Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nakładam Coli aplikatorem i zostawiam chwilę do przeschnięcia. Jednak zawsze mam dylemat, jak długą tą chwilę czekać!? Bo powiedzmy po 1 czy 2min to schodzi Coli łatwo i łatwo się wypracowuje. Natomiast Jeśli czekam ~15min to wtedy bardzo ciężko mnie się MF pracuje, ciężko ściera i dużo trzeba machać w tym samym miejscu. Może winą jest to, że za dużo wosku nakładam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test palca znam, ale w niczym w tym przypadku nie pomaga. Gdyby człowiek miał tak czas, to choćby i ten sam panel by w kółko nakładał i czekał, następnie spolerował, aż by wiedział, jak jest najlepiej... Będę próbował jakoś lepiej rozprowadzać to Coli na większej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej nakladac Cleaner Dodo i czy trzeba po nałożeniu przeleciec mikrofibra?

ja nakładam aplikatorem gąbkowym i później micro i jest lux :D

 

[ Dodano: 17 Kwiecień 2013, 23:02 ]

Czym odświeżyć chromowane lusterka w S6 C5 a potem żeby było to do innych chromów typu listwy, znaczki na innych autach?

 

Ja do wszelkich chromo/satyno ustrojstw używam poczciwego autosola :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam poważny problem :cry:

zrobiłem furce pełna korektę (moja 1) efekt był wg mnie bardziej niż dobry, auto miało blask że oczy piekły ( po pastach+cleaner+politura+wosk) no i wlaśnie efekt się skończył.

Auto umyłem może ze 3-4 razy, i ten cały blask gdzieś wyparował...powiedzcie co zrobilem zle? auto myłem na bezdotyku (bez żadnej piany, tylko osuszaczem albo nabłyszczaczem), nie używałem QD, ale to chyba nie przez to? dodam, że wosk (coli) nadal jest na aucie HELP ME :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto myłem na bezdotyku (bez żadnej piany, tylko osuszaczem albo nabłyszczaczem)

 

czyli generalnie nie umyłeś auta tylko je opłukałeś ... weź wiaderka, szampon, rękawice i umyj a powinno być OK

a jak dorzucisz jeszcze jakiś QD to blask wróci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie laickie pytanie bo w sumie mnie to meczy i zawsze mam problem...

 

Jak poprawnie używać QD np Reloada ??

 

Myjemy autko i jeszcze na mokre psik psik i dopiero wtedy wycieramy do sucha, czy może najpierw wycieramy a później psik psik i polerujemy QD ??

 

Ile "strzałow" dawać np na jeden panel, raz wystarczy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Mam takie laickie pytanie bo w sumie mnie to meczy i zawsze mam problem...

 

Jak poprawnie używać QD np Reloada ??

 

Myjemy autko i jeszcze na mokre psik psik i dopiero wtedy wycieramy do sucha, czy może najpierw wycieramy a później psik psik i polerujemy QD ??

 

Ile "strzałow" dawać np na jeden panel, raz wystarczy ??

 

Reloada najlepiej na suchy lakier po wysuszeniu, na male elementy strzal wystarczy, ale na wieksze podejrzewam, ze okolo 3-4 mozna spokojnie dawac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarrciN, wiem o czym mówisz, też się do tego przymierzam w golfie ojca (te same tarcze pewno) bo po 3 latach zarudziło trochę. Doraźnie pomaga czysty Alux bo zjada korozję i tarcza jest znowu srebrna, ale na krótko. Proponuję 2 składnikowy motip do zacisków, mam w Polo tak pomalowane i trzyma ładnie (choć wiadomo że to nie ten kaliber auta/prędkości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.