak" mozesz detailingowac lepiej ?

Po prostu mam mega uraz do wszelkich ASO i im nie ufam...To ze nie znasz sie na detailingu i chcesz dbac o auto - super,wszystko przed Toba - masz gdzies na papierze zakres ich uslug ?

646742 Nakładana była w Gliwicach w dobrym i znanym autospa salonie -

W Gliwicach ? Podaj nazwe,zweryfikujemy.

pzdr.

Bracia Pietrzak. Oczywiście mam certyfikat i nalepke. Nałożona została powłoka Ceramic Pro 9h.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przywraca kropelkowanie jak auto było mocno brudne, bo jak wiadomo na bezdotyku nie umyjesz dobrze mocno brudnego auta, zawsze zostaje filtr brudu. Wtedy powłoka jest zatkana przez ten brud i jest widoczne słabsze kropelkowanie. Po myciu ręcznym ten "filtr" jest usunięty czyli powłoka sie "odtyka" i znowu fajnie kropelkuje :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciałem odświeżyć nieco temat.

 

Swoją 190tkę zabezpieczyłem na 12 miesięcy powłoką SONAX Nano Lack Protect (opis poniżej). W momencie jak odbierałem samochód spytałem się doradcy na miejscu jak mam pielęgnować samochód po tej usłudze. Jedyne czego się dowiedziałem to żeby pamiętać o stosowaniu chemii o neutralnym pH 7. Chciałem się od Was dowiedzieć jakimi konkretnie środkami najlepiej traktować karoserię Mercedresa. Jeśli chodzi o zaplecze sprzętowe to jest ono raczej skromne: myjka Bosch AQT 42-13 w zestawie z pianownicą.

 

Dodatkowa kwestia to ewentualne dopieszczanie powłoki. Czy mam oprócz mycia zadbać o stosowanie dodatkowych środków w postaci wosków, quick detailerów etc.?

 

Opis usługi od Sonaxa:

 

"Innowacyjny, wyprodukowany na bazie nanotechnologii preparat do długotrwałej ochrony lakieru i malowanych części plastikowych. Tworzy wyjątkowo twardą, przezroczystą powłoką zbudowaną z warstw nano - cząsteczek krzemianu skutecznie zabezpieczającą przed osadzaniem się brudu, owadów i ptasich odchodów. Intensywnie odświeża kolory, zapewnia szybkie spływanie wody z karoserii. W zależności od czynników atmosferycznych zapewnia do 12 miesięcy ochrony. Przeznaczony do każdego rodzaju lakieru."

 

Załączam zdjęcie poglądowe samochodu w obecnym stanie:

 

14124536_1022905301161200_7639866366373362928_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Hej,

podepnę się pod ten temat. Otóż mam BMW F31 z 2014, kolor Czarny Uni. Jedna z renomowanych śląskich firm datailingowych wykonała mi pełną korektę lakieru oraz nałożyła powłokę ceramiczną Ceramic Pro 9 ok 3 miesiące temu. Auto po 3 dniach wróciło do mnie z pięknym efektem głębokiej czerni. Co prawda nadal było widać odpryski po kamyczkach na masce (do samej blachy) ale wiadomo delikatny lakier przez te czery lata uległ zniszczeniu i pewnych rzeczy nie da się cofnąć. Niedługo po odbiorze zdziwiło mnie bardzo, że lakier rysuje się od naskóra palca (lekki docisk). Auto trzymane jest w garażu podziemnym. Przez pierwsze 2-3 tyg unikałem mycia, następnie używałem tylko wody do spłukania. Niestety ale auto przed jak i po wyglądało tak samo. Nawet przy użyciu szamponu bezdotykowo. Chyba sól z drogi przylgneła tak mocno, że wymagało to mycia ręcznego. Gdy tylko pogoda się poprawiła umyłem auto szamponem otrzymanym od firmy detailingowej. Auto musiałem umyć 2 razy, wszystko zgodnie z zaleceniami. Co mi się rzuciło w oczy to na lakierze, szczególnie na masce i zderzaku to pojawienie się odprysków/plam. Wyglądało to jak ślad po owadzie, co było dziwne bo to nie jest jeszcze ta pora roku. Chciałem to zmyć szamponem, ale bez efektu.  

Czy jest to normalne? Czym mogą być te odpryski. Miałem wcześniej Audi A4 B8 z 2008 też w czarnym lakierze. Auto myłem na myjkach bezdotykowych oraz ręcznie i nakładałm wosk w płynie a od czasu do czasu wosk z K2. Porównujac utrzymanie w czystości obu aut to przy obecnym BMW jest to mordęga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęć nie wiemy o jakich plamach mówisz, może to odbarwienia od źle dotartej powłoki co przy profesjonalnej firmie nie powinno się zdarzyć. Poza tym skoro robiłeś to w certyfikowanej firmie to masz gwarancję na powłokę więc podjedź do nich i pokaż co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu lakier wygląda słabo jak bez korekty. Biednie coś się sprawuje ta ceramika 9h. U mnie po ponad roku od korekty, regularnym myciu ręcznym, używaniu tylko wosków lakier jest w duuuużo lepszym stanie.

 

Te plamy na drugim i trzecim foto przypominają takie jak po rozbryzganych owadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj, chyba że myłes na szczotkach, pierwsza fotka to jakiś wżer od ptasiej kupy lub jakiegos kleju ? dwie nastepne fotki to rozbryzgane owady, które troche polezały na elemencie, więc to akurat może nie byc wina detailerów, często te owady nie chca sie spolerować, bo wgryzają sie w blache

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam ze wżer usunięto poprzez tylko polerowanie lakieru (powiedzmy 3 etapy) a nie użyto papieru ściernego (może za mało lakieru było), umyto, odtłuszczono i nałożono powłokę. Wżer poprostu ponownie wyszedl na zewnątrz.

Czasami tak się zdarza, dlatego powinno się przed nałożeniem powłoki wygrzać lakier i sprawdzić czy nie wyjdzie z powrotem taki wżer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się pod ten temat. 

Mam auto które miesiąc temu było na korekcie (czarne UNI) oraz nałożeniu powłoki ceramicznej, niestety mam problem z myciem auta. Auto myję zgodnie ze sztuką, najpierw piana od SG albo ADBL z pianownicy PA + Karcher K5, następnie płukanie, mycie na dwa wiadra rękawicą Megsa + szampon od Poorboy's, płukanie i suszenie Makitą UB1103. 

Niestety po myciu na aucie widać taką białą "firanę" którą mogę zmyć tylko wilgotną mikrofibrą. Kiedyś myłem auto i zawsze na koniec obleciałem QD Megsa dla usunięcia smug, waterspotów itp.

Tutaj niestety mam ceramikę Kisho 811 i nie chcę jej przytkać żadnym QD, zatem co mam zrobić z:

 

-waterspotami

-mazami

-"firaną"?

 

Bardzo proszę o pomoc bo dostanę zaraz szału. Chyba, że walić wszystko i dalej używać QD Megsa po myciu? Zabije to powłokę? Przytka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.