Skocz do zawartości

GTechniq C2v3


kubik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Takie pytanie odnośnie C2 - jak to sie ma w kwestii podbicia połysku w porównaniu do quik waxów sealantów ?  jest jakaś różnica w looku czy raczej trudno sie doszukać ?  Przydałoby sie mi cośco da efekt lustra i nie bedzie za bardzo upierdliwe w aplikacji, a że quik waxy już mi sie troche nudzą to szperam za czymś nowym. W dodatku trwałość C2 jest dodatkowo na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Birkhof - zgadza się: PNS to Sonax ProfiLine Polymer NetShield. Mam i używam wszystkich trzech produktów (PNS najrzadziej, mam obecnie tylko starszą wersję). Z tych trzech produktów trudno byłoby mi wskazać jeden, właściwy. BSD jest najtańszy, trwałość na zadowalającym poziomie, wygląd bardzo sztuczny na lakierze (najlepiej sprawdza się na jasnym, gdzie efekt daje produkt, którego cechą jest nadanie połysku i szklistości, bez nacisku na głębię). C2v3 jest droższy, ale - moim zdaniem - lepszy, niż BSD. Daje efekt oblania lakieru szkłem (duży połysk, który zwiększa się kilkanaście godzin po aplikacji). Posiada też świetne zdolności antystatyczne. Aplikacja jest prostsza, niż w przypadku BSD - nie zdarzyło mi się jeszcze, aby powstawały jakieś mazy, lub plamienie. Trwałość zauważalnie na wyższym poziomie, niż BSD. A PNS - produkt w sprayu, potrafi (przy niedokładnej aplikacji) zauważalnie (przynajmniej dla mnie) plamić/smużyć lakier. Trwałość różna - i to niezależnie od przygotowania lakieru, choć najczęściej potrafi być widocznie obecny na lakierze przez 3-4 miesiące. Generalnie, pod względem trwałości, PNS jest najtrwalszy (choć nie zawsze), później C2v3 i na końcu BSD. Aplikacja - wg mnie - najprostsza C2v3, później BSD i na końcu PNS. Efekt szklistości lakieru: PNS podobnie do C2v3 (może PNS daje nieco lepszy efekt, ale jest to nieduża różnica), na końcu BSD. Pod względem wydajności, w stosunku do objętości opakowania (PNS vs C2v3 500 ml vs BSD 750 ml) - kolejność pozostawiłbym chyba taką, jak w nawiasie. Są to jednak tylko moje odczucia - każdy może mieć inne doświadczenia, na które na pewno ma też wpływ wiele zmiennych, m.in. stan lakieru i warunki podczas aplikacji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
13 minut temu, Domel napisał:

Myślisz, że C2V3 wytrzyma zimę jako samodzielne LSP na idealnie przygotowanym lakierze ?

Szczerze..? Pojedyncza warstwa na typowym daily car - na 99 % nie zabezpieczy lakieru przez 4-5 miesięcy (liczę, że tyle trwa sezon zimowy). Może wytrzyma agonalnie na dachu i na części maski (bliżej podszybia)... Jednak aplikacja jest tak prosta i bezproblemowa, że przy dostępie do garażu, przy plusowej temp., po myciu (np. metodą "bez spłukiwania") ponowna aplikacja C2v3 zajmie prawie tyle, co aplikacja QD 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 minut temu, Eidos71 napisał:

Szczerze..? Pojedyncza warstwa na typowym daily car - na 99 % nie zabezpieczy lakieru przez 4-5 miesięcy (liczę, że tyle trwa sezon zimowy). Może wytrzyma agonalnie na dachu i na części maski (bliżej podszybia)... Jednak aplikacja jest tak prosta i bezproblemowa, że przy dostępie do garażu, przy plusowej temp., po myciu (np. metodą "bez spłukiwania") ponowna aplikacja C2v3 zajmie prawie tyle, co aplikacja QD 😉

Wszędzie w internetach mówią, że wytrzymuje 8 miesięcy 😉 Szukam coś fajnego na dziś jako samodzielne LSP.... może moon light, albo enzo 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel  gdzie takie info 😁 ten produkt jest u mnie bardzo popularny,sam go posiadam i nie uzuwam bo mnie raczej nie przekonal,latwosc aplikacji owszem bajka ale reszta.....nie powala juz niczym (chyba tylko cena) trwalosc u mnie ok miesiaca,nasz SSW bije go na glowe w kazdej kategori 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Domel napisał:

Szukam coś fajnego na dziś jako samodzielne LSP.... może moon light

Moonlight na pewno przetrzyma zimę - na pewno czytałeś wszystkie opinie na forum. Nie wiem, jak wygląda trwałość nowego produktu CG: HydroCharge Ceramic Spray Coating, ale podczas aplikacji miałem wrażenie, jakbym aplikował TS Moonlight - podobna konsystencja, "tłustość", silny smród rozpuszczalnika (jak przy rasowej powłoce), podobne docieranie... Może w weekend wyrobię się z wrzuceniem filmu z aplikacji HydroCharge Ceramic Spray Coating i Hydroslick Ceramic Coating Hyperwax (ten z kolei produkt ma konsystencję żelową i podczas aplikacji bardziej przypomina mi pracę z żelowym sealantem, niż powłoką w wersji light; nie śmierdzi też tak silnie, jak HydroCharge Ceramic Spray Coating). A jeżeli nie chcesz się ograniczać do ceramiki, moje trzy "płynne" typy na trwałe zabezpieczenie lakieru na zimę to: Wowo's Crystal Sealant (niestety niedostępny w PL - a szkoda), Carplan No.1 Super Gloss (coś w rodzaju SSW od ADBL, lub BSD od Sonax, ale - moim zdaniem - nieco trwalsze od obu tych produktów). Ewentualnie tani i trwały Nu Finish Car Polish (również na pewno znasz ten produkt - wykazał się trwałością prawie równą powłokom ceramicznym w teście na jednym z zagranicznych forów i dlatego kupiłem go w maju - wtedy też go aplikowałem "próbnie" na auto znajomej; ponoć nadal "kropelkuje" na masce, dachu i górnych powierzchniach bocznych (info sprzed niecałego miesiąca), a nie był absolutnie niczym konserwowany; auto tylko myte na bezdotykach i sporadycznie na myjni ręcznej w olsztyńskiej galerii). Albo klasyk - Sonax PNS 😉 Ze swoim doświadczeniem i wiedzą na pewno znajdziesz duuużo więcej opcji - najgorsze jest to, że właśnie "klęska urodzaju" utrudnia wybór tego jedynego produktu... 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, menior napisał:

gdzie takie info 😁 ten

Np tu 😉

 

2 godziny temu, Eidos71 napisał:

najgorsze jest to, że właśnie "klęska urodzaju" utrudnia wybór tego jedynego produktu... 

I tu sie zaczyna problem 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel nie znam tego źródła ale jako ze sam zyje za granica to wiem jak to tu wyglada 😁 w odróżnieniu od naszego niezależnego(na szczescie) forum to tutaj wszekie grupy sa kierowane przez dystrybutorow na tym rynku i maja charakter ze tak powiem czysto komercyjny,za cel promowac sprzedawane produkty wiec czytam czasami bardzo fantastyczne recenzje 😁 osobiscie sam poszukuje godnego konkurenta dla SSW na szybkie akcje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 23.11.2019 o 09:49, Eidos71 napisał:

Nu Finish

Powiesz słowo więcej o nim ? Głownie mnie ta trwałość interesuje. i ogólnie czy uważasz że to kit zupełny czy może dziwnym trafem faja rzecz a niezbyt doceniona bo tania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Strus napisał:

fajna rzecz a niezbyt doceniona bo tania

To produkt z półki BSD: tani, trwały, nie dający jakiegoś efektu "wow". Moim zdaniem tak, jak swego czasu Sonax, Armor All i Turtle Wax, tak Nu Finish jest uważany za markę marketową i stąd tak niskie ceny (płaci się za produkt, a nie za logo/markę). Ich Liquid Polish oparty jest przede wszystkim na polimerach, a więc jak wiele droższych produktów. Nu Finish Liquid Polish to produkt będący na rynku od wielu lat - w USA ma wielu oddanych użytkowników. W tej cenie warto mieć go w arsenale - tak, jak np. FK 1000P HiTemp, lub C 476s.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.07.2020 o 22:06, Strus napisał:

Tak się zacząłem zastanawiać (bo C2 mnie korci od jakiegoś czasu), jakby go porównać z WG w kwestii szklenia i łatwości aplikacji to ..... ? 

Moim zdaniem efekt "szkiełka" w C2v3 co najmniej tak dobry (jak nie lepszy), co w przypadku Prostaff WG. 

 

4 godziny temu, rafalk napisał:

Czy po docieraniu C2, fibry już się nie nadają ponownie do lakieru tak jak po typowej powłoce?

Po użyciu wkładasz do wody (aby MF nie wyschła), a gdy będziesz miał już możliwość - do prania i po praniu MF nadaje się do ponownego, "normalnego" użycia. C2v3 nie krystalizuje się tak, jak powłoki - to bardziej quick detailer/sealant z niewielkim dodatkiem składników ceramicznych.

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.