Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


Rekomendowane odpowiedzi

Do 1000zl co polecacie bo mi B&D padl,mdo uzytku domowego i czasem auto, zalezy mi na pompie alu, w sumie zastanawiam sie czy warto wydac 1000zl? Moze macie co fajnego za np. 500? Wole cos typu karcher makita

Poczytaj temat kilka stron wstecz. Jest wypowiedź jednego użytkownika, nie pamiętam jaki ma nick. Ale opisuje temat myjek do 1000zł.

 

Ja ze swojej strony polecę myjkę Nilfisk C120.3-6. Korzystałem z niej niestety dopiero tylko 3 razy, ale póki co jestem bardzo zadowolony. Swoją funkcję spełnia, a służy mi tylko do mycia samochodu.

 

Masz pianownicę PA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytałem kilkanaście stron i chyba z tego co widzę najbardziej polecacie Nilfisk + PA. Potrzebuje podpowiedzi w wyborze modelu będę dość często mył dwa auta około 100m2 kostki i jakieś 120m2 tarasów mam na wydanie plus minus 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki bo mam na zewnątrz domu również możliwość przełączenia kranu pod ciepłą wodę - moje pytanie czy myjka wytrzyma ciepłą wodę? Mowa tutaj o Karcher HD 9/20-4 MX Plus

Instrukcja podaje Temperatura doprowadzenia (maks.) °C 60

toż to już prawie gorąca woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki bo mam na zewnątrz domu również możliwość przełączenia kranu pod ciepłą wodę - moje pytanie czy myjka wytrzyma ciepłą wodę? Mowa tutaj o Karcher HD 9/20-4 MX Plus

Instrukcja podaje Temperatura doprowadzenia (maks.) °C 60

toż to już prawie gorąca woda

 

Wytrzyma.

Pod warunkiem, że nie będziesz tego stosował codziennie.

 

Dodane po 2 minutach 45 sekundach:

Witam, przeczytałem kilkanaście stron i chyba z tego co widzę najbardziej polecacie Nilfisk + PA. Potrzebuje podpowiedzi w wyborze modelu będę dość często mył dwa auta około 100m2 kostki i jakieś 120m2 tarasów mam na wydanie plus minus 1000zł

 

Masz sporo powierzchni płaskich a to jedno z największych obciążeń dla myjki.

Dodatkowo piszesz, że będziesz jej używał dość często.

Lepiej dozbieraj jeszcze kilkaset zł albo rozbij na dwie, trzy raty i kup coś "na miarę"

Taką myjką do 1000 zł się zamęczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niezdecydowanych jakiej firmy myjke wybrac to jednak polecam kupic cos markowego typu Karcher, majac B&D przysiaglem sobie ze kupie karchera, bd dzialal na poczatku fajnie ale pozniej z kazdej strony zaczynal cieknac, uszczelki sie sypaly, lance tez zaczely swirowac sypac sie.

Ilosc dostepnych czesci do np. Karchera jest chyba najwieksza w stosunku do innych.

Moj BD 1700 wytrzymal 4 lata ale przez polowe przeciekal na pompie jakies mikropekniecie, wczoraj pekl mi waz i wyrzucilem.

Reasumujac koszt uzytkowania 100zl/rok

znajomy ma zwyklego karchera na pompie plastikowej i uzywa juz z 8 lat taka ciekawostka

 

Ja teraz zastanaiwam sie czy kupic jakiego karchera za np. 500zl czy dolozyc i kupic za 1000zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupilem nilfisk 120 i skonczylem rozmyslani. Z dokladania zrezygnowalem na przyszlosc bede wiedzisl czy nastepnym razem dokladac czy nie na dzien dzisiejszy nie. Od siiebie powiem tak za duzo czytania szkodzi pytania tez bo nie ma regoly i karcher za 1000 moze sie popsuc jak i myjka za 200 zl. Zalezy jak sie trafi. Jak sie popsuje moja obecna dam znac :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić myjkę do mycia samochodu raz na tydzień. Budżet to ok 300 zł. Wiem, to nie będzie profesjonalny sprzęt ale będzie lepiej niż wężem :) Kiedyś miałem Makite HW101 i wystarczała do mycia samochodu, ale miała wąż 3m i trzeba było ją co chwilę przestawiać, a nie miała kółek. Teraz waham się między:

Nilfisk 100.6-5 (100 bar, nie wiem jakie ciśnienie robocze, 320 l/h)

Nilfisk 105.4-5 (105 bar, nie wiem jakie ciśnienie robocze, 310/440 l/h min/max)

Makita HW102 (100 bar, ale robocze to już tylko 70 bar, 360 l/h)

Ta ostatnia ma kółka, największe ciśnienie i przepływ wody z tych trzech, ale naczytałem się dużo dobrego o Nilfisk i już sam nie wiem. Czy w tej cenie jest jeszcze coś wartego uwagi i co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.