Skocz do zawartości

Jestem w trakcie polerki, pytanka


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo raczej zderzak nie ruszany po wyjezdzie z fabryki.. Generalnie samochodzik nie widzial lakiernika. Spowodowane to bylo tym jak koledzy pisali jechalem kantem + powinienem dolozyc pasty, ale byla to ostatnia rysa i mialem juz w sumie dosyc. Poza tym raczej "na codzien" pracuje na bardziej twardych lakierach (Porsche, BMW, Audi , Merc) i pewnie rutyna mnie zgubila:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wjechał do mnie samochód kolegi, autko w bardzo słabej kondycji, ma iść do lakierowania, Lecz pomyślałem sobie ze to dobry temat do ćwiczeń, przecież i tak idzie do lakieru a może coś się z tego wyciągnie. I teraz pada pytanie bo został dach, reszta wyszla całkiem fajnie, czy da się coś z tym zrobić?!?!ede27aed1191a0497ab1d54ba10799d0.jpg

Kwadracie do rynienki przelecialem menzerna 2500 na żółtym RP, a polysku próbowałem nadać 4500 na niebieskim.

Wiem ze białych kropek pozbędzie się tylko lakiernik, ale strasznie to wygląda do reszty świecącego auta, chciałbym mu nadać choć troszkę polysku, była by to miła niespodzianka dla znajomego, wszystkie wskazówki mile widziane ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek, jeśli nie zwróciłeś uwagi, świetnie opisuje co robić z lakierami w fatalnej kondycji http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=9&t=21342

 

A tak dla zabawy to trzeba było użyć bardziej ściernego zestawu na początek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie chcę zakładać kolejnego tematu. Jestem w trakcie polerowania hondy civic czarna perła B92P standardowy kolor w tych hondach. Lakier miękki jak to w hondzie :).

Za cholerę nie mogę wykończyć tego lakieru. W ruch poszła już politura lekkościerna z czarnym miękkim padem z 3m, dalej wychodzą lekkie hologramy które są widoczne pod pewnym kontem podczas świecenia lampą led z telefonu.

 

Lakier jest dziwny dlaczego?

1. Pasta nie chce się wypracować do końca, na innych lakierach wręcz znika lakier robi się klarowany tak jak ma być. Tutaj bez znaczenie ile czasu będę jechał na panelu pasta dalej utrzymuje się na lakierze. Mało tego pod koniec zamiast mikrofibra zbierać resztki pasty praktycznie zbieram rozmazaną pastę.

2. Lakier robi się momentalnie gorący nawet na małych obrotach. Byłem zmuszony wziąć futro aby trochę dłużej popracować nad lakierem w celu usunięcia bardzo głębokich rys. Pomimo użycia futra temperatura i tak jest powyżej normy.

 

Nie działam profesjonalnie tylko amatorsko od 6 lat. Trochę samochodów już przerobiłem i pierwszy raz się z takim problemem spotykam.

Używam past Menzerny, gąbek z praktycznie każdej marki mam zestawy.

Z góry piszę pasty świeże. Ma ktoś jakieś pomysły ?

 

ps. lakier umyty, wyglinkowany, odtłuszczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek, jeśli nie zwróciłeś uwagi, świetnie opisuje co robić z lakierami w fatalnej kondycji http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=9&t=21342

 

A tak dla zabawy to trzeba było użyć bardziej ściernego zestawu na początek :)

Problem jest w tym ze lakier się strasznie grzej a pasta w dziwny sposób już podczas rozprowadzania na 1 biegu P7 zastyga i nie można nią pracować, próbowałem futrem , wszystkimi dostępnymi padam RP i nic, pastami menzerna 400, 2500, 4500 Meguaiers UC , Achillesem i i tylko tym ostatnim da się popracować ale wiadomo co nim można zrobić:-/ dziwna sprawa, występuje To tylko i wyłącznie na dachu, reszta autka poszła bez większych problemów. Nadmienię ze samochód stał prawie 3 lata pod plandeka.

Wszystkie wskazówki mile widziane:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszynka DA do tego pasta Megs D300 i musi być ładnie. Menzerna się średnio nadaje na takie miękkie sticky lakiery, a rotacja to już w ogóle :P

 

 

Dzięki wielkie, niestety DA nie mam będę musiał walczyć z rotacją. Miękki pad trochę przesunę, lekka imitacja DA zobaczymy co z tego bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy dokładnie tak :) jak pasta się roluje, ciągnie i nie da się jej dotrzeć to jest to tzw sticky paint. Być może dach był lakierowany lub też w jakiś sposób zmienił swoje właściwości (choć nie wiem czy to jest możliwe... ) pod wpłym tej plandeki.

Tak czy inaczej DA i odpowiednia pasta powinna sobie poradzić.

 

Jak nie masz DA to spróbuj dodać achillesa (po którym ten efekt nie występuje jak napisałeś) do menzerny 400. Nie gwarantuje, że się uda ale spróbować możesz.

 

13 lut 2015, o 20:15

 

siwy dokładnie tak :) jak pasta się roluje, ciągnie i nie da się jej dotrzeć to jest to tzw sticky paint. Być może dach był lakierowany lub też w jakiś sposób zmienił swoje właściwości (choć nie wiem czy to jest możliwe... ) pod wpłym tej plandeki.

Tak czy inaczej DA i odpowiednia pasta powinna sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Czy ktoś miał do czynienia z lakierem na fiacie doblo cargo ???

 

Uczę się polerować i tego mi nie szkoda ale mam już dość.

Menzerna 400, 3m zielony korek plus futro/ biały flexypad, czerwony royal pad.

Jedynie coś lepiej jak jadę car pro denim.

 

i efekt taki że zawsze coś zostaje co ciekawe nie wychodzą mi hologramy, no raz się udało ale to jak dałem max docisk (ile się tylko dało :) ) miałem już dość.

 

Odpuścić naukę na tym i uczyć się na innym ?? czy katować na tym ??

Doblo mi nie szkoda, mam jeszcze nissana żonki ale jak na naukę trochę mi szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrób 3, ale pełne przejazdy do pełnego wypracowania pasty i wtedy jak nic nie będzie znikało, to można sie pozastanawiać, aby coś sobie przyspieszyć. Czasem godzinka spędzona na sam etap cuttingu niewielkiego elementu szybko mija :) Dlatego jak ktoś pisze, że spędził 20 godzin na samo polerowanie, to nikogo tu nie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie mi chociaż trochę w doborze past. Lakier to czarny metalik na bmw roczny ponownie lakierowany. Mam rotację ale idzie do mnie budżetowa DA i to nią bym chciał odświeżyć lakier. Lakier ma drobne rysy i koliste zarysowania nie jest to nic wielkiego. Chciałbym je usunąć i myślałem nad manzerna 2500 i wykończyć 4000 lub Kocha antihologram, co myślicie o tym a może coś innego mam jeszcze Megsa Compounda? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.