Skocz do zawartości

Jestem w trakcie polerki, pytanka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

właśnie pracuję (czyszczenie wnętrza) nad audi Q5 2010r i na masce znajduje się coś takiego: http://autogt.esy.es/DSCF5672.JPG, (jak link nie zadziała to lepiej skopiować i wkleić bez http://) mam do Was pytanie jak ogarnąć coś takiego, niestety przygodę z polerowaniem dopiero zaczynam, posiadam polerkę pady flexi i pasty menzerna 500, 2500, 4000, papiery też posiadam :) bo bez nich się raczej nie obejdzie :D

DSCF5672-1.jpg.8c83e6e818f6b54ea413b3f474299da4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem podczas pierwszej polerki ;) Pacjent to golf 4 1998 siwy, lakier w oryginale oprócz 2 elementów. Z tego co wyczytałem na forum, lakier może być z tych twardych? Pracuję polerką K2, mam futro flexi i gąbki 3m - zielona, zółta, niebieska i pasty menzerna 400 i 2500 i koch antihologram oraz IPA do inspekcji. Mam kilka pytań:

1. Ile nakładać pasty na czystego pada? Wyczytałem, że powinno się wysmarować całą powierzchnię, ja jednak nakładałem punktowo po 4 kropeczki, czy to jest błąd? Wydaje mi się, że jak wysmarujemy całego to będzie za duzo.

2. Robiąc ok 2 x 6 przejazdów futrem, później 1 x 6 przejazdów na zielonej gąbce, następnie 1 x 10 przejazdów żółta gąbka + 2500 i na koniec 10 przejazdów kochem na niebieskiej gąbce nie zeszły głębsze rysy. Czy należy sięgnąć po coś mocniejszego, czy dalej próbować tym zestawieniem?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jeżeli pod 400 nie zejdą to później tym bardziej, chciałem tylko przedstawić jak wygląda proces polerowania u mnie i czy jest w miarę ok? ;) Jeżeli po tnącej paście nie zeszły wszystkie rysy to nie powinienem przechodzić dalej, jednak nie mam innych past ani padów więc nie mam jak kombinować. Jedną rysę potraktowałem papierem i zeszła, jednak chciałbym żeby był inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami moim zdaniem lepiej potraktować rysę papierkami bo scinasz lakier miejscowo, a futrem czy padem zajezdzasz caly lakier wokół, zeby tylko ja zlikwidować
może i tak ale wtedy przynajmniej tniesz równo a nie jak w przypadku papieru miejscowo wycinasz strukturę lakieru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami moim zdaniem lepiej potraktować rysę papierkami bo scinasz lakier miejscowo, a futrem czy padem zajezdzasz caly lakier wokół, zeby tylko ja zlikwidować
może i tak ale wtedy przynajmniej tniesz równo a nie jak w przypadku papieru miejscowo wycinasz strukturę lakieru

 

Dlatego papier na grubasy jedynie, albo polerujemy na rowno i liczymy sie ze trochę rys zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubek, ktoś niedawno pisał, że jak robisz futrem, to lepiej pastę rosmarować najpierw na elemencie który polerujemy, ponieważ jak nakładać na futro, to więcej pasty wchodzi w jego strukturę niż na element. Ja jak robiłem pierwszy raz, to robiłem jeden fragment do momentu aż uważałem, że jest tak jak trzeba, tak, że jestem zadowolony i dopiero później używałem 2500, aby posprzątać po cięciu. Jak masz miernik, to możesz sobie pozwolić, inaczej musisz znaleźć kompromis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawek11251, a kalibrowałeś miernik?

 

nie kalibrowałem ale mierzyłem drzwi, błotnik 120, maska niestety od 40 do 90, przy samych zarysowaniach 40, wygląda to tak jak by ktoś zalewał dosyć duży odprysk i potem nieumiejętnie usuwał nadmiar, ale mogę się mylić, nie mam jeszcze doświadczenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej, mam problem. Wlasnie kończyłem projekcik Fiat'a 500 (korekta + położenie Ceramic pro 9h) został ostatni element - tylny zderzak i ostatnia rysa, z którą walczyłem i... stało się to:

 

AuCKVw3.jpg

 

xNZmOCo.jpg

 

Pierwszy raz mi się takie coś przytrafiło, jak domyślam się przyjarałem lakier na plastikowym zderzaku i stąd takie fałdki. Pytanie jest następujące - czy można coś z tym zrobić? Czy ingerencja papierkiem spowodouje natychmiastowe przebicie się do podkładu? Ogólnie ruszać to czy lepiej zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.