Skocz do zawartości

Dual Action vs. Rotacja małe porównanie


Rekomendowane odpowiedzi

@belzebiasz da 12 lub 15. Jak te onestepy na miękkich lakierach to może być 9. Pady pod auto. Możesz kupić na początek po minimum 3 sztuki w kolorze. Jak to pierwszy uniwersalny set do zabawy to poczytaj o pastach 3d.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeea a bo ja wiem 🤔 nie chce kupić jakiegoś najtańszego bubla, a racji ze będzie użytkowana amatorska raz na pół roku to nie chce też wydawać jakiegoś majątku, po prostu coś solidnego z dobrym stosunkiem cena/jakość co posłuży na lata 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@belzebiasz generalnie maszyna Jula/mectools/hamron albo powyżej 1000pln. Jest w ogóle jakiś rynek środka gdzie kultura jakość są wyraźnie lepsze?

Hamrona zdarzało mi się na przykład katować na twardym lakierze Porsche. Kolega amator większy ode mnie nie zrozumiał proste instrukcji zakatował na nim nawet gąbki. Trzeci rok lata robiąc od cleanerów po jakieś tam śncieranko. Dla amatora spoko.

Jakikolwiek przegląd takiej maszynie może być potrzebny? U mnie jak wyjąłem z pudełka po zdarzyło mi się szmatką przetrzeć i tyle

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamron z Juli dla amatora bardzo spoko opcja, a jak mniejszy skok, ale i mniejsze wibracje to Liquid Elements T3000.

@analyzator w kwestii średniej półki cenowej 500-1.000 to przede wszystkim Liquid Elements. Moją T3000 od Hamrona odróżnia mniejszy hałas i mniejsze wibracje, ale i skok ma mniejszy 😉 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@Szpako99 Rotację odpuść sobie. Wyjedziesz na słonko i się rozczarujesz - początki z tą maszyną nie zawsze są proste i łatwe. DA dobry wybór. ADBL na początek dobry wybór 👍 choć jak Cię wciągnie to 9mm może okazać się za mało 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zeea napisał(a):

@Szpako99 Rotację odpuść sobie. Wyjedziesz na słonko i się rozczarujesz - początki z tą maszyną nie zawsze są proste i łatwe. DA dobry wybór. ADBL na początek dobry wybór 👍 choć jak Cię wciągnie to 9mm może okazać się za mało 😁

Na razie ogranicza mnie czas - dzieci :-) Więc raczej będzie to takie gładzenie panel po panelu co jakiś czas ;-) Mam dwa pady Żółty i Niebieski NAT. Wystarczy na razie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem tak samo z tym, że miałem jeszcze rotację. Niebieskim NATem ciąłem, a Rollerkiem na żółtym wykańczałem. Zorganizuj sobie coś do czyszczenia padów w trakcie pracy. ADBL w zupełności wystarczy do odświeżenia lakieru. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zeea napisał(a):

Zaczynałem tak samo z tym, że miałem jeszcze rotację. Niebieskim NATem ciąłem, a Rollerkiem na żółtym wykańczałem. Zorganizuj sobie coś do czyszczenia padów w trakcie pracy. ADBL w zupełności wystarczy do odświeżenia lakieru. 

Czy jakaś szczoteczka wystarczy do czyszczenia pada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio tak robiłem tzn. jeden wieczór 1 panel, 2 pady z koloru jak dla mnie idealnie bez stresu ,na pewno dobralbym czerwonego nata ( lux wykończenie, idealny do cleanerow) nie zmarnuje się 🙂

Powodzenia, ja dopiero w połowie samochodu zacząłem to lepiej ogarniać, a skupiałem się na dobrym wykończeniu bez cięcia, co by nic nie zepsuć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.