Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ponieważ powiększyła mi się rodzina, zaczynam myśleć nad zmianą samochodu na bardziej pakowny. W środku nie potrzebuję dużej przestrzeni, ale bagażnik przydałby się w miarę duży, dlatego kombi. To plany na przyszły lub kolejny rok.

 

Rozglądam się za autem w cenie ok. 30 tys., silnik benzynowy z uwagi na dużo krótkich dystansów po mieście.

 

Moje typy poniżej. Jest to lista przypadkowych modeli, bo żadnym z nich nie miałem okazji jeździć. Co powinienem z niej wykreślić, z różnych przyczyn, np. drogich napraw, usterkowości itp.? Na który model zwrócić największą uwagę? Może jeszcze coś innego?

 

- BMW 3 e90 (czy lepiej starsze 5?)

- Audi A4 B8 (czy lepiej starsze A6?)

- Honda Accord VII

- Mazda 6 II

- Citroen C5 III

- Saab 9-3 II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ powiększyła mi się rodzina, zaczynam myśleć nad zmianą samochodu na bardziej pakowny. W środku nie potrzebuję dużej przestrzeni, ale bagażnik przydałby się w miarę duży, dlatego kombi. To plany na przyszły lub kolejny rok.

 

Rozglądam się za autem w cenie ok. 30 tys., silnik benzynowy z uwagi na dużo krótkich dystansów po mieście.

 

Moje typy poniżej. Jest to lista przypadkowych modeli, bo żadnym z nich nie miałem okazji jeździć. Co powinienem z niej wykreślić, z różnych przyczyn, np. drogich napraw, usterkowości itp.? Na który model zwrócić największą uwagę? Może jeszcze coś innego?

 

- BMW 3 e90 (czy lepiej starsze 5?)

- Audi A4 B8 (czy lepiej starsze A6?)

- Honda Accord VII

- Mazda 6 II

- Citroen C5 III

- Saab 9-3 II

 

 

za 30tys radziłbym szukać dobrego BMW 3 e46 a nie e90, Audi również w porządku, resztę bym odpuscil, ale tylko ze wzgledu na moj poglad na jakosc niemieckich samochodow ktore byly produkowane kiedyś :) Teraz niestety to już nie to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

685813 za 30tys radziłbym szukać dobrego BMW 3 e46 a nie e90, Audi również w porządku, resztę bym odpuscil, ale tylko ze wzgledu na moj poglad na jakosc niemieckich samochodow ktore byly produkowane kiedyś Teraz niestety to już nie to samo...

 

 

A ja bym wolał szukać e91 niż e46 . Niestety ale modelu e46 lata świetności już minęły :( Sam mam e46 i to auto daję dużą przyjemność z jazdy ale niestety upływających lat nikt nie oszuka. I jeszcze jak kolega chce kombi to wydaje mi się że znajdzie w okolicach kwoty która chce wydać.

 

Proponuje udać się na forum bmw np sport lub klub i poczytać na temat e91 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu poszukałbym BMW e91. Są fajnie wyposażone, dość duży wybór silników, dość łatwo sprawdzić historię serwisową. Polecam też pogadać z kościem ze stronki bmw check. Facet ma dużą wiedzę na temat tych samochodów i wiele oglądał, spradzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Vespa[/ref], jeździsz Hondą, to zastanów się nad Accordem VII kombi lub CR-V II generacji. Bagażnik w II generacji jest naprawdę ustawny, posiada sporo schowków na drobiazgi, silnik i napęd są bezawaryjne, oprócz gum stabilizatora i łączników stabilizatora w zawieszeniu mało co się zużywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś opinie o Hyundai Tuscon I gen ?

Jak wypadają silniki diesla i automaty w tych autach ktoś ma jakieś doświadczenie ?

 

Zwiększyliśmy z żoną budżet na auto dla niej bo początkowo miał być CRV I gen

 

W grę wchodzi tylko i wyłącznie automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]W1Michal[/ref], to źle słyszałeś. Ceny porównywalne z Oplem czy VW. Wystarczy zajrzeć do pierwszego lepszego sklepu z częściami do Hondy - http://haparts.pl/ lub http://jdmshop.eu/ :). Gumy stabilizatora warto wymienić np. na poliuretanowe o twardości 80 Sha i mamy je z głowy na lata, a komfort jazdy pozostaje ten sam.

 

[ref=#00aa00]Pajko[/ref], są to te same lata produkcji co Getz, więc uważaj na rudą. W 3 letnim Getzu wychodziły nam kwiatki na klapie i drzwiach na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Vespa[/ref], jeździsz Hondą, to zastanów się nad Accordem VII kombi lub CR-V II generacji.

Oba te samochody rozważam, podobają mi się z wyglądu i wiem czego się spodziewać po Hondzie. Który silnik benzynowy byłby najrozsądniejszy? Accord chyba będzie bardziej ekonomiczny i da więcej radości kierowcy, ale z drugiej strony funkcjonalność po stronie CRV-ki.

Swoją drogą w przypadku SUVa wolałbym III gen. Więc trzebaby dozbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Vespa[/ref], CR-V III generacji to typowe auto na trasy i miasto, do tego ma naprawdę mały prześwit jak na SUV'a i wjechanie nim na nieutwardzoną drogę czy jazda zimą w koleinach kończy się przycierkami. W II było to 205mm, a w III 175mm. II występowała tylko z benzyną 2.0 i dieslem 2.2, obydwa silniki są godne polecenia. Wersje z silnikiem 2.4 to auta z USA.

 

Dla mnie III generacja to tylko modele po face-liftingu, auta z początku produkcji wyglądają średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch kolego, to niestety ale żaden.

Przyjrzyłbym się audi z 4x4 w tej cenie ;)

 

A sam rozpocząłem jako fan bmw. Zawsze mi się wydawało, że tak porządnie nie będzie nic innego skręcone, chyba dlatego że mam traumę z jazdy VW polo z lat 80tych :P

 

Wsiądź w zadbane quattro i porównaj :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska bez przesady, 30tys.zł to można dać ale za 3.0/3.0d coupe w m-pakiecie. Reszta to maks.do 22-23tys.zł.

Citroen C5 III kawał dobrego samochodu, dobrze wykończony, duży, 2.0 PB bezawaryjny silnik, do 30tys.zł można spokojnie coś znaleźć.

Bmw E91 też bym polecił, za 30tys.zł spokojnie się coś kupi z pierwszych roczników produkcji, ważne że miała idrive'a, bez tego mogą być kiedyś kłopoty z odsprzedażą.

Weź pod uwagę jeszcze Mondeo MK4, duże kombi, nie najgorzej wykończone, 2.0PB dobr silnik, roczniki 2008-2009 do ogarnięcia w tej kwocie.

Nie skreślałbym jeszcze Laguny III, dzięki złej opinii poprzednika można kupić dobrze wyposażone auto w dobrej cenie.

Vectra C może trąci trochę myszką, ale dobrze wyposażony polift jest nadal fajnym autem, bardzo fajny silnik 2.0T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze, czy to ma naprawdę być kombi, czy wyglądać jak kombi. Znajomy ma Mercedesa C-klasę W204 kombi. Auto niesamowicie ciasne i z symbolicznym bagażnikiem, zwłaszcza, że to jego jest w gazie i wozi koło zapasowe w pokrowcu. E91 to też nie jest mistrz pakowności, pomimo wyższego pozycjonowania niż Citroen czy Ford. Accord też ma mały i mało ustawny bagażnik na tle konkurencji.

 

Jeżeli auto ma być serio duże, nie generować problemów z zapakowaniem wózka, toreb, psa czy czegokolwiek, to ja bym przede wszystkim rozważył Mondeo MK4, C5 II, ale i, w wypadku znalezienia fajnego egzemplarza, 508 i Superba II. 508 to kawał auta, przy tym jest ekstra wykończony, chociaż do najwyższej wersji Allure pewnie trzeba dołożyć. Superb w środku wyglądem nie powala, ale za to ilością miejsca - owszem. Kombi po lifcie niesamowicie mi się podoba, pomimo mojej antypatii do Skody. Powiększony, czyli na swój sposób lepszy Passat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak C5 to nie II jak to wszyscy mówią, tylko III (X7) :)

Auto duże, w bagażniku spokojnie wózek wejdzie z torbami na tyg wyjazd:) Wnętrze dosyć przestronne i często dobrze wyposażone:)

Silnik to 2.0 PB albo 2.0 HDI (motor RHR bazuje na silniku produkowanym od 98'), 1.6 jedynie po lifcie, a 1.6THP radzę omijać. Auto bazuje na Peugeocie 407, większość części jest wymienne ;)

Przed kupnem sprawdzić stan hydro (wstawanie, opuszczanie, prace pompy, wycieki i ciśnienie w sferach). Można dorwać ze zwykłym zawiasem (najczęściej 1.6 HDi, 1.8 PB i 2.0HDI przed liftem)

Auto ma ten plus, że posiadając Lexie można je w dużo bajerów doposażyć :)

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.